"Lubova otočka"

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Milos Cerman » 07 črc. 2005, 20:49

Dík Lubově Otočce jsem zjistil, že na gymnastiku jsem strašně nešikovnej :lol:
Tak budu raději dolejvat ZIPPO, a škrtat :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod LUBO » 08 črc. 2005, 07:11

je to len prax, da sa to robit velmi pomaly a elegantne a komora sa nedostava do polohy, aby sa nieco mohlo vysypat. skratka to niektori zatial robia zle. je to velmi jednoduche, tak kto ma o to zaujem, nech si to nacvici nasucho, fajka je stale drzana dvomi rukami a nema sa preco dostat do polohy, v ktorej by sa nieco vysypalo.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 08 črc. 2005, 10:17

Ještě si nejsem jistý, jestli tu někdo výrazně uvedl tohle...

Dost lidí mohlo nabýt (a taky nabylo, a nejen já :) ) pocit, že dýmka se má otáčet po vodorovné ose, která např u biliárdky prochází kouřovým kanálkem. TAK TOMU NENÍ . Dýmka se otáčí v ose, která jde od nebe k zemi a dýmkou prochází v místě skusu. Lépe je to vidět na p-lip, kde vlasntě prochází tou "dirkou".
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 08 črc. 2005, 10:41

LUBO píše:fajku mas v ustach pod 45 stupnami smerom nadol a potom to elegantne pomaly, alebo aj rychlejsie, zarotujes okolo zvislej osi. treba si pomahat oboma rukami tak, ze lavou drzis hlavicku a pravou naustok a po ukonceni otocky skonci lava ruka pod pravou. pritom treba mat hlavu taktiez trochu naklonenu smerom nadol. skusenejsi to mozu robit a pri 60 stupnoch a viac a dovolit si nie vertikalnu os, ale diagonalnu os.
fajka musi byt v ustach a zaroven treba tahat.
pri majstrovstvach ceskej republiky v Brne to snimala kamera televizie tak kto tam ma kamaratov, moze to vidiet nazivo v podani samotneho autora :lol: :lol: :lol:

takto som to na zaciatku tejto diskusie aj popisal a na videu je snad dobre vidno, ze to je okolo vertikalnej osi, pripadne zosikmenej osi, ale nie vodorovnej.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 08 črc. 2005, 11:48

LUBO píše:
LUBO píše:fajku mas v ustach pod 45 stupnami smerom nadol a potom to elegantne pomaly, alebo aj rychlejsie, zarotujes okolo zvislej osi. treba si pomahat oboma rukami tak, ze lavou drzis hlavicku a pravou naustok a po ukonceni otocky skonci lava ruka pod pravou. pritom treba mat hlavu taktiez trochu naklonenu smerom nadol. skusenejsi to mozu robit a pri 60 stupnoch a viac a dovolit si nie vertikalnu os, ale diagonalnu os.
fajka musi byt v ustach a zaroven treba tahat.
pri majstrovstvach ceskej republiky v Brne to snimala kamera televizie tak kto tam ma kamaratov, moze to vidiet nazivo v podani samotneho autora :lol: :lol: :lol:

takto som to na zaciatku tejto diskusie aj popisal a na videu je snad dobre vidno, ze to je okolo vertikalnej osi, pripadne zosikmenej osi, ale nie vodorovnej.


Promiň LUBO, ale na tom videu je vždy hlavička v inkriminovanou chvíli zakrytá tvou rukou a kvůli 2D pohledu to celkem vypadá jako prosté otočení okolo vodorovné osy. Kdybych to neviděl naživo (mycroft) tak bych si pořád sypal popel do klína :D Přiznávám, že slovní popis jsem se svým humanitním vzděláním nedokázal rozkódovat :oops: ale evidentně jsem nebyl jediný.

Jinak otočka mi při testovacích kouřeních fungovala! Skvělý vynález :puffy:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod LUBO » 08 črc. 2005, 12:22

to je vsetko v poriadku, ja len ze na tom nic zloziteho nie je a ty si to aj spravne napisal, ze to ide okolo vertikalnej osi. len sa cudujem, ze maju viaceri s tym problemy. asi som to na videu urobil prirychlo, chcel som tym len ukazat, ze sa to da robit aj rychlejsie, ako ma to videli kolegovia robit a nejak v podvedomi som mal 30 sekund digitalneho fotoaparatu, pocas ktorych som chcel urobit 2 otocky pre porovnanie za sebou, tak som sa s tym mozno trochu ponahlal. ale po niekolkych pokusoch som presvedceny, ze to musi ist bez problemov kazdemu, kto to chce zvladnut, najlepsie to skusit najprv len s prazdnou fajkou pekne pomaly podla navodu a videa.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Milos Cerman » 09 črc. 2005, 12:11

Naprosto si nedovedu vysvětlit, jak ta otočka funguje. Tak zdatnej ve fyzice teda zase nejsem. Ale leží mi v hlavě od tý doby, co jsem se o ní dozvěděl. :lol:
Asi jistě to má něco společnýho s černou magií. Nakonec karbaníci si zase otáčejí židli, když jim padá mizernej list ! :smoke5:
Protože nejsem žádnej gymnasta a jsem nadprůmšrně nešikobnej, do originálního provedení se nemůžu bez rizika pustit. :oops:
Skusil jsem malou inovaci :shock: :
S téměř vyhaslou dýmkou v hubě jsem se otočil celej na levým kramflíku. :smoke6:
Světe div se, ale ta černá magie fungovala i v tomto provedení!
:smoke5: Je zajímavý, že stejně funguje i otočka na pravým podpatku. :smoke6:

Pokud je zde anebo alespoň poblíž nějakej fyzik anebo okultista, tak mi to prosím vysvětlete!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 09 črc. 2005, 12:28

Milos Cerman píše:S téměř vyhaslou dýmkou v hubě jsem se otočil celej na levým kramflíku. :smoke6:
Světe div se, ale ta černá magie fungovala i v tomto provedení!
:smoke5: Je zajímavý, že stejně funguje i otočka na pravým podpatku. :smoke6:

Pokud je zde anebo alespoň poblíž nějakej fyzik anebo okultista, tak mi to prosím vysvětlete!

A obuvníci budou mít radost z Cermanovy varianty Lubovy otočky :D. To bude ošmatlanejch kramfleků.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 09 črc. 2005, 12:33

Nebude to tak strašný, já kouřím nejčastěji v křesle, a to určitěotáčet nebudu :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dick » 09 črc. 2005, 12:36

Milos Cerman píše:Nebude to tak strašný, já kouřím nejčastěji v křesle, a to určitěotáčet nebudu :smoke5:

Já zkusím jestli by nestačilo místo otáčení houpat se v houpacím křesle :smoke5:.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 09 črc. 2005, 12:44

No to je nápad :!:
Ale já houpací křeslo bohužel nemám. To budu muset teprve řešit ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mirek » 09 črc. 2005, 12:54

Milos Cerman píše:No to je nápad :!:
Ale já houpací křeslo bohužel nemám. To budu muset teprve řešit ! :smoke5:

Já sice taky ne, ale zato mám "šroubovací" stoličku od piána :) Ale jak pak poznám, jestli se mi motá šiška z tabáku nebo z otáčení :?:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod LUBO » 09 črc. 2005, 12:57

Pozor, pozor!
kto by chcel vyskusat negativnu otocku, t.j. ze okolo nehybnej fajky v horizontalnej polohe urobi sutaziaci otocku telom, cize svihne sebou okolo osi fajky o 360 stupnov (nieco na sposob mlynskeho kola, ale v saltovom prevedeni), tak to urcite nefunguje a fajka zhasne. dovolim si to tvrdit napriek tomu, ze som zatial nedokazal urobit testovaci pokus.
:wink:
pokial je niekto medzi vami, kto by to ako dokaz tohto vyhlasenia bol ochotny nafilmovat, nech to posle Fenixovi. ale podmienkou je , ze fajka zostane v ustach a pocas otocky sa musi tahat. :!:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod dick » 09 črc. 2005, 12:58

mirek píše:Já sice taky ne, ale zato mám "šroubovací" stoličku od piána :) Ale jak pak poznám, jestli se mi motá šiška z tabáku nebo z otáčení :?:

Ono je to jedno. Hlavně když :smoke1: chutná a nezhasne :!:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Milos Cerman » 09 črc. 2005, 13:11

dick píše:
mirek píše:Já sice taky ne, ale zato mám "šroubovací" stoličku od piána :) Ale jak pak poznám, jestli se mi motá šiška z tabáku nebo z otáčení :?:

Ono je to jedno. Hlavně když :smoke1: chutná a nezhasne :!:


Dovolil jsem si vypíchnout jenom to důležitý :!:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků