Janpipes Standart (...nebo vložkovka? :P )

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Můžeme i hlasovat, že jo.. :)

Za ty prachy špica
17
50%
Jsou super, ale musí se natrefit na dobrej kus
9
26%
Jsou i výhodnější koupě...
7
21%
Nevěřím jim
1
3%
 
Celkem hlasů : 34

Příspěvekod Gagarin » 12 zář. 2007, 12:47

Super, dík moc. Ještě mi tady BATRACHOS vnukl zajímavou alternativu - vložkovku. Výhody jím jmenované by mohly být v mojem případě k nezaplacení. Zvláště to, že nechytá chuť tabáku - nepočítám totiž do budoucna s dalšíma investicema do dýmek (budu rád, když utáhnu tabák) a přece bych nechtěl kouřit furt to samé a riskovat, že tu dýmku zkazím. Jak je to s takovou vložkovkou a maximální frekvencí kouření? Potřebuje odpočívat déle, nebo jí oproti briárce stačí míň? Nemá nějak výrazně omezenou životnost? A nedala by se nějaká laciná, ale pokud možno kvalitní vložkou vybavená dýmka u nás sehnat přes internet? Z Prahy, ani z jiného velkého města, nejsem.
Uživatelský avatar
Gagarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 34
Registrován: 01 zář. 2007, 20:20

Příspěvekod Mike Hill » 12 zář. 2007, 13:21

Gagarin píše:Super, dík moc. Ještě mi tady BATRACHOS vnukl zajímavou alternativu - vložkovku. Výhody jím jmenované by mohly být v mojem případě k nezaplacení. Zvláště to, že nechytá chuť tabáku - nepočítám totiž do budoucna s dalšíma investicema do dýmek (budu rád, když utáhnu tabák) a přece bych nechtěl kouřit furt to samé a riskovat, že tu dýmku zkazím. Jak je to s takovou vložkovkou a maximální frekvencí kouření? Potřebuje odpočívat déle, nebo jí oproti briárce stačí míň? Nemá nějak výrazně omezenou životnost? A nedala by se nějaká laciná, ale pokud možno kvalitní vložkou vybavená dýmka u nás sehnat přes internet? Z Prahy, ani z jiného velkého města, nejsem.
...ešte by som k tomu zafajčovaniu dodal, že prvých 5 "bafání" to chutí dosť hnusne, ypres.bass sa doslovne vyjadril že sa mu z toho "zvedá kufr", ale potom už je to v pohode a máš univerzálnu fajku...

...btw, myslím že to bolo v threade o fajkách z meerschaumu, niekto spomínal, že nevie vyhnať arómu niektorých "silovoňov"...

...odporúčam preštudovať tento thread:

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=94&start=795
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod BATRACHOS » 12 zář. 2007, 13:36

Další investici se nevyhneš - to se na to radši vykašli rovnou, fajfka není
levnější způsob, jak přijít k nikotinu.

Vložkovku jsem Ti radil do úplného začátku, protože má zmiňované
kvality a vzhledem k začátečnickému zacházení má tudíž i větší životnost
než briárka. Jde o to, že zpočátku se vůbec neorientuješ v tabácích a nic
jiného Ti nezbývá, než naslepo zkoušet. To znamená zkusit 2-3 rozdílné
aromatiky, nějakou tu latakii, naturály, flake...
Zkrátka na 1 briárku totální guláš, během kterého ve většině případů dost
zkusí (každý tabák jinak hicuje, trochu jinak se nacpává, to se začátečník dlouho učí a "vyžere" to fajfka).
Vložkovka to rozchodí a zůstane Ti napořád jako testovací fajfka, i když už budeš mít pořádné fajfky zakouřené
na ten "Tvůj" druh tabáku.

Podle mne se neobejdeš bez 3 dýmek, chceš-li kouřit alespoň 3x týdně
(je to i otázka zkušenosti se zcela jiným kouřením z bentky a biliardu,
takže dvě ze studijních účelů povinně), to ale neznamená, že je musíš mít
hned. Půl roku bys mohl vystačit s vložkovkou. Je ale VÝRAZNĚ dražší
než briárky ve stejné kategorii, dostane se jen od přijatelných značek
a cena tomu odpovídá. Ten Lorenzo je výjimka, za tu cenu dostupná jen
v těch obchodech Delamott (také to není žádná krása, ale vysloveně
užitková fajfka).
Stojí tam asi 800, což je tak o 1/3 méně, než jinde. Mají je ale většinou nadvrtané, tak pozor!
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 12 zář. 2007, 13:42

BATRACHOS píše:Další investici se nevyhneš - to se na to radši vykašli rovnou, fajfka není levnější způsob, jak přijít k nikotinu.


...presne si to vystihol...

...tu si skutočne musí človek naozaj uvedomiť o čom "dýmkařina" je, čo od nej očakáva a kožko che do toho investovať času aj financii...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Gagarin » 12 zář. 2007, 17:32

Mike Hill píše:
BATRACHOS píše:Další investici se nevyhneš - to se na to radši vykašli rovnou, fajfka není levnější způsob, jak přijít k nikotinu.


...presne si to vystihol...

...tu si skutočne musí človek naozaj uvedomiť o čom "dýmkařina" je, čo od nej očakáva a kožko che do toho investovať času aj financii...

Tohle si samozřejmě uvědomuju. Nehledám nejlevnější cestu, jak přijít k nikotinu (tou cestou totiž právě kráčím) jenom nemám prachy :D . Dýmky mě odjakživa přitahovaly a chci to prostě zkusit a pokud mě to chytne (jako že asi jo), tak samozřejmě s dalšíma investicema počítám.
K těm vložkovkám....já tušil, že tak ideální to taky nebude. Asi si koupim tu Kloučkovku, nějakou dobu potrénuju na aromatikech a pak uvidím, co bude.
Uživatelský avatar
Gagarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 34
Registrován: 01 zář. 2007, 20:20

Příspěvekod BATRACHOS » 12 zář. 2007, 17:42

Vždyť jo. Klouček nebo King Charles jsou OK.
Ale asi ji "zrasíš", kdežto vložkovka by Ti zůstala na další testování i do budoucna.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 12 zář. 2007, 17:45

BATRACHOS píše:Ale asi ji "zrasíš", kdežto vložkovka by Ti zůstala na další testování i do budoucna.


To jo, ale dřevo je dřevo. A do začátku zvlášť.
Naposledy upravil Alfik dne 12 zář. 2007, 20:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod littlebull » 12 zář. 2007, 20:16

BATRACHOS píše:Vždyť jo. Klouček nebo King Charles jsou OK.
Ale asi ji "zrasíš", kdežto vložkovka by Ti zůstala na další testování i do budoucna.

Nezrasí, záleží jak bude opatrný, a Gagarin bude..a kdyby ještě na sebe prozradil odkud je, moh by mu někdo předávat rady osobně.. jo a úplně jsme zapomněli na Hodulovky, které jsou sice o kousek výš s cenou, ale v poměru cena/výkon velmi dobré...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod ypres.bass » 12 zář. 2007, 20:53

Mike Hill píše:...ešte by som k tomu zafajčovaniu dodal, že prvých 5 "bafání" to chutí dosť hnusne, ypres.bass sa doslovne vyjadril že sa mu z toho "zvedá kufr", ale potom už je to v pohode a máš univerzálnu fajku...
a to doslova...a když ji rozhicuju, tak je to tam ještě cítit a to už ji mám baflou cca 30x
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod ypres.bass » 12 zář. 2007, 20:59

:arrow: Gagarin: pokud se pohybuješ v okolí Hradce Králové tak bych ti doporučil navštívit pana Prouzu...byl mi kýmsi doporučen jako výborný rádce při výběru "prvničky" a má v obchůdku i výborné kousky do 500 - já mám svoji "pořádnou prvničku" právě od něj, vlezl jsem se do 400 i s filtrama a na to jak jsem jí dával zabrat, tak mi pouštěla jen ty lahodné části dýmu...

kdyby ses opravdu pohyboval v těchto končinách tak se stav za nama na VB (východočeská buňka)...sorry už zase dělám nábor...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Gagarin » 13 zář. 2007, 16:52

:) Díky moc za vyjádřenou důveru a pokus zařadit mě do kolektivu. Aby to teda už nebylo samé "pokud jsi od...", tak bydlím u Nového Jičína. Jo a taky jsem každej den ve Valmezu. Osobně je mi kamenný obchod taky mnohem příjemnější, než internetový - důvody jsou myslím zřejmé. Ale v našich končinách jsem bohužel o žádném dýmkařství neslyšel. Škoda, když píšete, že slušná začátečnická dýmka se dá pořídit za pětikilo, tak to by bylo super, to bych si mohl pořídit hned dvě + přímý pokec se zkušeným člověkem - k nezaplacení (nepodceňuju Vás, ale naživo je naživo).
Jestli teda někdo náhodou o něčem v uvedených lokalitách víte, tak bych byl vděčný :)
Uživatelský avatar
Gagarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 34
Registrován: 01 zář. 2007, 20:20

Příspěvekod Mačin » 13 zář. 2007, 17:01

Vložkovka je výborná vždy, když má člověk upito, je menší nebezpečí zničení, Já když mám upito, tak bych tahal jak ježek (sádrový). Ale jestli se chceš věnovat kouření dýmky jako takovému, tak dřevo.
Uživatelský avatar
Mačin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 108
Věk: 55
Registrován: 26 říj. 2006, 02:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tuki » 14 zář. 2007, 20:26

Kloučkovku mám v rustiku, a jsem s ní maximálě spokojený. Jako dýmka do "terénu" je skvělá.
Uživatelský avatar
Tuki
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 11
Věk: 53
Registrován: 06 říj. 2006, 12:51
Bydliště: Čížová

Příspěvekod Gagarin » 15 zář. 2007, 16:12

Tak to asi opravdu bude něco pro mě..díky!
Uživatelský avatar
Gagarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 34
Registrován: 01 zář. 2007, 20:20

Příspěvekod Faethor » 08 úno. 2008, 13:51

BATRACHOS píše:..... Delamott (také to není žádná krása, ale vysloveně
užitková fajfka).
Stojí tam asi 800, což je tak o 1/3 méně, než jinde. Mají je ale většinou nadvrtané, tak pozor!



1) Nadvrtání u vložkovek nevadí- prostě to jen nedokouříš:)
2) smrdí jak čert prvních cca 20 kouření a to tak, že omluvte že teď budu poněkud vulgární, ale když jsem jí kouřil poprvé tak jsem si myslel že se z toho puchu bobliju.(bavíme se o lorenzo Spitfire)
3) Spitfiry mají za 690 v Delamottu vedle Strossmajeráku a taky v té dýmkařské trafice na Staroměstské ale tam mají turistické ceny takže 1390,-. Jo dlužno dodat, že ty Spitfiry z Delamottu byly nějaký čas ve výloze takže jsou porůznu vybledlé- nedá se tam sehnat nějaká rovnoměrně zabarvená- ale jak říkáš jsou to užitkové fajky.
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků