Povytažený náustek

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Renno » 07 lis. 2006, 17:36

A včera měl pan Filipovský v Panoptiku města pražského nějakou biliárdku a pěkně z ní pokuřoval...taky měl povysunutou troubel...kouříte někdo takhle :?: ...já vídávám dost starých chlapů s vytaženou troubelí, ale mě se to zdá takový divný, ale prý to víc chladí :?:
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod selmer » 07 lis. 2006, 17:40

pravda,taky jsem na to cihal! Kdyz stal na tom vlakaci drzel dymku v ruce a mel povytazenou troubel...
Naposledy upravil selmer dne 07 lis. 2006, 17:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod bromden » 07 lis. 2006, 17:52

Renno píše:A včera měl pan Filipovský v Panoptiku města pražského nějakou biliárdku a pěkně z ní pokuřoval...taky měl povysunutou troubel...kouříte někdo takhle :?: ...já vídávám dost starých chlapů s vytaženou troubelí, ale mě se to zdá takový divný, ale prý to víc chladí :?:


Myslel jsem, že to dělají proto, aby se dýmka dala lépe zatepla rozdělat a vyfouknout močka... alespoň z tohoto důvodu to na soutěžích (dvou na kterých jsem byl - a na pražských srazech) dělám taky...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 07 lis. 2006, 23:30

Renno píše:A včera měl pan Filipovský v Panoptiku města pražského nějakou biliárdku a pěkně z ní pokuřoval...taky měl povysunutou troubel...kouříte někdo takhle :?: ...já vídávám dost starých chlapů s vytaženou troubelí, ale mě se to zdá takový divný, ale prý to víc chladí :?:


OT - troubel je část hlavičky, tzv krček; do huby patří náústek. Jinak na MS s novou nezajetou bezfiltrovkou bych si ani normálně nezakouřil, neb nešla prakticky smontovat :D A na tom chlazení něco bude (ale vypadá to příliš blbě na běžné používání)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod selmer » 07 lis. 2006, 23:35

OT - taky jsem si rikal, nadruhou stranu, jestli je povytazeny naustek z troubele, nebo troubel z naustku... :roll:
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Renno » 07 lis. 2006, 23:49

Jo sorry....myslel jsem povytažený náústek.....mě všichni říkali že je to kvůli chlazení, ale mě to připadá jako třeba jet v autě s otevřenýma dveřma :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Simon » 07 lis. 2006, 23:54

Renno píše:Jo sorry....myslel jsem povytažený náústek.....mě všichni říkali že je to kvůli chlazení, ale mě to připadá jako třeba jet v autě s otevřenýma dveřma :)


chlazeni je nesmysl (zalezi na rychlosti bafani, ale pri normalni rychlosti a normalni teplote okoli je zmena proti nevysunutemu naustku IMO skoro nemeritelna)
... je to spis kvuli snazsimu rozdelani kvuliva vyliti/vyfouknuti mocky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Renno » 07 lis. 2006, 23:57

Simon píše:
chlazeni je nesmysl (zalezi na rychlosti bafani, ale pri normalni rychlosti a normalni teplote okoli je zmena proti nevysunutemu naustku IMO skoro nemeritelna)
... je to spis kvuli snazsimu rozdelani kvuliva vyliti/vyfouknuti mocky

já s tebou souhlasím Simone...ale opravdu mě všichni říkali že prý kvůli chlazení...mě se to zdálo nesmyslný...ale nikdo mi nikdy neřekl, že by to bylo z důvodu rozdělávání kvůli močce.
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod Robur » 08 lis. 2006, 09:15

tenkrát ještě nebyly filtry, vyfouknutí močky z troubele během kořuení byla běžná věc.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod rour » 08 lis. 2006, 10:10

Chm, z vlastního okolí mám vypozorovaný ještě jeden důvod pro kouření s povytaženým náústkem - dýmka je nečištěná a tak zas*aná, že náústek prostě úplně nejde zastrčit...
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Simon » 08 lis. 2006, 10:33

Robur Dobyvatel píše:tenkrát ještě nebyly filtry, vyfouknutí močky z troubele během kořuení byla běžná věc.

ale no tak, delas z filtru spasu, ale pritom je to krok zpet :)
... kdyz nekouris uplne spatne, tak se ti bez filtru mocka nedela, jen pokud u toho neco delas a fajfku poruznu odkladas a znovu pripalujes ... coz je presne ten duvod proc lidi kdysi nechavali povytazenej naustek, proste nemeli cas si v klidu sednout a zakourit :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mirek » 08 lis. 2006, 11:01

rour píše:Chm, z vlastního okolí mám vypozorovaný ještě jeden důvod pro kouření s povytaženým náústkem - dýmka je nečištěná a tak zas*aná, že náústek prostě úplně nejde zastrčit...

Ale fuj, tohle mi nedělej, zrovna jsem si chtěl nacpat...
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 08 lis. 2006, 11:35

Simon píše:... kdyz nekouris uplne spatne, tak se ti bez filtru mocka nedela....


Ono močkování je taky hodně o kvalitě tabáku :pipe1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Jack.Grave » 12 pro. 2006, 02:07

No ja mam taky prakticky u vsech dymek povytazeny naustek, nejem kvuli vyprsknuti mocky, ale take kvuli pnuti v troubeli aby nepraskl. taky je to zvyk, zelezna kosile.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Karol » 12 pro. 2006, 08:21

uff to by som nedokazal, pripada mi to ako chodit po meste s rozopnutymi nohavicami :D
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků