Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Schimmrovka » 06 říj. 2018, 21:00

Pokud někdo zavítá do rakouských Alp,přímo do St.Johanu im Pongau,tak je tam skvělej krámek,Majitel je sám vášnivý fajfkář,má tam tabáky i na váhu co sám mýchá.Když jsem byla před 5ti lety v rakousku na zimní sezonu,tak když mi manželson přivezl Bobánka,tak jsem každé volno trávila tam.Zabafali jsme si,pohovořili.Koupila jsem si tam pár dobrej pixel a něco nechala připravit z jeho směsí,ale už to došlo.Bohužel se tam už asi nedostanu.Bylo milé po tejdnu dřiny v kuchyni tam zaject a strávi příjemně odpoledne a večer.V klidu zabafat,pohovořit,dát si keždému druhu tabáku sklenku dobrého pití,jednou se mi stalo,že jsem musela nechat Bobánka dole v údolí a musel pro mě dojet muj šéfkuchař. :smoke5: To jsem byla v Grossarlu v hotelu Alpenklang.Další sezonu jsem měla bejt na Zaunchese,ale vzala jsem práci tady v Čechách na zubní klinice na pozici údržbáře,tahle práce mi víc pasovala,než bejt zavřená na 8-12 hodin v kuchyni.Byt´ za polovic co jsem měla v rakousku.Tu daší sezonu jsem měla mít plat 1600e a dva dny v týdnu volno.Ale tady mám barák,a když se po 4 měsícich vrátíte domu a z baráku pomalu kůlnička s chlívkem dohromady?A majitel hotelu taky vášnivý dýmkař,tam bych se měla dobře.Ale být majitel nemovitostí a latifundií je zodpovědnost.Ale co,udělám si výlet a uvidím jak to dopadne. :wink: :puffy: Rozhodla jsem se,že v Alpách oslavím své 45 narozeniny,asi sama,manželsona sebou nechci,Úžanson už je jinde.Chci si užít ty dny co mám. :puffy: :puffy:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Spiko » 24 bře. 2019, 10:58

Graz - Rakousko
Tabak Trafik / Inh. Horst Dreier
Weblinger Gürtel 25, 8054 Graz-Straßgang, Rakousko
Obchod se nachází v center west ve stejná budově jako INTERSPAR
V Grazu jsem pracovně strávil 2 měsíce. Toto je nejlepší obchod s dýmkami a tabáky který jsem našel.
Mají tu velký výběr dýmek - včetně meerschaumových, olivových a snad i pár kukuřiček. Najdete zde dýmky od velkých firem i pipemakerů. 1 nebo 2 regály s tabáky - SG, Peterson, Wellauer, Rattray's, Vauen, Mac Baren ... + samozřejmě zde najdete všechny další kuřácké potřeby. Součástí obchodu je "humidor" s velkým výběrem doutníků. Dále tabáky pro vodní dýmky, ciarety atd.
Mají zde i dózy s tabáky - pár jsem jich otevřel vše suché jak troud, takže jsem se o to dál nezajímal. tady jsem našel ještě video na YT: https://www.youtube.com/watch?v=qCJa1WtO5dc
Jinak jsem zde byl asi 3x - během prvních 2 návštěv jsem se domlouval svoji lámanou němčinou a angličtinou a potřetí tam stojím, vybírám tabák a najednou slyším 1 prodavačku na tu 2.:" No, včera mi přišel dopis ..." v tu chvíli jsem zapoměl co jsem chtěl :D :D ... každopádně, pokud budete mít trochu štěstí tak se tu domluvíte i česky (: .
Spiko
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led. 2019, 21:39

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Dejmal » 24 dub. 2019, 08:27

Nejznámější a nejstarší Londýnské tabáčnictví

https://rxpipes.blogspot.com/2019/04/na ... -jfox.html
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Alter Egon » 24 dub. 2019, 09:35

Pěkné, ty nám teda v posledních dnech dáváš
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Cmunda » 26 dub. 2019, 21:12

Tomu říkám správný zážitkový pobyt :ok: ne jak ty trapárny, co se pod tímto názvem obvykle nabízí.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Alter Egon » 02 črc. 2019, 11:22

Tak jsem byl v rámci služební cesty v Káhiře a na letišti navštívil větší duty-free obchod s tabákem. Jak jsem předpokládal, tak to byla z hlediska dýmkových tabáků slabota. Měli jen čtyři druhy Captain Blacka a Erinmore. Co se týče doutníků, tak to bylo lepší, měli slušný výběr kubánských doutníků a cigarill, plus něco z Dominikánské republiky. A taky Toscana. Pokud kouříte vodní dýmku, tak tady byste si vybrali, měli tady toho opravdu hodně. Nejvíc měli samozřejmě cigaret, přičemž upozorňuji na místní značku Cleopatra, které se zde prodávají po šesti dolarech za karton.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod itrnda » 14 črc. 2020, 21:40

stelton píše:Zuzico Ostrava. Trochu mimo hlavni tepny mesta, ale nic kam se neda dojet autem. Vyber tabaku veliky, v podstate vse co je v teto chvili na trhu. Mozno take zakoupit doutniky, dymky, zapalovace aj. Pani velmi ochotne, ale dymkarstvi neznale, i na zodpovezeni trivilniho dotazu se musely sejit vsechny tri a ani to nepomohlo. Ceny prekvapive a to prekvapive vysoke, a to nesrovnavam s online prodejem. Jestlize v Don Pealo, coz rozhodne neni specializovany obchod, je Dunhill k dostani v rozptylu 399-419 czk/puk (podle blendu - nektere 399, nektere 419), tak Zuzico ma jednotne nastaveno 445 czk/puk. Pri platbe kartou jeste 10 czk navrch (do 500 czk). Za me je ta kombinace zasadne spatne, jsem ochoten podporovat svuj lokalni tabacnicky kramek, jsem ochoten platit o 10% vyssi ceny, ale cekam za to neco navic v otazce servisu a znalosti personalu. Nevidim duvod nekam jezdit, kdyz v zaveru muzu mit vse "az pod nos" z etrafiky, se super servisem, komunikaci atd. Za me tedy jen v pripade, kdy neco "potrebuju" (cti mam chut na urcity tabak a nemam v archivu) ihned, jinak bohuzel ne.


Steltone z Prdele u Ostravy (hádám Opava?? Olomouc??), já bych nebyl tak přísný. Jezdím do Ovy docela často a věděl jsem o Tabáku na Alšáku v Porubě z mých studentských let, občas se stavoval, ale tento týden jsem byl na Ruské a byl jsem velice příjemně překvapený:
- ochotné prodavačky, co neznaly (moje naivita - dotaz, jestli nemají PlumCake), prý zkusí zjistit a zajistit
- pěkný krámek, pohodové parkování
- slušný výběr všeho, koupil jsem dvě skleněné dózy na dýmkový tabák s vlhkoměry za slušné peníze, čističe s barvami, které se mi líbily (ano, já jsem jeden z těch tří hlasujících, co kupují čističe podle barvy :smoke2:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod JohnyMach » 03 zář. 2020, 21:47

Dobrý den, nevíte někdo prosím o nějakém dýmkařství v Karlových Varech? :smoke3:
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod proger » 03 zář. 2020, 21:57

O dýmkařství specielně nevím, jeden tabák s několika dýmkama je na Masaryčce hned na začátku u Becherovky. Další (a dobře zásobený) byl na druhé straně, když jsi prošel pasáží a dal ses dolů. Bohužel ho asi před rokem a půl zavřeli. Jinak nevím. To ovšem neznamená, že by ten první tabák byl nějak horší nebo špatný. To vůbec ne, ale není to speciálka na dýmky a potřeby okolo.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod JohnyMach » 04 zář. 2020, 07:35

Děkuju moc, prozkoumám to.
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod JohnyMach » 07 zář. 2020, 16:05

image_id: 28169 V té trafice u becherovky mají sice jen několik dýmek (Peterson, Chacom atd.), ale výběr tabáků a doutníků je vynikající.
image_id: 28168 V záběru nejsou tobolky stanislaw, aromatiky od planty a spousta dalších.
Na protější stěně mají výstavku nádherných starých plechovek.

Děkuju za radu. :ok:
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod proger » 07 zář. 2020, 19:04

Sloužim lidu!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod JohnyMach » 07 zář. 2020, 19:28

:smoke5: :D
Uživatelský avatar
JohnyMach
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 91
Registrován: 23 črc. 2020, 17:42
Bydliště: Horňácko

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Renno » 23 úno. 2023, 21:59

zdravím...asi se zeptám blbě a zřejmě už hodně pozdě, ale pamatuji ještě v Praze na Štěpánské byl nádherný obchůdek "Království dýmek", obsluhoval tam pan Hingar...chtěl jsem tam plánovaně zavítat a na internetu na mě vyskočilo že snad už nefunguje...nevíte jak to je a případně nějaká podobná náhrada?...díky moc
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Re: Obchody - kdo kdy kde byl a jake to tam bylo

Příspěvekod Bob76 » 24 úno. 2023, 04:34

Etrafika Blanická Praha
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků