Tzv. "močka" v dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Trápí Vás "močka" v dýmce ?

Ano
40
36%
Ne
36
32%
Jen u některých dýmek
35
32%
 
Celkem hlasů : 111

Příspěvekod Martin Pedain » 12 říj. 2007, 21:40

Dandy píše:dýmka mi "zamočkuje" jedině tehdy, když ji nekouřím v naprosté pohodě. Jako by se na ni přímo přenášela moje nálada. :roll:


Přesně tak. Jakmile nemám pohodu, tak kouřím špatně. Zhásíná, horký kouř a močkuje.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod tifik » 12 říj. 2007, 21:55

Martin Pedain píše:
Dandy píše:dýmka mi "zamočkuje" jedině tehdy, když ji nekouřím v naprosté pohodě. Jako by se na ni přímo přenášela moje nálada. :roll:


Přesně tak. Jakmile nemám pohodu, tak kouřím špatně. Zhásíná, horký kouř a močkuje.


Pod to se podepíšu, přitom mi ale připadá, že všechno dělám jako jindy :roll:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Martin Pedain » 12 říj. 2007, 22:19

tifik píše:Pod to se podepíšu, přitom mi ale připadá, že všechno dělám jako jindy :roll:


Sice jsem na tom stejně, ale všim jsem si, že potahuji málo, moc, krátce, dlouze, špatně napechuji...
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Šimi » 12 říj. 2007, 23:12

Šimi píše:
trosca píše:mocka... to je metla :)
mne hned v prvnich minutach horeni vyskoci kapicky tekutiny na stene pred filtrem (okolo vyusteni kouroveho kanalku do filtrove komory), dela vam to taky?


U některých dýmek taky :wink: . A nepomohlo mi zatím nic.



Teď mě napadla jedna věc. Močkování v začátku kouření může způsobovat silné potahování při rozpalování tabáku.
Od té doby co radši 10x připaluju, než bych to roztahoval mocnými tahy, nemám s tímhle efektem prolémy.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod baronstrasil » 14 říj. 2007, 14:38

Šimi píše:
Šimi píše:
trosca píše:mocka... to je metla :)
mne hned v prvnich minutach horeni vyskoci kapicky tekutiny na stene pred filtrem (okolo vyusteni kouroveho kanalku do filtrove komory), dela vam to taky?


U některých dýmek taky :wink: . A nepomohlo mi zatím nic.



Teď mě napadla jedna věc. Močkování v začátku kouření může způsobovat silné potahování při rozpalování tabáku.
Od té doby co radši 10x připaluju, než bych to roztahoval mocnými tahy, nemám s tímhle efektem prolémy.


jj - to je jeden zo zakladnych faktorov - vlhkost tabaku, spravne napchanie fajky, "spravne" pripalenie si fajky // u mna je to kratke pripalenie zapalovacom ktorym kruzim dookola hlavicky a hlavne na okrajoch + potahovanie ale tak akurat aby som citil dym ale nie teplo /// hm toto neviem presne vysvetlit je to subjektivny pocit/// a radsej aj aj 3-4 krat pripalujem // a potom uz len potahovat a udusavat a mat pohodu :)))
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod daf » 22 říj. 2007, 09:39

ja nikdy fajku nerozoberam kym je tepla a kefku tiez necpem. nechcem tym povedat ze mi to nemockuje :D . ja to nejako moc neriesim. len fajku naklonim hlavickou hore a par krat s citom poklepkam naustok o papierovu vreckovku ktoru mam vzdy pripravenu na stole ked fajcim ( vedla dusatka a zapaliek) vyklepnem takto 1 -2 krat za fajcenie po jednej kvapke a je to. a ak sa to nestane tak tu vreckovku aj tak potrebujem na uretie dusatka a vytretie hlavicky po fajceni. ( samozrejme niekedy uplne sucho)
daf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 49
Registrován: 12 říj. 2007, 09:08

Příspěvekod Scalex » 22 říj. 2007, 14:57

Já ani tak nemám problém s močkováním jako spíš s tím, že nemůžu mít fajfku v hubě, aniž bych si do ní nenaslintal. Dost mne to štve, protože prakticky celý den sedím doma u počítače a mohl bych bafat od rána do noci, jenže fakt to nejde. Jak mám něco v hubě, tak nedokážu polykat sliny, těch slin se dělá víc a za chvíli mám v náústku mokro, ale ne od močky. Tuhle jsem to doma zkoušel vydržet co nejdýl a po deseti minutách jsem z fajfky musel vyhodit úplně nacucaný filtr. Přitom vůbec nesmrděl a byl úplně čistý, takže žádná močka.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod littlebull » 22 říj. 2007, 17:38

Scalex píše:Já ani tak nemám problém s močkováním jako spíš s tím, že nemůžu mít fajfku v hubě, aniž bych si do ní nenaslintal. Dost mne to štve, protože prakticky celý den sedím doma u počítače a mohl bych bafat od rána do noci, jenže fakt to nejde. Jak mám něco v hubě, tak nedokážu polykat sliny, těch slin se dělá víc a za chvíli mám v náústku mokro, ale ne od močky. Tuhle jsem to doma zkoušel vydržet co nejdýl a po deseti minutách jsem z fajfky musel vyhodit úplně nacucaný filtr. Přitom vůbec nesmrděl a byl úplně čistý, takže žádná močka.

Chronická slintavost, :roll: to mám taky, ale jenom občas, půl hodiny, hodinu to jde a pak, nevím proč, teču. :roll:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod piter » 22 říj. 2007, 19:04

u me to same :roll: :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mike Hill » 22 říj. 2007, 19:10

piter píše:u me to same :roll: :)
...ja radšej vycerím zuby a nechám sliny tiecť po brade ako do náustku... :twisted:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Tapinek » 22 říj. 2007, 19:35

Ja jsem v pohode do okamziku, nez zacnu manipulovat s nejakym gablikem... Pavlov by mel ze me radost... :lol:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod tifik » 22 říj. 2007, 20:28

littlebull píše:
Scalex píše:Já ani tak nemám problém s močkováním jako spíš s tím, že nemůžu mít fajfku v hubě, aniž bych si do ní nenaslintal. Dost mne to štve, protože prakticky celý den sedím doma u počítače a mohl bych bafat od rána do noci, jenže fakt to nejde. Jak mám něco v hubě, tak nedokážu polykat sliny, těch slin se dělá víc a za chvíli mám v náústku mokro, ale ne od močky. Tuhle jsem to doma zkoušel vydržet co nejdýl a po deseti minutách jsem z fajfky musel vyhodit úplně nacucaný filtr. Přitom vůbec nesmrděl a byl úplně čistý, takže žádná močka.

Chronická slintavost, :roll: to mám taky, ale jenom občas, půl hodiny, hodinu to jde a pak, nevím proč, teču. :roll:


je nás víc :D
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod piter » 22 říj. 2007, 20:38

mozna by bylo lepsi se zeptat: kdo neslinta? :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 22 říj. 2007, 21:19

piter píše:..... kdo neslinta? :twisted:

Já.
Postačí držet dýmku v zubech, a přes otevřený rty klidně dýchat. Kouřovej kanálek na tu chvíli zavřu jazykem....
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Mike Hill » 22 říj. 2007, 21:26

Milos Cerman píše:
piter píše:..... kdo neslinta? :twisted:

Já.
Postačí držet dýmku v zubech, a přes otevřený rty klidně dýchat. Kouřovej kanálek na tu chvíli zavřu jazykem....
...už som na to prišiel aj ja, ale nestíham tie sliny aj tak vysŕkať a tečú mi po brade jak bernardínovi...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků