Flame - Kuřáci a nekuřáci

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Zababa » 15 dub. 2007, 08:33

Rakis píše:já myslím, že když si vychutnáváš dýmku, tak jsi pořád nekuřák. Já jsem nikdy nekouřil a myslím, že ačkoliv se dýmka kouř, tak kuřák nejsem. Za kuřáka považuju ty neurotiky, co si musí pořád zapalovat cigarety, chrchlou a hážou vajgle na zem.


No, to je zajímavej názor. Já se teda s kuřákama taky nestotožňuju. Sám nevím, jak odpovím, až se mě doktor zeptá, zda kouřím. Řeknu že kouřím dýmku. Kuřáci cigaret maj nutně úplně jinej přístup ke kouření. O něco lepší jsou doutníkáři, sice se v nich nevyznám, ale věřím, že někteří z nich jsou labužníci rovni dýmkařům. No a dýmkaři, myslím že u nich je největší procento těch, kteří kouří ne proto, že musej, ale proto, že si chtěj dopřát něco dobrýho. Mě u dýmky nejde o nikotin, ale o to, to umět, je to něco, co neumí každej. Myslím, že se dýmka hodí k mý osobnosti, asi tak jako si někdo pochvaluje svou naušnici v uchu nebo tetování kdesi na exponované části těla.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Fénix » 15 dub. 2007, 09:04

Jak už jsem psal, tohle rozlišování je zcestné. To byste nesměli psát kuřáci, ale kuřáci cigaret .
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod dh » 16 dub. 2007, 12:45

Nechci urazit, ale názor, že kuřáci dýmky nejsou kuřáci, neboť hanlvivé označení "kuřák" náleží pouze kuřákům cigaret, pokládam za pobuřující pitomost.

Vzpomněl jsem si na A. Hopkinse ve filmu "Lidská skvrna": narodil se (tedy postava, kterou hrál) černým rodičům (matka byla míšenka černé pleti), jeho sourozenci měli černou barvu kůže, jen on sám byl souhrou genetických náhod bílý. V důsledku jistých životních zkušeností se začal jako běloch prezentovat.

"Kuřák" není nadávka; jestli to tak někdo používá, vypovídá to něco o něm, ne o kuřácích.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod bromden » 16 dub. 2007, 13:16

dh píše:Nechci urazit, ale názor, že kuřáci dýmky nejsou kuřáci, neboť hanlvivé označení "kuřák" náleží pouze kuřákům cigaret, pokládam za pobuřující pitomost.

Vzpomněl jsem si na A. Hopkinse ve filmu "Lidská skvrna": narodil se (tedy postava, kterou hrál) černým rodičům (matka byla míšenka černé pleti), jeho sourozenci měli černou barvu kůže, jen on sám byl souhrou genetických náhod bílý. V důsledku jistých životních zkušeností se začal jako běloch prezentovat.

"Kuřák" není nadávka; jestli to tak někdo používá, vypovídá to něco o něm, ne o kuřácích.


Kuřák dýmky je "kuřák", to je bez řečí. Označovat se - jakožto vymezení vůči kuřákům cigaret - za "tabákové labužníky", či si vymýšlet nějaké zvláštní označení (to už připomíná jedno neméně pitomé třípísmenové umělé označení cikána...), nebo dokonce za nekuřáky, je pitomost...
Ovšem zda a jak moc je označení kuřák pejorativní, je otázka. Kuřák totiž (narozdíl od krásné stupnice abstinent-konzument-piják-alkoholik) označuje jak příležitostného konzumenta, kuráka pravidelného, ale i osobu silně závislou, tj. patologický abusus... a vo tom to je.
Mně osobně to nevadí. Jsem kuřák, návyk na kouření i na nikotin tu je, takže jakýpak copak.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod sauvi » 16 dub. 2007, 13:46

bromden píše:...
Jsem kuřák, návyk na kouření i na nikotin tu je, takže jakýpak copak.


Dobře, ale co jsem potom já - návyk na kouření nemám, nikotin mi spíš vadí, ale cca 2x týdně si vychutnám pohodu při kouření dýmky.
Spíš než kouření mě fascinují dýmky. Ale pokud je nekouřím, tak mi připadají takové nějaké polovičaté-nevyužité...?

Jsem nejspíš sběratel dýmek, který je občas vyzkouší, zda fungují. :?
Za kuřáka se já osobně nepovažuju.
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Alfik » 16 dub. 2007, 13:59

sauvi píše:
bromden píše:...
Jsem kuřák, návyk na kouření i na nikotin tu je, takže jakýpak copak.


Dobře, ale co jsem potom já - návyk na kouření nemám, nikotin mi spíš vadí, ale cca 2x týdně si vychutnám pohodu při kouření dýmky.
Spíš než kouření mě fascinují dýmky. Ale pokud je nekouřím, tak mi připadají takové nějaké polovičaté-nevyužité...?

Jsem nejspíš sběratel dýmek, který je občas vyzkouší, zda fungují. :?
Za kuřáka se já osobně nepovažuju.


No právě. Ono je to dost individuální, jak to člověk vnímá. Jakožto dvakrát vyléčený cigareťák mám u dýmek pocit, že to je úplně jiná činnost, docela se mi příčí, shrnovat to pod jeden a ten samý název "kouření".
Technicky vzato to samozřejmě "kouření" je v obou případech, jen mi tohle označení připadá vůči dýmkám dost zjednodušující, navíc v něm osobně vnímám přesně ten pejorativní nádech, který je IMHO hlavně zamířen na cigareťáky. Ale to je právě asi o tom, že pro každého jedno a to samé slovo může představovat něco trochu jiného.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod dh » 16 dub. 2007, 17:49

Ve spoustě zámků najdete místnosti, zvané kuřácké salony. Myslím že to funguje asi takto: po obědě si dámy třeba ještě dají desert, zatímco pánové se odeberou do kuřáckého salonku na kávu a dýmečku nebo doutníček. Možná nějaký výstřednější modernista z pozlaceného pouzdra vytáhne elegantní cigaretu.Společenská událost, příležitost k příjemnému rozhovoru.

Slovo "kuřák" neznamená jen zažloutlého závisláka. Nenechme si vnutit cizí slovník: vnutí nám s tím i své myšlenky, svá hodnocení. Nakonec se za své dýmky budeme stydět, ani nebudeme vědět, jak jsme k tomu došli.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod jcp » 16 dub. 2007, 17:58

Podepisuju :!:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod piter » 16 dub. 2007, 18:17

pridavam se k bromdenovi a dh, citim to stejne

btw zazloutly zavislak - dobry vyraz :lol: :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mirek » 16 dub. 2007, 18:40

dh píše:Ve spoustě zámků najdete místnosti, zvané kuřácké salony. Myslím že to funguje asi takto: po obědě si dámy třeba ještě dají desert, zatímco pánové se odeberou do kuřáckého salonku na kávu a dýmečku nebo doutníček. Možná nějaký výstřednější modernista z pozlaceného pouzdra vytáhne elegantní cigaretu.Společenská událost, příležitost k příjemnému rozhovoru.

Slovo "kuřák" neznamená jen zažloutlého závisláka. Nenechme si vnutit cizí slovník: vnutí nám s tím i své myšlenky, svá hodnocení. Nakonec se za své dýmky budeme stydět, ani nebudeme vědět, jak jsme k tomu došli.

Do kamene tesat, na piksle s tabákem lepit!
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ypres.bass » 17 dub. 2007, 11:40

sauvi píše:
bromden píše:...
Jsem kuřák, návyk na kouření i na nikotin tu je, takže jakýpak copak.

Dobře, ale co jsem potom já - návyk na kouření nemám, nikotin mi spíš vadí, ale cca 2x týdně si vychutnám pohodu při kouření dýmky.
Spíš než kouření mě fascinují dýmky. Ale pokud je nekouřím, tak mi připadají takové nějaké polovičaté-nevyužité...?

Za kuřáka se já osobně nepovažuju.
já 100% podepisuju tuto upravenou část sauviho prohlášení

mě osobně jde spíš o to vychutnání si té atmosféry, své rádoby odlišnosti, toho tabáčku...ten kouř, nikotin a případné průvodní důsledky přijímám jako nutné zlo...

za kuřáka se nepovažuju jelikož toto označení je vesměs chápáno v té pejorativní konotaci - jsem kuřák dýmky a to je dle mého něco jiného

člověk a slon jsou přece také savci a jak jsou rozdílní
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod sauvi » 17 dub. 2007, 13:25

ypres.bass píše:já 100% podepisuju tuto upravenou část sauviho prohlášení


až budeš mít víc dýmek tak se budeš taky cítit jako sběratel :wink:
sauvi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 55
Registrován: 20 dub. 2005, 11:37
Bydliště: Litomyšl

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků