Spotřeba sirek

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Kolik sirek jste spotřebovali na jeden kotlík?

0 - mám zapalovač
20
23%
1 a jede až do konce
3
3%
2 - jednu na rozehřátí čepičky a druhou na zápal
14
16%
3 - 4 tabák není v optimální kondici
23
26%
5 - 7 když je to vlhký, přesušený
13
15%
8 - ... teď jsem zrovna kouřil poprvé
14
16%
 
Celkem hlasů : 87

Příspěvekod seng » 15 bře. 2005, 10:33

Delaj se turba dymkovy? Je to vubec u toho autogenu podstatny? Kolik tak stoji ten nejlevnejsi turbo Royce :wink: ?
Uživatelský avatar
seng
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 45
Registrován: 29 led. 2005, 13:44
Bydliště: Slaný

Příspěvekod Alferi » 15 bře. 2005, 10:54

Já už taky rezignovala koupil si zapalovač. Na světlou hlavičku dýmky (a ještě drahé) si se sirkou netroufnu. Koupil jsem něco co se jmenuje foxx a hřeje zatím dobře.
Naposledy upravil Alferi dne 15 bře. 2005, 19:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod bromden » 15 bře. 2005, 11:00

No, já mám takovou tu napodobeninu Corony (nebo čeho) s reliéfem tvarů dýmek (prodává se v každý valmont trafice cca za 180), a je docela na ho..o. Ze mně neznámých důvodů jde naplnit tak do čtvrtiny (a to ještě po vymražení) a někdy odmítá udělat plamen větší jak 5mm, někdy zase hoří jak autogen...
Taky bysem zkusil něco jinýho, ale zatím důsledně opaluju vršky hlaviček sirkama...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 15 bře. 2005, 12:30

bromden píše:No, já mám takovou tu napodobeninu Corony (nebo čeho) s reliéfem tvarů dýmek (prodává se v každý valmont trafice cca za 180), a je docela na ho..o. Ze mně neznámých důvodů jde naplnit tak do čtvrtiny (a to ještě po vymražení) a někdy odmítá udělat plamen větší jak 5mm, někdy zase hoří jak autogen...
Taky bysem zkusil něco jinýho, ale zatím důsledně opaluju vršky hlaviček sirkama...


To dělá i moje pravá Corona :evil:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 15 bře. 2005, 12:39

jakym zpusobem kdo naplnujete zapalovac? tusim na royce turbu byl navod ze se ma na max vyfouknout vsechen plyn, pak nastavit kolecko na min a plechovkou otoconou ventilem dolu na jeden zatah zapalovac naplnit ... obcas plyn pred pouzitim protrepu, ale nevim jestli je to lepsi nebo horsi, vzdycky nejak zapomenu jak sem to delal naposled a s jakym vysledkem :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 15 bře. 2005, 12:46

seng píše:Delaj se turba dymkovy? Je to vubec u toho autogenu podstatny? Kolik tak stoji ten nejlevnejsi turbo Royce :wink: ?


Tady se hovoří o turbech dýmkových, kterých je v prodeji dostatečný výběr. Jinak dýmkové turbo stojí kolem 200,-Kč, podle trafiky (od 180,-kč do 250,-Kč).
Chce to si pár trafik projít, protože ne všude mají vše a taky si zapalovače nechat předvést, protože mi jedna prodavačka sdělila, že dýmková turba nemají a za výlohou měli hned dvě. Když jsem jí je ukázal, čučela nato jako puk. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 15 bře. 2005, 12:54

Simon píše:jakym zpusobem kdo naplnujete zapalovac? tusim na royce turbu byl navod ze se ma na max vyfouknout vsechen plyn, pak nastavit kolecko na min a plechovkou otoconou ventilem dolu na jeden zatah zapalovac naplnit ... obcas plyn pred pouzitim protrepu, ale nevim jestli je to lepsi nebo horsi, vzdycky nejak zapomenu jak sem to delal naposled a s jakym vysledkem :)


Dám zapalovač do mražáku, a když je vymraženej, tak ho naplním (za pokojový teploty prostě naplnit nešel)... pak to zopakuju ještě jednou a celý je to beztak ku hovnu, protože regulace plamene je na tom zapíku asi na ozdobu... takže ho už moc nepoužívám...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod bigdragon » 15 bře. 2005, 12:55

:oops: jak se pozná turbo :oops: víc už se stydět neumím :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 15 bře. 2005, 12:56

bigdragon píše::oops: jak se pozná turbo :oops: víc už se stydět neumím :oops:


tenkej plamen podobnej svarecce
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 15 bře. 2005, 13:00

bigdragon píše::oops: jak se pozná turbo :oops: víc už se stydět neumím :oops:

podle propálený dýmky :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Todík » 15 bře. 2005, 13:22

bromden píše:
Simon píše:jakym zpusobem kdo naplnujete zapalovac? tusim na royce turbu byl navod ze se ma na max vyfouknout vsechen plyn, pak nastavit kolecko na min a plechovkou otoconou ventilem dolu na jeden zatah zapalovac naplnit ... obcas plyn pred pouzitim protrepu, ale nevim jestli je to lepsi nebo horsi, vzdycky nejak zapomenu jak sem to delal naposled a s jakym vysledkem :)


Dám zapalovač do mražáku, a když je vymraženej, tak ho naplním (za pokojový teploty prostě naplnit nešel)... pak to zopakuju ještě jednou a celý je to beztak ku hovnu, protože regulace plamene je na tom zapíku asi na ozdobu... takže ho už moc nepoužívám...


Jo Bromdene, jeden mi dělal taky takovýhle problémy, tak jsem ho zahodil, koupil nový a je po problémech. Při tý ceně to nestojí za to, se s tím nějak mořit. Jinak ze zkušenosti: některá turba v mrazech špatně chytají nebo hoří jen velmi krátce a zahsínají. Chce to v kapse nebo v hrsti řádně ohřát a je po problému. :wink:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Twineryy » 15 bře. 2005, 14:15

Simon píše:jakym zpusobem kdo naplnujete zapalovac? tusim na royce turbu byl navod ze se ma na max vyfouknout vsechen plyn, pak nastavit kolecko na min a plechovkou otoconou ventilem dolu na jeden zatah zapalovac naplnit ... obcas plyn pred pouzitim protrepu, ale nevim jestli je to lepsi nebo horsi, vzdycky nejak zapomenu jak sem to delal naposled a s jakym vysledkem :)


Jenom dodám, že když to nejde najednou, tak plnit třeba natřikrát a vždycky napouštěcím ventilem plyn trochu ufouknout. S kolečkem já nehejbu, protože jak se tohle rozhasí, je prdeli celej zapalovač :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Re: Spotřeba sirek

Příspěvekod Šimi » 15 bře. 2005, 20:44

Alferi píše:Kolik sirek jste naposledy vyškrtali?


:oops: Pod 5 sirek sen se eště nedostal. Normálně tak 5 - 10 :oops: . Snižoval sem a po určité době přišel STUDENÝ KOUŘ a skutečná chuť tabáku :D . Pak sem dělal vše pro něj. Nyní zkouším nové způsoby nacpávání. Dřív sem tomu moc nevěbnoval pozornost, ale začíná to přinášet ovoce.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod POGO » 15 bře. 2005, 21:01

Todík píše:
Jinak ze zkušenosti: některá turba v mrazech špatně chytají nebo hoří jen velmi krátce a zahsínají. Chce to v kapse nebo v hrsti řádně ohřát a je po problému. :wink:


Tak s tímle mám úplně stejné skušenosti. :? Plním tak že zapalovač vyprázním celý a tryskou plynu směrem dolů zmáčnu proti ventilu.Nechám chvíli v klidu,odfouknu přebytečný vzduch a opakuji ještě dvakrát. :lol: Dříve jsem plyn schlazoval pro lepší přetékání,ale že by to bylo lepší jsem nezaznamenal. :?:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Milos Cerman » 15 bře. 2005, 21:38

Jo, a kdybys náhodou zavítal do Ústí nad Labem, stav se v tamní prodejně Sherlock Holmes, v Pařířské 12.
Tam ti rádi předvedou, jak jeden "kuřák" za tejden turbíkem zničil dýmku, a ještě jí přinesl k reklamaci !
Moc nóbl věc.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků