Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Pavel.U » 12 říj. 2010, 11:20

Poslední dobou mám ve zvyku cestou autem do lesa bafat 965. Mám pak lepší mušku. :oops: Jelikož v lese nekouřím, abych neodrazoval zvěř, nechám zbytek vyhasnout a dokuřuji cca po 2-3 hodinách. Chutná mi - zvlášť po úspěšném lovu. Tabák má takovou zvlášní patinu. Potom doma důkladně vyčistím a nestalo se mi, že by faja nějak zvlášť trpěla.
Uživatelský avatar
Pavel.U
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 171
Věk: 59
Registrován: 31 srp. 2010, 18:18
Bydliště: Bystrovany u Olomouce

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod José » 12 říj. 2010, 12:54

Tak cistit po knajpe druhej den dymku neni taky u mne tak neobvykle, akorat jsem se k tomu nechtel tak priznat :oops: :lol: Obzvlaste po vesele pitce na to dost casto zapominam 8)
Uživatelský avatar
José
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 93
Věk: 36
Registrován: 25 srp. 2009, 12:11
Bydliště: Plzeň

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Majllo » 14 říj. 2010, 20:51

Zdravím všechny dýmkaře jsem také začínající dýmkař a vše jsem si tady na foru pečlivě přečetl a hodne mi to pomohlo spousta užitečných rad a měl bych jeden dotaz na který jsem zde nenarazil možná proto že se to nedělá ale raději se zeptám. Bohužel ve svém okolí nemám nikoho kdo by fajčil dýmku a tak by mě zajmalo když dýmku nacpu jestli se má před zapálením nevím jak bych to řekl správně ale jestli se má trnem do prostřed tabáku protlačit dirka až na dno hlavičky nebo žádné štouchaní a trn slouží jen na promíchavání tabáku při špatném hoření ? Díky za odpověd
Uživatelský avatar
Majllo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 71
Věk: 39
Registrován: 14 říj. 2010, 20:41
Bydliště: Šternberk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Nevill » 14 říj. 2010, 21:09

Majllo píše:Zdravím všechny dýmkaře jsem také začínající dýmkař a vše jsem si tady na foru pečlivě přečetl a hodne mi to pomohlo spousta užitečných rad a měl bych jeden dotaz na který jsem zde nenarazil možná proto že se to nedělá ale raději se zeptám. Bohužel ve svém okolí nemám nikoho kdo by fajčil dýmku a tak by mě zajmalo když dýmku nacpu jestli se má před zapálením nevím jak bych to řekl správně ale jestli se má trnem do prostřed tabáku protlačit dirka až na dno hlavičky nebo žádné štouchaní a trn slouží jen na promíchavání tabáku při špatném hoření ? Díky za odpověd


Trn slouží primárně k uvolnění kouřového kanálku v případě že se ti ucpe. Jinak jej v podstatě vůbec nepotřebuješ, stačí ti dusátko. Promíchat tabák trnem nebo si udělat dírku uprostřed, to už děláš jako poslední záchranu v případě že jsi tu dýmku špatně nacpal, resp. nacpal jsi ji moc natěsno a prostě to nehoří.

Zkus se prosím podívat tady do vlákna o nacpávání dýmk: viewtopic.php?f=2&t=138
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Aleš.B » 14 říj. 2010, 21:16

Ahoj, pokud je tabák moc utemovaný, špatně táhne a nehoří, tak propíchat ho pomůže, ale nemyslím si, že by propíchávání patřilo ke klasickým metodám nacpávání :wink: Pokud se dýmka moc nezahřívá tak radši nacpávat lehčeji, a asi nejlepší je ze začátku způsob: dole jen nasypat, uprostřed malinko stlačit a nahoře o trochu víc (ale přesto decentně) a vyzkoušet tah dýmky, měl by cítit slabý odpor. :smoke5:
Uživatelský avatar
Aleš.B
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 31
Registrován: 30 čer. 2010, 13:38

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Majllo » 14 říj. 2010, 21:28

Díky za odpověd ja si to taky myslel ani jsem to nikde nečetl a neviděl jsen jsem potřeboval jistotu se v tom utvrdit nerad bych něco zanedbal přece jen mě dymkaření ohromě nadchlo tak pročítám a zjištuji vše co se dá
Uživatelský avatar
Majllo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 71
Věk: 39
Registrován: 14 říj. 2010, 20:41
Bydliště: Šternberk

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Scalex » 15 říj. 2010, 05:30

A pokud nacpeš tak natěsno, že ještě před zapálením to klade velký odpor (jako kdybys brčkem nasával něco hustého), tak rozhodně lžičkou vyškrábni tabák z fajfky a nacpi ji znovu. Je to rozhodně lepší, než pak bojovat s napěchovanou fajfkou, dělat do tabáku trnem průduchy a podobně.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod bromden » 15 říj. 2010, 11:40

Majllo píše:Zdravím všechny dýmkaře jsem také začínající dýmkař a vše jsem si tady na foru pečlivě přečetl a hodne mi to pomohlo spousta užitečných rad a měl bych jeden dotaz na který jsem zde nenarazil možná proto že se to nedělá ale raději se zeptám. Bohužel ve svém okolí nemám nikoho kdo by fajčil dýmku a tak by mě zajmalo když dýmku nacpu jestli se má před zapálením nevím jak bych to řekl správně ale jestli se má trnem do prostřed tabáku protlačit dirka až na dno hlavičky nebo žádné štouchaní a trn slouží jen na promíchavání tabáku při špatném hoření ? Díky za odpověd


To je otimální postup. Ovšem jen tehdy pokud máš úmyslu krom kouře nasávat též močku v množství větším než malém - potom je to přesně ten způsob jak na to. :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Wenca » 16 říj. 2010, 18:50

Tak mám problém a obracím se na vás jakožto na poslední instanci. U Bulldoga mi začala trošičku prosakovat močka/kondenzát na místě označeném šipkou (světlejší místo). Není to děs, ale mám strach, že by to mohlo přerůst v něco horšího. Napadá mě to zavoskovat, ale nevím jak.
Obrázek

Děkuju za případné postřehy a rady :?
Wenca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 37
Registrován: 08 črc. 2010, 20:46
Bydliště: Bruntál

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod basa333 » 17 říj. 2010, 08:57

obávám se, že ti žádné zavoskování nepomůže. bude to prosakovat pod voskem a nic se nezmění. tak, jak ta dýmka na fotce vypadá, je to kit, který se uvolnil a proto prosakuje. jediné řešení je to místo odvrtat a vlepit briárový špuntík. a ještě jedna rada: dýmku s takovým kitem vůbec nekupovat.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Mack » 17 říj. 2010, 09:19

basa333 píše: je to kit, který se uvolnil a proto prosakuje. jediné řešení je to místo odvrtat a vlepit briárový špuntík. a ještě jedna rada: dýmku s takovým kitem vůbec nekupovat.

moc nerozumím, neměl jsi na mysli "kyt" (jako tmel) ?
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Namornik » 17 říj. 2010, 09:35

Dnes jsem rozluštil nápisy na mé staré dýmce. Je tam gold star de luxe Bruyére Garantie, ale nikde jsem nenašel výrobce nebo tuto značku. Nemáte někdo ponětí co je to zač? díkes
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod jcp » 17 říj. 2010, 10:09

Gold Star je z Proseče, dnešní BPK, tenkrát tuším Tofa Semily (60 - 70 léta). Patřila k tuzemské vyšší kvalitě (nad ní bylo Monte Bello, pod ní Black Star - rustik). Jednu Gold Star ještě z té doby mám taky :)
image_id: 1588
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Wenca » 17 říj. 2010, 15:20

basa333 píše:obávám se, že ti žádné zavoskování nepomůže. bude to prosakovat pod voskem a nic se nezmění. tak, jak ta dýmka na fotce vypadá, je to kit, který se uvolnil a proto prosakuje. jediné řešení je to místo odvrtat a vlepit briárový špuntík. a ještě jedna rada: dýmku s takovým kitem vůbec nekupovat.


Dik. Mno, je ze Zatoky za celkem rozumny peniz. Brierovy spuntik hned tak nesezenu, ale kdybych ji chtel zakytovat, co bych mel pouzit? Ona neni to tragedie, moc z ni nekourim, ale i tak :?
Wenca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 37
Registrován: 08 črc. 2010, 20:46
Bydliště: Bruntál

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod basa333 » 17 říj. 2010, 15:49

já bych postupoval asi následovně: pokud tam ten kit drží, vyrýpej opatrně jeho okraj kolem dokola třeba špendlíkem, aby ti vznikla malá drážka a zakápni to vteřinovým lepidlem. až to ztvrdne, smirkem cca 600 to zabruš. patrně budeš ale muset opravit moření, což pro tebe bez zkušeností možná bude problém. ale na druhou stranu je to ideální dýmka na to, aby ses něco naučil :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 9 návštevníků