Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Johannes » 22 úno. 2024, 15:13

Ty levné jsem nezkoušel, ale slyšel jsem skazky o tom, jak už třeba při druhém kouření dotyčnému propadlo dno se žhavým tabákem do klína. Za kvalitu se vyplatí připlatit.
Na čištění obětuju většinou jeden čistič, přehnu ho napůl a vyčistím tím náústek i krček, protože vrtání v náústku i krčku bývá širší než u normálních dýmek.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Coonan » 23 úno. 2024, 11:08

Ahoj dobré odpovědi, rady a tipy ohledně kukuřičných dýmek natočil Ďurísek ve videu už před pár lety. Na jeho kanálu najdeš dvě videa věnované kukuřičným dýmkám.
Tady dávám odkazy:
https://youtu.be/TD4-8Ic_U0k?si=yAsj0rsI7hxcKTar
A
https://youtu.be/CdpdH-LHEBA?si=Hj99u5THbEXdK9f9

Snad ti to trošku pomůže.
Uživatelský avatar
Coonan
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 338
Věk: 36
Registrován: 01 úno. 2011, 16:32
Bydliště: Praha 4

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Darkstar » 23 úno. 2024, 17:49

Kluci, diky moc za rady. Nakonec jsem zajel do eTrafiky na Praze 1 a koupil Missouri, vypada opravdu dost bytelne a myslim, ze to nepotrebuje zadnou vetsi udrzbu. Patricie si ale odnesla mnohem exkluzivnejsi kousek Vauen - Auenland the shire, ona byla vzdycky fajnsmekr :) A tabacek Rattrays black virginia.
Tak at to dyma hosi :smoke1:
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Darkstar » 05 dub. 2024, 21:44

Kluci mam otazku. Penovku je potreba nejak zakurovat, nebo nacpat na hulvata plny kotel a kourit ? Podle me se ani zakurovat nemusi, pac v ni se prece neutvari karbonovy povrch, ale treba je to jinak.
A dalsi otazka, kukuricka se mi pri cisteni jaksi rozebrala, to znamena, ze troubel se oddelila od kotlika, jak jsem vyndaval naustek, asi to neni lepeny, nebo nevim. Je to normalni, nebo jsem to potentil ja jak jsem ji cistíl ? ( v kukurickach jsem naprosty amater ) Troubel tam normalne zasunu, drzi to, ale nevim. Mam to nejak napevno zalepit, nebo nechat tak ?
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod beda » 06 dub. 2024, 06:43

Na pěnovku opatrně, rozhodne neni blbuvzdorna, jak si leckdo mysli. Cake se v ni tvori, ale pomaleji, zalezi samo i na tabaku. Ja tocil Petersonku biliard jednou denne a nacucala se tak, ze sla do kopru. Pena neni hlina, ktera jde vypalit. Kukurička jestli drzi, tak fpoho, nelepil bych.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků