Povytažený náustek

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Baker » 12 pro. 2006, 14:16

Karol píše:uff to by som nedokazal, pripada mi to ako chodit po meste s rozopnutymi nohavicami :D


...nebo poklopcem že? :lol:
Uživatelský avatar
Baker
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 415
Věk: 36
Registrován: 11 kvě. 2006, 19:35

Příspěvekod lubos tursky » 13 pro. 2006, 09:39

Pánové to chce skusit jeden naustek zasunout a pak stejná dýmka stejnej tabák povytáhnout.Jak říkam , teorje je křásna věc praxe ukáže.ASI. :D





Tak jsem to skoušel a nejaký rozdíl jsem nezaznamenal.Snad jenom že se šetří čep.Chut stejná a že by to bylo chladnejší no :wink: .A to jsem kouřil pomalu a myslím že chladňe.První sérje IO a druhá Hal. :lol:
Uživatelský avatar
lubos tursky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 304
Věk: 66
Registrován: 17 lis. 2006, 21:02
Bydliště: česka 4758 Zlin 76005

já jsem kdysi před lety ....

Příspěvekod Andreas » 30 pro. 2006, 21:38

...dostal informaci, že se tím tolik nevydře troubel, že se postupem času vymílá. A že je pak možno náustek nasazovat těsněji, že to prostě prodlužuje život dýmky, Od té doby to dělám, ale zdali je to prauda, nevím ....
Uživatelský avatar
Andreas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 34
Věk: 62
Registrován: 29 pro. 2006, 12:57
Bydliště: Dobřichovice

Příspěvekod mihra » 03 čer. 2007, 13:53

Důvodem pro povytažený náústek bývá lepší rozebírání kouřené dýmky pro vyfouknutí močky. Nevýhodou pak je zlomení náústku v tomto choulostivém místě při neopatrném nošení dýmky v kapse s jinými předměty, či při náhodném upadnutí dýmky na dlažbu. Dále se při nedostatečné péči o dýmku (to snad ale žádný o p r a v d o v ý dýmkař nedělá) usazuje a postupné tvrdne kondenzát v místě nedoraženého čepu, odstranění bývá velmi obtížné. Každý ať to ale dělá podle svého.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Faethor » 04 led. 2008, 12:31

já to začal praktikovat (povytažení) u své první dýmky z Proseče.čep je už tak vymletý že když dýmka vyschne, prostě nedrží. Pokud mám čep povytažený, zdá se mi, že jak je dým přímo ve styku se dřevem, tak víc absorbuje a pak i čep míň lítá. Používám tedy tuto metodu pro utěsnění čepu dýmky když ji déle nekouřím.
Naposledy upravil Faethor dne 15 led. 2008, 14:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod kofila » 15 led. 2008, 14:43

Já to dělám také, hlavně u dýmek, které mají slabou troubel. Jistě víte, že u chladné dýmky jde náustek vykroutit lépe než u teplé. Dřevo se teplem stahuje. Když máte u studené dýmky náustek těsný, může se stát, že ho při kouření nevytáhnete ale co je horší může Vám troubel prasknout ( což se mi u jedné dýmky stalo).
Uživatelský avatar
kofila
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 61
Registrován: 07 pro. 2007, 15:20
Bydliště: Zruč nad Sázavou

Příspěvekod vitsoft » 15 led. 2008, 18:30

Kvalitní dýmka si nechá vytáhnout náústek bez přílišné námahy. Pokud je příliš volný, jedna stará rada doporučuje nechat fajfku vychladnout v rozloženém stavu, neboť zahřátý parakaučukový čep se při chladnutí trošku roztáhne.
A naopak, jde-li náústek příliš ztuha a jeho počmárání měkkou tuhou nestačí, měl by se vždycky nechat chladnout plně zasunutý do troubele. Ve tvrdošíjných případech pomáhá nahřátí čepu zapalovačem a opatrné zasunutí do chladné troubele.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Příspěvekod Faethor » 16 led. 2008, 09:26

vitsoft píše:Kvalitní dýmka si nechá vytáhnout náústek bez přílišné námahy. Pokud je příliš volný, jedna stará rada doporučuje nechat fajfku vychladnout v rozloženém stavu, neboť zahřátý parakaučukový čep se při chladnutí trošku roztáhne.
A naopak, jde-li náústek příliš ztuha a jeho počmárání měkkou tuhou nestačí, měl by se vždycky nechat chladnout plně zasunutý do troubele. Ve tvrdošíjných případech pomáhá nahřátí čepu zapalovačem a opatrné zasunutí do chladné troubele.


já bych si dovolil s tou starou radou polemizovat- chladnout v rozloženém stavu...no ano ale budu tedy dýmku rozdělávat horkou abych ji mohl poté nechat chladnout rozdělanou? A pokud už jde rozdělat má ještě co chladnout?
Já už to taky párkrát slyšel ale prostě mi to nedá si rýpnout:)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod tifik » 16 led. 2008, 10:44

Pár postřehů- jediný důvod pro povytažený náústek je rozebrání během kouření pro vyfouknutí močky, v módě to bylo hlavne v éře chladičů, teď s filtry nebo čepovkami bez filtru a hlavně bez chladiče to moc smysl nemá. Ad vymletý čep - jsou na to různé názory, ale ani moje nejstarší dýmky, cca 5-6 let, nemají uvolněný náústek, dodržuju pravidlo kroutit jen doprava při vyndavání i zasouvání náústku. Těsný nebo volný čep je třeba vyřešit jednou provždy, volný žádný nemám a těsný jsem ke své spokojenosti vyřešil vždy obroušením čepu jemným smirkem.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ypres.bass » 16 led. 2008, 11:55

tifik píše:Pár postřehů- jediný důvod pro povytažený náústek je rozebrání během kouření pro vyfouknutí močky, v módě to bylo hlavne v éře chladičů, teď s filtry nebo čepovkami bez filtru a hlavně bez chladiče to moc smysl nemá. Ad vymletý čep - jsou na to různé názory, ale ani moje nejstarší dýmky, cca 5-6 let, nemají uvolněný náústek, dodržuju pravidlo kroutit jen doprava při vyndavání i zasouvání náústku. Těsný nebo volný čep je třeba vyřešit jednou provždy, volný žádný nemám a těsný jsem ke své spokojenosti vyřešil vždy obroušením čepu jemným smirkem.
to jsem taky zkusil a pak když jsem to vytahoval tak mi tam zůstal...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod tifik » 16 led. 2008, 12:19

ypres.bass píše:
tifik píše:Pár postřehů- jediný důvod pro povytažený náústek je rozebrání během kouření pro vyfouknutí močky, v módě to bylo hlavne v éře chladičů, teď s filtry nebo čepovkami bez filtru a hlavně bez chladiče to moc smysl nemá. Ad vymletý čep - jsou na to různé názory, ale ani moje nejstarší dýmky, cca 5-6 let, nemají uvolněný náústek, dodržuju pravidlo kroutit jen doprava při vyndavání i zasouvání náústku. Těsný nebo volný čep je třeba vyřešit jednou provždy, volný žádný nemám a těsný jsem ke své spokojenosti vyřešil vždy obroušením čepu jemným smirkem.
to jsem taky zkusil a pak když jsem to vytahoval tak mi tam zůstal...


Co jsi zkusil?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bromden » 16 led. 2008, 12:21

ypres.bass píše:...to jsem taky zkusil a pak když jsem to vytahoval tak mi tam zůstal...


No to je ale smutný příběh... :twisted: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Faethor » 16 led. 2008, 12:24

tifik píše:
ypres.bass píše:
tifik píše:Pár postřehů- jediný důvod pro povytažený náústek je rozebrání během kouření pro vyfouknutí močky, v módě to bylo hlavne v éře chladičů, teď s filtry nebo čepovkami bez filtru a hlavně bez chladiče to moc smysl nemá. Ad vymletý čep - jsou na to různé názory, ale ani moje nejstarší dýmky, cca 5-6 let, nemají uvolněný náústek, dodržuju pravidlo kroutit jen doprava při vyndavání i zasouvání náústku. Těsný nebo volný čep je třeba vyřešit jednou provždy, volný žádný nemám a těsný jsem ke své spokojenosti vyřešil vždy obroušením čepu jemným smirkem.
to jsem taky zkusil a pak když jsem to vytahoval tak mi tam zůstal...


Co jsi zkusil?


spíš co jsi vytahoval :twisted:
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod Breer » 16 led. 2008, 12:32

vsunul, vytahoval a nevytiahol, to je ale problem :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod littlebull » 16 led. 2008, 13:04

Breer píše:vsunul, vytahoval a nevytiahol, to je ale problem :twisted: :twisted:

....a to všechno při broušení po kouření!

:offtopic2:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků