Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 12 črc. 2019, 16:49

:D Sám jsem z toho překvapený,je to něco úplně jiného než ty cigára, se kterými jsem sekl před pár desetiletími! :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod basa333 » 13 črc. 2019, 07:49

LKWBronson píše:....dýmku z bruyeru od pana Jirsy z Proseče ...


jako nechci se hádat, ale pan Jirsa imho v proseči nebydlí...co rynholec? nebo je to nějaký jmenovec pana jirsy, kterého neznám?
nic ve zlém, to jen na okraj.

chladný dým přeje basa
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 13 črc. 2019, 10:14

No, já jsem to opsal z recenze k dýmkám na vseprokoureni.cz v sekci dýmky z bruyeru, tak nevím kde je chybička. Možností je několik, jmenovec, chyba pisatele recenze... :puffy:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Yetenek » 13 črc. 2019, 12:20

:think: No já ti nevím, všech pět Jirsovek jsem rozkliknul a píšou tam pouze tohle:
Kvalitní a precizně vyrobená dýmka od známého výrobce Oldřicha Jirsy.

Ale je pravdou, že tam mají i prosečky...
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 13 črc. 2019, 15:49

Jó, tak jsem to asi špatně četl a dal jsem dohromady ty pověstné "jabka s hruškama" :D Dal jsem si to tak, že jsou všechny ty krásné dýmky z bruyeru od něj...Jsem ale s dýmkou spokojený, je daleko lehčí, než ta moje před tím. Líp se mi "nese" v puse a hlavně i lehčeji táhne a dobře i čistí díky filtru. Já vím, že to asi není moc dýmkařské mít filtr, ale zachytí se tam dost dehtu a na chuti tabáku to moc znát není. Alespoň tak mi to připadá. Takže jsem zatím velmi spokojený. :smoke1:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Yetenek » 13 črc. 2019, 16:03

LKWBronson píše:... Já vím, že to asi není moc dýmkařské mít filtr, ale zachytí se tam dost dehtu a na chuti tabáku to moc znát není. ....

Pokud Ti filtr vyhovuje, neřeš jestli je to dýmkařské, a prostě ho používej.
Já coby ortodoxní balzista Ti doporučím zkusit filtry z balzy. Prkýnko za pár korun, přitom z něj ukrajuješ nekonečně dlouho, filtry z balzy chuť neberou a přitom poberou dost vlhkosti.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 13 črc. 2019, 16:27

No, filtr mám od Stanwela 9mm, keramický s aktivním uhlím. Je dobře průchodný, skoro bez odporu a zachytí toho opravdu dost. Ta balza je dobrý nápad, určitě to zkusím a díky za radu.
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod ontarios » 08 srp. 2019, 13:31

Je to už hodně dlouho, co jsem zde nebyl. Ani v Blanické. Důvod? Skoro rok užívám snus a dýmky šly naprosto stranou. Musím říct, že snus mě zbavil a to naprosto, cigaret a potřeby inhalovat. Pro mne to byl nešvar, který na mě ležel jako kámen a nedovedl jsem se ho i přes kouření dýmek zbavit. No, díky Bohu už to nepotřebuji. Na druhou stranu, nedávno jsem navštívil Petrohrad a pak i některá města v Německu a všude jsem narazil na dýmkaře. Někdy jsem ho ani neviděl, ale cítil. Něco se ve mě zase zvrtlo. Nepotřebuji a nechci cigarety, ale zastesklo se mi a to velmi silně po klidné chvíli s dobrým tabákem. O víkendu jsem dovlhčil všechny tabáky v pákových lahvích (a že jich stále je), vyčistil a urovnal stojánky s dýmkami a jednu zkusil. Nabral jsem svůj vlastní blend - nic mistrovského, spíš míchanice - a bylo to dobré.

Nic nepotřebuji, nemám dotaz, nic nežádám :), jen jsem chtěl říct, že jsem zase zpět.

Jen doufám, že se zbavím toho snusu :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod kovářskej » 08 srp. 2019, 13:45

No to je dobře že ti došlo se k fajkám vrátit. Teď ještě zbavit se toho h(s)nusu :clamp: :clamp: :puffy: :think: ale třeba to půjde i dohromady, jsou lidé a není jich málo co přes den hnusují protože v práci hulit nemůžou a večer si dopřejí v klidu dýmku :smoke1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod beda » 08 srp. 2019, 15:06

Bago pod ret nemá konkurenci v práci, jinak je to dost takovej primitivní vztah s tabákem. Žvejkám od dvaceti, dnes už jen Maklu ráno a pak Oliver Twist, páč to je fakt kvalita. Porcovanej snus je dnes hodně často docela bordel, nekvalitní listí s doplněnym nikotinem. Kouřovej most je kouřovej most a dýmka je jeho nejvytříbenější forma. Těžko ale bejvalýmu cigareťákovi, zvyklému na prudkej nástup N do hlavy, to prostě fajfka nedělá, snad jen materiály typu Dark Plug, nebo Brown Bogie uměj dát rychle dardu, ale kouřit to od rána nemůžu. Mám to tak, že dokud nemůžu kouřit, tak žvejkám, jakmile to ale jde, tak nacpávám. Taky docela šňupu, ale fajka je fajfka, neumim si představit třeba posezení u piva bez kouře.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod BATRACHOS » 15 srp. 2019, 23:45

:ok:

... jenže to je právě důvod, příteli Lysohlave, proč jsem v posledním čase radikální snížil spotřebu piva i návštěvu hospod obecně.
:roll: Ono totiž není kde si tu fajfku k pivu dát, pokud není natolik teplo, že by bylo možno sedět venku. A to v našich končinách po té šesté-sedmé už zas tolik dní nebývá. :roll:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 16 srp. 2019, 05:51

Na to bych chtěl navázat se svou čerstvou zkušeností ze včerejška. Máme tady takovou hospůdku u jezera, je tam vlek na vodní lyžování, hraje se tam i na kurtech tenis a tak se tam sjíždějí lufťáci a "sportovci" odevšad. Mají sebou i děti a protože je hezky teplo, tak nechodí sedět dovnitř do lokálu, který je opravdu čistý a pěkně zařízený, ale posedávají venku na zahrádce. Takže jsem si dal moje oblíbené řezané pivko vytáhl dýmku a začal si jí nacpávat. A už jsem zaznamenal nevraživé pohledy u vedlejšího stolu a poznámku "no, doufám, že nám tady s tím nebudete smrdět?", kterou pronesla korpulentní mamina typu velryby. Odvětil jsem, že se na to chystám, protože kouření je na této zahrádce povoleno a jestli jí to vadí, tak může jít dovnitř do nekuřáckého azylu...No, ta spustila koncert, ani se to nedá vypsat! Nechtěl jsem dělat rozruch a tak jsem její konverzaci prostě ignoroval, klidně jsem si zapálil a jen jsem litoval, že nemám nacpán nějaký tabák, nepříjemný pro okolí(asi ho budu nosit, kdyby zase někdo). Dáma se poté i s tlustým harantem odvalila, ale pohoda už byla u mně pryč...No, co s tím dělat? Jedině bojovat za svá omezená práva a setrvávat na vydobytých pozicích. Takže tam budu klidně dýmat dál, i kdyby tam měl sedět zájezd nedělní školy i s rodiči! Tady jsme v celé Stráži jenom 3(slovy tři), co dýmáme s dýmky, jinak jdou dle sdělení trafikantky spíše cigarety. Jinak chválím zdejší trafiku a personál, objednají tabáček, jaký si přeji, takže už ho nebudu muset jezdit kupovat do Prahy. Takže přeji všem "chladný kouř" a pevné nervy!
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod MBO » 16 srp. 2019, 06:48

To je prostě dnešní doba. Ale ustál jsi to dobře. Já bych se asi sbalil a odešel.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Tapinek » 16 srp. 2019, 08:52

Ja mel nedavno podobnou zkusenost... Mame v parku pred domem pivni stan s piskovistem, trampolinou a houpackama. Tak jsem tam sel relaxovat se zenou a s detmi. Po cca pul hodine prisel nejaky finess tatinek s deckem v kocarku a postavil se vedle naseho stolu a dal si jedno na stojaka. Pa dalsich asi dvou minutach se na me obratil, jestli bych nechtel jit kourit jinam, ze nechce, aby to jeho dite muselo cuchat. Chvilku jsem na nej koukal a pak jsem mu vysvetlil, ze jsem tam byl driv nez on, ze jinam jit nechci, protoze hlidam deti a docela rad bych na ne videl a ze jestli ma nejakej problem s mym kourenim, ze mu nic nebrani se sebrat a jit si stoupnout jinam (zahradka stanu je na plose 30 x 30 metru)... Ted zase chvilku koukal on na me a pak shovivave konstoval: "Dobra, alespon jsem to zkusil"... Stal tam jeste asi dve minuty a pak o 10 metru odjel... Nektery lidi proste nepochopis... :palm:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod ontarios » 16 srp. 2019, 08:57

S cizími lidmi to jde řešit popsaným způsobem. Doma je ale nutné se přizpůsobit. Zvlášť, když je člen rodiny, manželka, vážněji nemocná. Tak to prostě je.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků