Switch to full style
To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!
Odeslat odpověď

11 dub. 2006, 13:25

Tak ja osobne take dymku neslukuji. Nikdy jsem to nedelal a tak nemohu soudit, jake to je.
Ale kour take obcas poustim nosem ven nebo jen koutky ust ci naopak plnou otevrenou pusou a pak je tabak vice citit.

11 dub. 2006, 13:49

opalan píše:Je to jako s vínem a tvrdym chlastem. Zkuste si třeba vodku poválet po jazyku.
Vodku tam kopnete a její chuť je až na druhém místě, až po účincích - jako u cigaret.
Víno poválíte po jazyku, vychutnáte jeho chuť a účinky jsou u vína až na druhém místě (degustátoři ho po poválení vyplivují) - jako u dýmky.
Nebo ne? :wink:


Oni to víno asi vyplivují proto, že by jim trochu překáželo v sofistikovanym degustování, kdyby byli vožralí jak prasata :D :D . Jinak na víno jsem docela barbar - piju skoro všechno a na žádný čarování si nepotrpim, na rozdíl právě od vodky - tu piju jen nejkvalitnější co je k mání a na jazyku klidně poválim :) .
Sorry za OT ...

11 dub. 2006, 14:26

Asi máš(-te) pravdu, nebylo to zrovna nejlepší přirovnání :oops:
Chtěl jsem tím říct, že se sílou se musí opatrně. Když už dýmku šlukovat,
asi bych sáhl po nějakém velice jemném tabáčku, např.: Virginia no.1 a rozhodně s uhlíkovým filtrem.
Večer si rozhodně zkusím dát práska, ať vím o čem mluvím! 8)

12 dub. 2006, 08:08

opalan píše:
Nicméně, občas otevřu ústa plná kouře a k unikajícímu kouři přičichnu, čímž se požitek z jeho chuti (resp. vůně) stáva ještě mocnějším. Při tom ale nezabráním tomu, aby se nějaký ten kouř nedostal do plic. Podle mě je dost těžké ne-li nemožné nasávat "vzduch" nosem aniž by se dostal do plic.


Přesně tak, já tomu říkám "přídech". Když mám nějaký moc dobrý tabák, při vypouštění kouře z huby si "naberu" špetku kouře nosem, abychsi líp vychutnal vůni, a tím jej vlastně vdechnu. Ale není to šlukování v pravém slova smyslu, při šlukování chybí ten požitek z vůně tabáku.
U cigaret jde jen o to dostat nikotin do těla, proto se šlukuje, podrží v plicích a pak vyfoukne. Cigaretový kouř na rozdíl od dýmky nijak nevoní.

12 dub. 2006, 09:49

"přídech" vyfouknutého kouře nosem se podle mě nedá se šlukováním zaměňovat. Kromě vůně je tu i "zdravotní" hledisko - tenhle kouř je víc naředěný vzduchem a taky prochází přes lepší filtrační systém, který je v nose.

12 dub. 2006, 14:21

tak se kostuje rum

11 kvě. 2006, 10:34

dýmku ne, ale doutníky jo
Obrázek

24 led. 2007, 01:06

Tabakovy kour umyslne nevdechuji, zaroven nemohu nijak zabranit jeho castecnemu pronikani hloubeji do tela pokud prave kourim. Stejne tak se nebranim vdechovani jiz vydechleho koure z meho okoli a to proto, ze jsem kurak a mam kour rad. Cigaretovy kour vdechuji do plic protoze k ochutnavani nesvadi a chut papirku v plicich necitim. Nutno dodat, ze existuji cigarety jejichz kour je natolik vydatny, ze je kourim temer jako dymku, je jich malo ale existuji.

24 led. 2007, 22:24

ja si naberem plnu hubu a potom obcas kusok nosom pustim von. to je labuzo :D :D :D

25 led. 2007, 09:19

zverdodo píše:ja si naberem plnu hubu a potom obcas kusok nosom pustim von. to je labuzo :D :D :D




Tak tak nejak to delam i já dokud to správne dýma a nemusim se s tim prát. :lol:

25 led. 2007, 09:39

Cigarety nekouřím od roku 1965, a tak jsem se šlukovat za tu dobu dočista odnaučil.
Dneska si nešluknu ani omylem, a to ani dýmku, ani doutník. :smoke1:

25 led. 2007, 13:55

Také v žádném případě nešlukuju :smoke5:

25 led. 2007, 14:17

Já jsem nešlukoval ani ty cigarety :D , když jsem je ještě díky společenskému tlaku kouříval. Ovšem kamarád, jehož jsem přiváděl na správnou cestu :D si oblíbil tabák od MB Original Choice (ale já mu jen daroval takovou tu sadu malých pixliček, já za to opravdu nemohu :oops: ). Na můj udivený výraz zachraptěl "ty v...e, to jediný, co se dá z dýmky šlukovat". A tady skončil můj pokus o nápravu jednoho cigareťáka.

25 led. 2007, 14:19

tak já léta tvrdě kouřil, nejdříve Partyzánky a když je přestali vyrábět tak Startky, cigarety s filtrem nikdy... dalo by se říci že jsem prohulenej.... ale, že by mne někdy napadlo šlukovat dýmku nebo to jen zkusit?... nikdy... tomuto vláknu moc nerozumím... :roll:

Re: Šlukujete dýmku ?

03 úno. 2007, 23:56

atman píše:Jasne ze vím, ze klasická teorie ríká, ze dymka se neslukuje. Nicméne by me zajímalo jak jste na tom vy ? Priznám se, ze jako bývalý kurák cigaret jsem slukoval i doutníky a ted jsem si to prenesl i do dymky ... neni to porad, je to spís nekolik "prázdných" bafnutí a pak malý sluk :) ale uprímne, kourit bez sluknutí je pro me jak lízat zmrzlinu pres sklo :smoke6: tak je to s vama ?

ja jsem na tom skoro stejne,az na to ze fajku slukuju furt,taky je ale pravda,ze dost casto tam mam cigaretovy tabak.Ale kdyz uz si dopreju dymkovy tabak,tak slukuju zase... :puffy:
Odeslat odpověď