Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod pitrson » 07 říj. 2010, 11:44

Vyzkousej, co piska, jestli naustek hlavicka, nebo jen kdyz je to komplet. Kdyby to byla jen hlavicka, tak kanalek na vetsi prumer (3mm?), jestli komplet, tak to odhaduju na nejakej prechod ve filtrovy komore. Pak by melo stacit nasadit bezfiltrovou redukci :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod bromden » 07 říj. 2010, 11:54

pitrson píše:Vyzkousej, co piska, jestli naustek hlavicka, nebo jen kdyz je to komplet. Kdyby to byla jen hlavicka, tak kanalek na vetsi prumer (3mm?), jestli komplet, tak to odhaduju na nejakej prechod ve filtrovy komore. Pak by melo stacit nasadit bezfiltrovou redukci :puffy:


Obyvkle píská hrana, takže (alespoň co jsem zkoušel) pomůže:
- u filtrovky "zahloubit" dno filtrový komory v krčku i náústku 8mm vrtákem, aby nebylo kolmý ke stěnám,
- u bezfilrovky provést totéž ve dně vrtání v krčku vrtákem odpovídajícího průměru podel tloušťky čepu (cca o 1mm tenšího než vrt), a obdobně zahloubit čelo čepu.
Ve všech případech zásahu do krčku opatrně, jen z ruky, hlavně nepouštět vrtačku, a bacha aby se vrták nedotkl stěn. Pokud to nepomůže tak snad ještě převrtat kanálek na o fous větší průměr (ne víc než 4mm !!!), a případně jehlovým pilníkem lehce (!!! pár desetin milimetru !!!) zakulatit horní hranu kanálku v hlavičce (pokud se tak již nestalo "rychlejším zakuřováním").
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod mihra » 07 říj. 2010, 14:12

Všechny kanálky mám v krčku převrtány na 4mm.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod bromden » 07 říj. 2010, 14:13

mihra píše:Všechny kanálky mám v krčku převrtány na 4mm.

Já mám taky dost kanálků na 4mm, ale když jsem zkoušel 4,5mm a 5mm, tak už mi do toho lezl tabák.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod pepson » 07 říj. 2010, 17:07

Mám jednu fajku,ktorá má kanál ako diera do prdele :shock: ,šublerou tam nedočiahnem,tak som to nahrubo odmeral ceruzkou a má to minimálne 5 mm.Keď ťahám,tak musím fest dusať,pretože furt chytám falošný luft.Kvôli tomu tam pchám Bracken (flake),aby som nenasával tabak.Hneď keď ju chytím do ruky,automaticky tlačím tabak nafest a pri jej rozmeroch 23x41 mm sa ho tam aj vlezie :twisted: -ešteže je ten Bracken taký dobrý :wink:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Namornik » 08 říj. 2010, 08:06

Díky moc, je to filtrovka a píská jen jako komplet takže to bude asi tím že jí mám bez filtru. :smoke5:
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 08 říj. 2010, 16:17

Chci se zeptat když si koupím standartní krabičku tabáku, která ho obsahuje 50 g. Na jaký mi to vydá počet bafání dýmky ? Byl bych totiž rád kdyby mi jedna krabička vydržela na měsíc :-)
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Old Bob » 08 říj. 2010, 16:36

Dc.Zloun píše:Chci se zeptat když si koupím standartní krabičku tabáku, která ho obsahuje 50 g. Na jaký mi to vydá počet bafání dýmky ? Byl bych totiž rád kdyby mi jedna krabička vydržela na měsíc :-)

Když budeš mít jednu dýmku cpát do ní 2,5 g tabáku, kouřit obden aby vyschla tak bratru na čtyřicet dnů :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 08 říj. 2010, 16:44

Old Bob píše:Když budeš mít jednu dýmku cpát do ní 2,5 g tabáku, kouřit obden aby vyschla tak bratru na čtyřicet dnů :smoke5:


Tak to je úplně v pohodě :D No zatím si koupím jednu Stanislawku a na jaře uvažuju ještě o jedné :)
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Stano » 08 říj. 2010, 16:44

:arrow: Dc.Zloun
No, kým ju neotvoríš vydrží 50gramovka možno aj 100 rokov.. :D A zisťovať počet "bafání" je skutočne šialenosť. Niekto "vybafá" 3 gramy za 40 minút, niekto(Pišta) za viac ako 2 hodiny... Radšej budem predpokladať, že myslíš počet fajčení(počet kotlíkov)
Záleží na tom, ako často hodláš fajčiť, od veľkosti kotlíka... Skúsme predpokladať, že napcháš 2,5 až 3 gramy do kotlíka... teoretický výpočet vyzerá takto: 50:3(2,5)..
Samozrejme počítaj s tým, že fajku treba nechať odpočinúť..
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 08 říj. 2010, 16:51

Stano píše::arrow: Dc.Zloun
No, kým ju neotvoríš vydrží 50gramovka možno aj 100 rokov.. :D A zisťovať počet "bafání" je skutočne šialenosť. Niekto "vybafá" 3 gramy za 40 minút, niekto(Pišta) za viac ako 2 hodiny... Radšej budem predpokladať, že myslíš počet fajčení(počet kotlíkov)
Záleží na tom, ako často hodláš fajčiť, od veľkosti kotlíka... Skúsme predpokladať, že napcháš 2,5 až 3 gramy do kotlíka... teoretický výpočet vyzerá takto: 50:3(2,5)..
Samozrejme počítaj s tým, že fajku treba nechať odpočinúť..


Ano měl jsem na mysli fajčení :) No budu kouřit maximálně obden. Takže měn to vydá na měsíc určitě tedy ?
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod basa333 » 08 říj. 2010, 18:16

taky se ti ale může snadno stát, že už třetí den nebudeš mít na ten stejný tabák chuť.. co potom? :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Krhút » 08 říj. 2010, 18:38

Dc.Zloun píše:
Tak to je úplně v pohodě :D No zatím si koupím jednu Stanislawku a na jaře uvažuju ještě o jedné :)

Jetliže budeš pilně navštěvovat toto forum, na němž jsi samozřejmě vítán , pak ti toto předsevzetí dlouho nevydrží. Vždyť je tolik příležitostí a významných dní , kdy se můžeš obdarovat dýmkou . :D Třeba na Mikuláše , k vánocům ...
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 08 říj. 2010, 19:27

basa333 píše:taky se ti ale může snadno stát, že už třetí den nebudeš mít na ten stejný tabák chuť.. co potom? :wink:

Bude mi muset chutnat :). ale ja budu asi do Jevannesy ta mi celkem chutnala a nebo do Drumu ještě nevim ;-)
Krhút píše:Jetliže budeš pilně navštěvovat toto forum, na němž jsi samozřejmě vítán , pak ti toto předsevzetí dlouho nevydrží. Vždyť je tolik příležitostí a významných dní , kdy se můžeš obdarovat dýmkou . :D Třeba na Mikuláše , k vánocům ...

No to máš sice pravdu, ale taky musim mít penízky :)
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Scalex » 09 říj. 2010, 06:14

Dc.Zloun píše:ale ja budu asi do Jevannesy ta mi celkem chutnala a nebo do Drumu ještě nevim ;-)

Ale to jsou, nemýlím-li se, cigaretové tabáky a jejich použití v dýmce je značně nevhodné (nízká vlhkost a příliš jemný řez).

Dc.Zloun píše:No to máš sice pravdu, ale taky musim mít penízky :)

Taky můžeš známé a příbuzné přesvědčit, že není lepší dárek, než dýmka (optimálně podle tvého výběru, aby ti nepořídili šunt) nebo tabák. Moji známí a příbuzní to vědí a jsou rádi, že mají o starost s vymýšlením dárku méně. Mně nevadí, že nebudu překvapený, když dostanu dárkem něco, o co jsem si řekl nebo co jsem si dokonce sám objednal. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků