K soutěžnímu kouření

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Jiří Jackiv » 11 lis. 2008, 20:09

Celý týden jsem v zajetí soutěžního kouření :) Rozhodl jsem se,že pojedu tento týden do Znojma,abych konečně poznal některé členy našeho klubu.Časy kolem 45min.nejsou nic moc,ale nejhorší doufám nebudu,i když -když nejde o život,jde o h....Těším se,že uvidím tolik lidí kouřících dýmku pohromadě a na tu atmosféru,která vždycky na mě dýchne z fotek které jsem tady prohlížel.Trochu mám obavy ze soutěžního tabáku(MB Mixture),protože mi močkuje jak sviňa a fajfka,respektive náůstek je jak vodovodní potrubí,má na to nějak vliv povytažený náůstek,nebo proč tak někdo kouří?
Uživatelský avatar
Jiří Jackiv
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 214
Věk: 54
Registrován: 26 říj. 2007, 07:25
Bydliště: Osvětimany

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Fénix » 11 lis. 2008, 21:40

Jiří Jackiv píše:Celý týden jsem v zajetí soutěžního kouření :) Rozhodl jsem se,že pojedu tento týden do Znojma,abych konečně poznal některé členy našeho klubu.Časy kolem 45min.nejsou nic moc,ale nejhorší doufám nebudu,i když -když nejde o život,jde o h....Těším se,že uvidím tolik lidí kouřících dýmku pohromadě a na tu atmosféru,která vždycky na mě dýchne z fotek které jsem tady prohlížel.Trochu mám obavy ze soutěžního tabáku(MB Mixture),protože mi močkuje jak sviňa a fajfka,respektive náůstek je jak vodovodní potrubí,má na to nějak vliv povytažený náůstek,nebo proč tak někdo kouří?


to rád slyším že tě soutěžní kouření zaujalo a že máš chuť reprezentovat :ok: :smoke1:

povytažený náústek má jiný důvod - při soutěžení nesmíš používat čistič, a močku z náústku dostáváš vyfouknutím či vyklepáním. Z rozpálené dýmky bys ale těžko náústek sundaval popř. ho zas vracel nadoraz. Proto je do troubele nasazený jen kus čepu - aby se snáz s náústkem manipulovalo :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Jiří Jackiv » 12 lis. 2008, 09:46

:idea: Aha,už tomu rozumím...Jinak jsem zvědav na techniku s dusátkem,protože mi to vždycky zduslo,když jsem s ním po delší době udusal.Zatím se mi nejvís osvědčilo přidusávat jemně v krátkých intervalech tak,aby mi dýmka při potáhnutí kladla mírný,ale konstantní odpor.
Uživatelský avatar
Jiří Jackiv
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 214
Věk: 54
Registrován: 26 říj. 2007, 07:25
Bydliště: Osvětimany

Ideální tabák na soutěž v délce kouření

Příspěvekod shero » 12 úno. 2010, 15:47

Nedávno jsem si cvičně zkusil sám se sebou zasoutěžit. A s frustrací zjistil, že mi to blafne úderem 30 minut. Předevčírem jsem nacpal Coniston a ke svému překvapení dosáhl času 58 minut. Proto jsem se chtěl zeptat, zda máte oblíbené tabáky, se kterými dosahujete rekordů a zda se to dá nějak zobecnit?
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: Ideální tabák na soutěž v délce kouření

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2010, 15:57

postup by měl být přesně opačný - dosáhnout co nejlepšího času s jakýmkoli tabákem
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Ideální tabák na soutěž v délce kouření

Příspěvekod shero » 12 úno. 2010, 16:07

:think: Tak to prostě budu muset více trénovat. Pečlivěji nacpávat, potahovat zlehka, přidusávat opatrně a občas udělat Lubovu otočku. :smoke3:
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: Ideální tabák na soutěž v délce kouření

Příspěvekod Pistacik » 12 úno. 2010, 16:09

Ako píše Basa - na súťaži si človek tabák nevyberá, pálime (aspoň v lige žampiónov) čo kto prinesie.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Ideální tabák na soutěž v délce kouření

Příspěvekod Breer » 12 úno. 2010, 16:27

Pistacik píše:Ako píše Basa - na súťaži si človek tabák nevyberá, pálime (aspoň v lige žampiónov) čo kto prinesie.


Pišta, vazne Ti neposlat ten vynikajuci wessex? Potom vas na ziadnej sutazi neprekvapi nefajcitelný tabak.... :twisted: :twisted: :plaster: :smoke1:
:ot:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Pistacik » 12 úno. 2010, 16:59

Ešte som si schválne pozrel do ligového vlákna. Wessex sme už mali, dokonca som patril do skupiny, ktorým relatívne chutil. Ale Image a Kryštofa radšej neposielaj. :joy:
:ot:
PS: dúfam, že to nieje prejav vďaky, resp. že sa mi nesnažíš dopredu zavďačiť. :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Breer » 12 úno. 2010, 17:01

to musim pozriet archiv , aky to je a este tillbury cherry, vynikajuci tabak :mrgreen:
:ot:

to nie, to by som si takymi vzacnymi tabacikmi ani nedovolil :plaster: :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Sobpeta » 18 zář. 2012, 17:31

Musím říci, že o problematiku soutěžního kouření jsem se zatím nějak extra nezajímal. Na žádné soutěži jsem nebyl, za jediné regulérní soutěžení mohu považovat pouze soutěže pořádáné na našich srazech jednou do roka. Jelikož jsem se na těchto akcích nikdy nedostal přes půhodinový čas a i když kouřím "nesoutěžně" potýkám se s problémem poměrně častého vyhasínání, který mě už jaksi neuspokojuje odbývat slovy "kašlu na to", rozhodl jsem se, že začnu tak trochu soutěžit sám ze sebou a pokusím se natolik si zlepšit techniku, abych si více užil i nesoutěžní kouření.
Na posledním srazu při soutěži jsem si povšiml, že zatímco ostatní soutěžící naplnili standartní dýmku 3g tabáku a byli někde kolem poloviny komory já jsem měl co dělat, abych ty 3 gramy do kotle 20x40mm vůbec narval. :lol:

Zakoupil jsem si tedy váhu na tabák a dnes učinil první pokus. Nachystal jsem si všechno jako na soutěži, tabák jsem zvolil Orlík Golden Sliced a cpal jsem do dýmky od basy, což je bezfiltrová bentka s celkem poctivým kotlem 20x50mm. Celkem mě překvapilo, jak jsem musel tabák ke konci stlačovat, abych vůbec do kotle popisované množství narval, ale předpokládám, že je to právě kvůli řezu flake. Použil jsem i předepsané dusátko a během soutěže jsem postupoval přesně podle pravidel - tedy kromě pití. Nachystal jsem stopky a začal soutěžit sám ze sebou.
Řekl bych, že jsem možná z obavy před vyhasnutím kouřil trochu zhurta, ale i tak mě čas 1h.17min na počáteční dvě zápalky celkem mile překvapil. Když se mi povedlo vyhasnout, použil jsem na pročištění kanálku čistič a zbytek tabáku během několika minut dojel, takže se vlastně téměř povedlo na dvě sirky.
Celou dobu to hořelo dobře, nijak extra jsem se s dýmkou netrápil, ale příště zkusím trochu zpomalit, abych si odzkoušel jak se to chová. :puffy:

Jedno ale vím už teď. Doteď jsem cpal příliš zlehka a to byla zřejmě hlavní příčina mých "zhasínacích" problémů. :palm:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Mack » 18 zář. 2012, 17:49

hm, já už to zkoušel také X krát, a už se běžně dostávám tochu přes hodinu, ale přišel jsem na to po sledování koryfejů na různých soutěžích... na honění uhlíku už asi vůbec nedospěji .... :wink:
nezmiňuješ se o přidusávání....když velmi jemně !!! a často!!! přihlazuješ hořící tabák, a oklepáváš dusátko, kde trochu ulpí popela, tak nic nezkazíš....viz třeba 40x potečkovavé bílé papíry u machrů...
ale i zde je platí Coubertin....není důležité zvítězit, ale ...... :D
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Sobpeta » 18 zář. 2012, 17:59

Mack píše:nezmiňuješ se o přidusávání....když velmi jemně !!! a často!!! přihlazuješ hořící tabák, a oklepáváš dusátko, kde trochu ulpí popela, tak nic nezkazíš....viz třeba 40x potečkovavé bílé papíry u machrů...


JJ, o něco takového jsem se taky pokoušel. :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Copatej » 19 zář. 2012, 09:17

Sobpeta píše:...což je bezfiltrová bentka...

Což je špatně, protože soutěžní dýmka musí být rovná, aby si při přidusávání neviděl do kotlíku na uhlík - přidusávat se smí jen a výhradně s fajfkou v hubě...
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: K soutěžnímu kouření

Příspěvekod Sobpeta » 19 zář. 2012, 14:51

No ona je zahnutá jen trochu, jak odhoří centimetr tabáku tak do kotle prostě nevidíš. Navíc jsem měl chu%t zrovna na Golden Sliced a tuhle fajfku mám na něj. Jinak ostatní pravidla znám a krom ne úplně přesného tvaru dýmky jsem je dodržel.
Každopádně budu cvičit dál, abych se nemusel stydět časem na nějakou soutěž zajet. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků