Flame - Kuřáci a nekuřáci

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Flame - Kuřáci a nekuřáci

Příspěvekod Graveir » 29 čer. 2005, 23:28

Procitam se reakcema na projednavani zakona ohledne omezovani koureni na novinkach.cz

Kdyz to shrnu, nekurakum vadi bezohlednost kuraku cigaret, koureni v restauracich pri jidle, nemoznost se stravovat v restauracich ciste nekurackych, a proste to, ze na kour z tabaku narazi uplne vsude.

Mne osobne pripada, ze kamen urazu je to, ze lidi nemaji ohled a vychovani. Nekuraci upiraji svobodu kurakum.
A kuraci zase zamoruji sve okoli cmoudem.
Kouri se na ulicich, parcich, chodbach, v kancelarich, restauracich a spol...

Je to tezke rozhodnout, ale kua mame demokracii. Melo by se vic hlidat, aby nekourili nezletili, aby se nekourilo tam, kde musi byt i nekuraci jako sou ruzne urady, instituce, zastavky. A trestat rodice, co jedou v aute s detmi a huli, nebo matky a otce, co hlidajic deti na hristi pripaluji jednu za druhou. A upravit provoz treba v restauracich jako jsou pizzerie a spol, proste mista, kam se jdete hlavne nazrat. Ale potom v nich udelat kuracke salonky.

Proste se nadlabnout, a k pivu ci vinku a pokoureni se presunout jinam. Ponechat volbu striktne na provozovatelich, zda budou mit kuracky ci nekuracky podnik. S tim at si obec hlida, aby mela aspon jeden podnik pro kuraky a jeden pro nekuraky.

Me taky vadi, kdyz mi z chodby do bytu tahne smrad z cigaret a z okna to same z hospod naproti. Ale vadi mi, kdyz mi nekdo chce zakazovat, ze kdyz si sednu v parku nekam stranou, zesi nesmim zabafat, potazmo na vlastni zahrade...

Co vy tady na to? Znacna cast z vass jsou preuceni kuraci cigaret a znaji to i z druhe strany...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Šimi » 30 čer. 2005, 05:52

Tvůj příspěvek je vpodstatě shrnutí většiny názorů z threadu ÚPLNÝ ZÁKAZ KOUŘENÍ.

Naprosto souhlasím. Zajímavé bude po absolutním zákazu, jak by asi reagovali soudy pro lidská práva na žaloby kuřáků kvůli omezování osobní svobody :lol: . Poškozování lidí, kteří kouří málo, ale rádi. I nás dýmkařů by se asi dost naštvalo.

Hurá k soudu - což znamená uvidíme se ve Štrasburku. Fénixi - urychli studium :twisted:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Graveir » 30 čer. 2005, 08:25

me jenom rozpalili dobela nekuraci, co se na naovinkach rozbesnili...je to diskuze na tak 2 hodky cteni.

SOuhlasim ze spousta socek co palej jednu od druhe sou burani bezohledny....ale jak tam kurakum prali rakovinu, smrt a kdeco vsecko, to bylo husty...

a to jak vriskali, ze hospoda, co maj za barakem, je kuracka a tudiz oni, kdyz tam chtej, to musej cuchat a byly by radi, ze by to bylo zakazano. To ze kdyz se tam jiz usadili kuraci, a oni si maji najit jinou s provozovatelem, co je tam nepusti, odmitaji uznat...

A neustale omilali ze normalni je nekourit....sem mel so chuti se zaregistrovat a napsat jim ze normalni je...nekourit, nepit kafe,caj, alkohol, jezdit autem, jist tolik masa, bdit do noci atd....
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Nevill » 30 čer. 2005, 08:45

Když oni jsou nekuřáci kolikrát taky dost roztahovační... To jsem si tak třeba před pár měsíci jel vlakem z Brna, četl jsem si knížku, v klidu pokuřoval stejně jako pár dalších lidí, vždyť jsme byli v kuřáckém vozu. No a pak tam nakráčí nějaký manželský pár, posadí se proti mně a začnou mít kecy, ať to zhasnu. Tak jsem jim slušně odvětil, že jsme v kuřáckém vozu, že v něm sedím právě proto, abych tam mohl za jízdy kouřit, ať si jdou do nekuřáckého. A oni že tam je moc plno. Tak říkám že sorry, ale jsme v kuřáckém vozu a já to zhášet nemíním. Pán si začal vymýšlet něco jako že to platí jen když tam nejsou nekuřáci, že když jsou v kuřáckém vozu nekuřáci, tak to všichni musí típnout a zhasnout. Já na to, že to je kravina. Zrovna šel okolo průvodčí, ten mu akorát řekl, že je to kuřácký vůz a v tom se kouřit smí. Potom už začal být hrubý, ještě chvilku jsem s ním mluvil slušně, pak začal být vyloženě sprostý, tak jsem ho holt poslal do prdele, co s ním... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod bigdragon » 30 čer. 2005, 08:49

inu na hrubý pytel hrubá záplata :)
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Bohemund » 30 čer. 2005, 08:50

Kašli na ně a nenech si hnout pajšlem. Jsou to prostě lidi, který nás nikdy nepochopí. :(
Někdy jsem měl docela chuť jít na tu jejich demonstraci a během projevů si nacpat pořádnýho uzenáče a zapálit. Ale pak mě to přešlo.
Je to holt nerovný boj, ale já věřím, že zdravý rozum nakonec zvítězí. Protože jestli ne, tak potom opravdu Pán Bůh s námi!!!
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Bohemund » 30 čer. 2005, 08:52

Hezky Neville :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Nevill » 30 čer. 2005, 08:59

Bohemund píše:Hezky Neville :wink: :twisted:


Jako mě by jinak ve vlaku ani nenapadlo si zapálit, ale když to je v části vyhrazené pro kuřáky? Kdyby mě slušně poprosili, tak bych to býval i nechal vyhasnout, ale tím stylem že tam prostě přijdou, sednou si a řeknou něco jako "To je smrad, kdo to má dejchat, típněte to!" (típnout dýmku, taky zajímavá představa). Tím spíš jsem trval na tom, že si tu dýmku v klidu dokouřím... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Bohemund » 30 čer. 2005, 09:00

Nevill píše:
Bohemund píše:Hezky Neville :wink: :twisted:


Jako mě by jinak ve vlaku ani nenapadlo si zapálit, ale když to je v části vyhrazené pro kuřáky? Kdyby mě slušně poprosili, tak bych to býval i nechal vyhasnout, ale tím stylem že tam prostě přijdou, sednou si a řeknou něco jako "To je smrad, kdo to má dejchat, típněte to!" (típnout dýmku, taky zajímavá představa). Tím spíš jsem trval na tom, že si tu dýmku v klidu dokouřím... :puffy:


Šak jo. Mně se jen líbila Tvoje trpělivost. Já bych je poslal do zadele mnohem dřív :D
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod bigdragon » 30 čer. 2005, 09:02

a to já jsem se setkal na Slovensku s opačným přístupem v kuřáckém voze IC jsem si vybalil kufříček a spokojeně bafal a když jsem vystupoval tak se mě ptali co jsem kouřil proč tolik dýmek atd. Jo chtělo by to nějakou širší dýmkařskou osvětu :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Graveir » 30 čer. 2005, 09:07

Tak tak...to znam....proste nejni to tak o kuracich a nekuracich ale o lidech jako takovych....nekdo se nechce prizpusobit svobode jinejch...

stve me treba takovej flame, kde kuraky hanobili za to, ze jsou nenebezpecnejsi fetaci...neb svou zavislosti poskozuji okolni lidi...

akorat tam nebyl nikdo dost inteligentni aby protiargumentoval, ze fetak co si picha herak vetsinou v rausi odhodi jehlu se strikackou buhvi kde a deti ci psi se muzou pichnout, ze kdo chlasta, nebo huli marjanku, je nebezpecne agresivvni, zvlaste za volantem...atd...

a vsichni se nam vysmivali, ze jako kuraci nemuzem prestat....

at ob jsem se smal...neb ja ted kourim tak jednou tydne, byt chut je i vickrat, ale neni to o nikotinu jako o tom klidku okolo toho....podobne jako kdyz si de nekdo do kavarny na dobre kaficko, nebo si s hrnkem dobreho caje vleze k veceru na terasu a medi si.
Nechapu, jak to ze to lidi nejsou schopny pochopit...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod bigdragon » 30 čer. 2005, 09:13

jestli to není tím, že je jednoduché říct tohle je nepřítel ukázat prstem a lidi jako stádo to budou opakovat u nás si lidi odvykli přemýšlet a nechají si vymývat mozky jakoukoliv propagandou :(
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Nevill » 30 čer. 2005, 09:17

Bohemund píše:
Šak jo. Mně se jen líbila Tvoje trpělivost. Já bych je poslal do zadele mnohem dřív :D


Kouřením dýmky se učím klidu a trpělivosti... :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Bohemund » 30 čer. 2005, 09:19

Ano, Draku, máš naprostou pravdu. Lidi si odvykli myslet. A to se netýká jen kouření, ale bohužel celýho našeho slavnýho konzumního světa. :(
Ani já nemám pocit, že bych byl závislej na nikotinu. Můžu přestat kdykoliv a mít pádný důvod tak přestanu. Ale nechci. Proč? Právě z důvodů, které zmiňoval Graveir :puffy:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod tuton » 30 čer. 2005, 09:20

Nevill píše:Když oni jsou nekuřáci kolikrát taky dost roztahovační...


Kdyby Tebou popisovany par byli kuraci, byli by to prave ti bezohledni....

A jak pise Graveir na zacatku. Slusnost a ohleduplnost, to je, oc tu bezi. Jiz nekolikrat jsem odkazoval na pravidla chovani kuraku z tusim tricatych let, kdy kouril snad kazdej, ktera jsou zverejnena na strankach Virtualneho klubu fajkarov. Kdyby (fuj, zase kondicional) byla takovato pravidla jaksi prirozene zakotvena v podvedomi lidi, nebylo by treba represivnich zakonu... utopie, ja vim.

A nakonec trochu kacirsky nazor v dymkarskem prostredi. Mne zakaz koureni v restauracich nevadi, skoro bych ho uvital. Nase srazy by sice byly ponekud problematictejsi, ale reseni by se jiste naslo. Vic, temer bytostne, me stve, ze jsou obaly tabaku mrveny nejakymi napisy. Ja jsem se rozhodl pro tabak a mam pravo si jej kupovat v hezkem obalu. Na protikuracka hesla by melo byt misto jinde. Ale to uz se moc rozepisuju, navic o necem, k cemu jsem se vyjadril uz nekolikrat.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků