Zapomenutá místa

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Qido » 22 bře. 2005, 11:39

S tým včil musijó zasmrdět celó dědino, né?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 22 bře. 2005, 14:44

Qido píše:S tým včil musijó zasmrdět celó dědino, né?


Toš
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Qido » 23 bře. 2005, 11:24

Alferi píše:Toš


Ba.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Re: tabaky na letisti

Příspěvekod Zababa » 03 úno. 2006, 06:55

vs3 píše:... nejlepsi sbirku tabaku jsem videl na letisti ve frankfurtu, tam meli cely sortiment dunhillu, dokonce i nightcup. ...


Asi za týden budu ve Frankfurtu na letišti (poletím odtamtud na měsíc do Nepálu), tak se tam na ty tabáky podívám. Jelikož jsem s dýmkou vlastně ještě ani nezačal, nerozumím tabáku ani za mák. Prosím doporučte nějaké raritky, po kterých bych se v tom Frankfurtu měl podívat, prostě něco, kvůli čemu se vyplatí do toho Frankfurtu jet. Nebo mě odkažte na nějaký stránky, kde najdu ňákej podrobnej úvod do tabáků (můžou bejt i v angličtině nebo němčině), abych se v tom trochu orientoval a věděl co kupuju.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod bigdragon » 03 úno. 2006, 06:59

určitě Ti někdo poradí líp ale pro začátek zkus http://www.tabaky.cz
http://www.synjeco.com/pipesandtobaccos/pata.htm
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: tabaky na letisti

Příspěvekod imagoo » 03 úno. 2006, 11:37

Zababa píše:Asi za týden budu ve Frankfurtu na letišti (poletím odtamtud na měsíc do Nepálu)...


Nepál = Ti závidím,
jinak z mého pohledu jsou jedny z nejlepších tabáků Dunhilly, bohužel se stávají raritou, alespoň v ČR už tomu tak je. Patří ale obecně k trochu silnějším tabákům, takže ne všem vyhovují.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zababa » 03 úno. 2006, 12:12

Fakt mi ten Nepál závidíš?

Letím tam na praxi (v rámci mýho studia lingvistiky, výzkum ohrožených jazyků a jejich dokumentace, CPDP- jsem tam uvedenej v People ;-) *chlubník*), takže žádný trampování, toulání, ale tvrdá práce. A to v místech, kde je právě občanská válka v plným proudu. Letím právě do hlavního města Kathmandu, kde to v současný chvíli pěkně vře, protože jsou volby a maoisti střílel po každým, kdo jde volit. Pobudu tam asi týden, pak odlítám do Biratnagaru, nepálskýho kulturního centra, kde co chvíli vybouchne ňáká puma, buď jedný nebo druhý znepřátelený politický strany, která se dere k moci.

Povolení k tomu, abysme zašli do bažin nebo do hor zkoumat jazyk Puma či Cchintang nedostaneme, protože je to všechno obsazený maoistama, který to maj pěkně pod kontrolou a vybíraj tučný clo a zabavujou co můžou. Pracujem tedy jen s mluvčími, kteří žijou v Biratnagaru nebo v Dhankutě.

Já se zaměřím právě na Pumu, takže mě čeká Biratnagar, nivy a močály plný komárů nakaženejch malárií, s vodou plnou cholery a tyfu. Takže musím doufat, že mě neštípne komár, nenakazím se ničím, a maoisti že mě nezatknou či nezastřelej. Ale co, podobný problémy má dnes každej lingvista, protože tam kde vymíraj vzácný jazyky, tam lidi ztrácej svou identitu a tam to vře.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2006, 12:20

Zababa píše:Fakt mi ten Nepál závidíš?

Letím tam na praxi (v rámci mýho studia lingvistiky, výzkum ohrožených jazyků a jejich dokumentace, CPDP- jsem tam uvedenej v People ;-) *chlubník*), takže žádný trampování, toulání, ale tvrdá práce. A to v místech, kde je právě občanská válka v plným proudu. Letím právě do hlavního města Kathmandu, kde to v současný chvíli pěkně vře, protože jsou volby a maoisti střílel po každým, kdo jde volit. Pobudu tam asi týden, pak odlítám do Biratnagaru, nepálskýho kulturního centra, kde co chvíli vybouchne ňáká puma, buď jedný nebo druhý znepřátelený politický strany, která se dere k moci.

Povolení k tomu, abysme zašli do bažin nebo do hor zkoumat jazyk Puma či Cchintang nedostaneme, protože je to všechno obsazený maoistama, který to maj pěkně pod kontrolou a vybíraj tučný clo a zabavujou co můžou. Pracujem tedy jen s mluvčími, kteří žijou v Biratnagaru nebo v Dhankutě.

Já se zaměřím právě na Pumu, takže mě čeká Biratnagar, nivy a močály plný komárů nakaženejch malárií, s vodou plnou cholery a tyfu. Takže musím doufat, že mě neštípne komár, nenakazím se ničím, a maoisti že mě nezatknou či nezastřelej. Ale co, podobný problémy má dnes každej lingvista, protože tam kde vymíraj vzácný jazyky, tam lidi ztrácej svou identitu a tam to vře.


ad people - no to by mne celkem zajimalo kterej z tech peple ses, pac ani pri celkem slusne davce predstavivosti si nedokazu predstavit ze nekdo z tech "jmen" mluvi cesky ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 03 úno. 2006, 12:20

Zababa píše:Fakt mi ten Nepál závidíš?

Letím tam na praxi (v rámci mýho studia lingvistiky, výzkum ohrožených jazyků a jejich dokumentace, CPDP- jsem tam uvedenej v People ;-) *chlubník*), takže žádný trampování, toulání, ale tvrdá práce. A to v místech, kde je právě občanská válka v plným proudu. Letím právě do hlavního města Kathmandu, kde to v současný chvíli pěkně vře, protože jsou volby a maoisti střílel po každým, kdo jde volit. Pobudu tam asi týden, pak odlítám do Biratnagaru, nepálskýho kulturního centra, kde co chvíli vybouchne ňáká puma, buď jedný nebo druhý znepřátelený politický strany, která se dere k moci.

Povolení k tomu, abysme zašli do bažin nebo do hor zkoumat jazyk Puma či Cchintang nedostaneme, protože je to všechno obsazený maoistama, který to maj pěkně pod kontrolou a vybíraj tučný clo a zabavujou co můžou. Pracujem tedy jen s mluvčími, kteří žijou v Biratnagaru nebo v Dhankutě.

Já se zaměřím právě na Pumu, takže mě čeká Biratnagar, nivy a močály plný komárů nakaženejch malárií, s vodou plnou cholery a tyfu. Takže musím doufat, že mě neštípne komár, nenakazím se ničím, a maoisti že mě nezatknou či nezastřelej. Ale co, podobný problémy má dnes každej lingvista, protože tam kde vymíraj vzácný jazyky, tam lidi ztrácej svou identitu a tam to vře.


Tak to já ti teda nezávidím :lol: Tak si hlavně přibal odpuzovač maoistů a proti komárům nějaký smradlavý tabák. Nebo naopak :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Zababa » 03 úno. 2006, 12:24

Simon píše:... no to by mne celkem zajimalo kterej z tech peple ses, pac ani pri celkem slusne davce predstavivosti si nedokazu predstavit ze nekdo z tech "jmen" mluvi cesky ;)


Stačí se mi juknout na profil. Jsem Sven Siegmund. Rodiče plánovali stěhování do německa už před mým narozením, tak mě pojmenovali Sven, abych sem zapad. A v Čechách jsme se psali ne Siegmund ale Zigmund. :-)
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Fénix » 03 úno. 2006, 12:24

Simon píše:ad people - no to by mne celkem zajimalo kterej z tech peple ses, pac ani pri celkem slusne davce predstavivosti si nedokazu predstavit ze nekdo z tech "jmen" mluvi cesky ;)


Sven Siegmund IMO - ale jinak souhlasím :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 03 úno. 2006, 12:26

Zababa píše:
Simon píše:... no to by mne celkem zajimalo kterej z tech peple ses, pac ani pri celkem slusne davce predstavivosti si nedokazu predstavit ze nekdo z tech "jmen" mluvi cesky ;)


Stačí se mi juknout na profil. Jsem Sven Siegmund. Rodiče plánovali stěhování do německa už před mým narozením, tak mě pojmenovali Sven, abych sem zapad. A v Čechách jsme se psali ne Siegmund ale Zigmund. :-)


:) to pak jo
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 03 úno. 2006, 13:49

Zababa píše:Fakt mi ten Nepál závidíš?
Letím tam na praxi...

Jo, pořád závidím 8)
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zababa » 01 bře. 2006, 03:01

Posílám všem pěkný pozdrav z Biratnagaru v jihovýchodním koutu Nepálu, u Indické hranice. Připravuju pro vás blog, do kterýho píšu svoje zážitky s fotkama. Dokončím ho někdy koncem března.

Když jsem byl ve Frankfurtu na letišti, hledal jsem tam marně tu vasi prodejn use super sortimentem. Je tam na dvou místech. Na obě se dostanete až po odbavení. Na jedno z nich jsem nemohl, protože jsem odlítal z jiné části letiště. A to druhý místo, kde podle plánu měla prodejne bejt, jsem marně hledal. Byl jsem si jistej, že se nacházím v těsné blízkosti, ale nenašel jsem. :-(

Ještě se po ní podívám asi za 3 týdny, až poletím zpátky.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků