Moje cesta k dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Rudolf Steiner » 16 srp. 2019, 10:13

Skoro se mi chce napsat, že pro tyto účely je velmi vhodný tabák Balkan latakia od Stanislawa. Kouřím ho i ve své hospůdce, kde maximálně zaslechnu komentář typu: "Pražce." :puffy:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod beda » 16 srp. 2019, 14:26

Jak znám tyhle upjatý a mediama zpracovaný samičky tak předpokládám, že byla navoněná. Začal bych odtamtud, páč je jasný, že když to cejtim, tak jsem pasivní oběť její chemie.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 16 srp. 2019, 14:43

Já doma nekouřím, na kouř z dýmky potřebuji "relaxační klid". A tak jse rád za pěkné místo s výhledem do krajiny, kde si mohu sednout a pobafat si z dýmky, aniž bych se musel soustřeďovat na věci a lidi kolem, pokud se nejedná o lidi stejných zálib. Jasně, vždycky nebude svítit venku sluníčko, nebo nebude pršet a o mrazu ani zatím nepřemýšlím...Chtělo by to mít poblíž nějaký ten dýmkařský klub, kam by ruka zákona nedosáhla, jenže to spíš patří do nadpřirozeně nesplnitelných věcí. Udělali z nás vlastně takové štvance v nějakém pomýleném přesvědčení, že se zdraví národa zlepší...Přitom, požívání alkoholu, na který běží neustále všude reklamy alá Božkov, je daleko horší! Už jen z toho důvodu, že pod vlivem alkoholu se nedá dělat spousta věcí, např. řídit dopravní prostředky všeho druhu, agresivita z opilosti, která ničí rodiny a viděl někdo někdy na flašce Rumu či jiného destilátu "parte", jako nám dávají na tabákové výrobky, "Alkohol škodí zdraví" s patřičným vyobrazením prochlastaných jater? Asi ne. Kdežto u spousty výše uvedených činností si dýmku, nebo cigaretu vykouřit beztrestně před zákonem lze...O pivu nemluvím proto, že ho nepovažuji za alkohol i když ho samozřejmě obsahuje, má ale v sobě také spoustu kladných věcí dobrých pro organismus. Samozřejmě mám na mysli tak ty dvě pivka a ne deset :D ! A ještě něco, tabák v cigaretách škodlivý zdraví je, protože se šlukuje, kdežto v dýmce zapálený se jen přeměněn v lahodný dým převalí v puse a je blaženě vyfouknut...Srovnávat účinky kouření cigaret a dýmky na jednu lajnu může jen absolutní ignorant. Jejda, to jsem se zase rozjel... :smoke5:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod MBO » 16 srp. 2019, 15:47

Kouření bylo v historii pranýřováno mnohokrát. Třeba v Rusku nebo Turecku kdysi hrozily kuřákům přísné tresty. Ostatně pranýřováno bylo i pití alkoholu. Takže nic nového pod sluncem. A jak to dopadlo v Americe za prohibice se přece dobře ví. Vize zdravějšího světa plného netolerantních a hysterických nekuřáků mě moc neláká.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 22 zář. 2019, 20:37

Dneska bylo krásné počasí a tak jsem byl na procházce s mým psem v okolí Hamru na Jezeře, kde jsem poseděl na lavičce u jezera. Všude byl klid, rekreanti se už přestali vyskytovat a tak jsem si tam hezky bafal z dýmky a vychutnával přicházející podzim...A tu mě napadlo, že bych si také mohl udělat takovou "dýmkovou bilanci". Takže, od března letošního roku, kdy jsem začal své první krůčky s dýmkou, to dnes vyšlo přesně na jubilejní "třístovku" zapálených dýmek...První dýmky mě nic moc neříkaly, :mrgreen: protože teprve vlastními chybami se dopracujete snesitelných výsledků, ale postupně se vše ustálilo a dnes nelituji! Za tu dobu jsem si také prošel chutěmi mnohých tabáčků a postupně jsem si je zařadil do kategorií, například jako nečichatelné mojí manželkou, atd...Také jsem podstatně rozšířil za tu dobu počet dýmek, protože dodržuji zásadu, že každá má mít svůj druh tabáčku, mám jich už 5, vlastně 6, ale z té už nebafám. Byla to moje první dýmka, nestála moc a byla až z daleké Číny :smoke3: ! Tu jsem koupil pro eventualitu, kdyby mě dýmka náhodou nezachutnala. Naštěstí to dopadlo dobře a tak se opět můžu těšit na další dny s dýmkou. :smoke5: Tož tak je to a jsem rád, že jsem se tady mohl tak vykecat...To víte, se ženou si o dýmce nepokecáte a se psem už vůbec ne... :D ! Přeji všem hezký večer! :puffy:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Yetenek » 22 zář. 2019, 21:18

LKWBronson píše:... Takže, od března letošního roku, kdy jsem začal své první krůčky s dýmkou, to dnes vyšlo přesně na jubilejní "třístovku" zapálených dýmek...

Tak vykouřené dýmky by mě opravdu počítat nenapadlo :smile: Možná bych dokázal udělat inventuru za poslední týden, dál už bych to dohromady nedal...
Holt, bereš to dýmkaření se vší vážností :ok:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 22 zář. 2019, 21:44

Holt, statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí...
To je z jedné kultovní pohádky... Tak jak lžou všechny statistiky, tak není přesná ani ta moje. Kouřím jednu dýmku denně a občas u pivka i dvě, takže to ber, jako střízlivý odhad! :ok:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod LKWBronson » 20 říj. 2019, 12:54

Zdravím všechny a chtěl bych se s Vámi zde podělit o jeden zážitek ze včerejška. Do Prahy od nás jezdím docela často raději už autobusem než autem. Jednak se tam už nedá na těch modrých zónách zaparkovat a důvodem jsou i dotace na dopravu, které mě cestu velmi zlevní...Zpět domů odjíždím z autobusáku v Holešovicích a tady začnu konečně to vyprávění. 6e se na stanicích nesmí kouřit, je mi známo a respektuji to. Protože si ale nevšímám různých tabulí umístěným hned kousek od východu z Metra, tak jsem nevěděl, že se to vztahuje na celý areál...A tak sedím na lavičce a bafám si...Vtom u mě zabrzdí Městská Policie a dva policajti :twisted: :twisted: už zdálky na mě zvýšeným hlasem požadují tisícovku za zákaz kouření a hned chtěli doklady...Většinou se nehádám a tak jsem se jenom zeptal, kde je to napsáno a že nejsem na zastávce. Vítězně mě odvedli k ceduli, kde to skutečně napsáno bylo, včetně tradičního označení přeškrtnuté cigarety v kruhu...A v tom mě něco napadlo. A tak jsem jim jenom řekl, že tady je zakázáno kouřit jen cigarety dle značky a já že kouřím dýmku...Na dopravních značkách jsou přeci také symboly dopravních prostředků, které tam mají vjezd zakázán, né? Až tam bude přeškrtnutá dýmka spolu s cigaretou, tak tam kouřit určitě nebudu! Koukali jeden na druhého a nevěděli...Zato mě už už cukaly koutky od potlačovaného smíchu a tak jsem se radši koukal provinile do země. Dorazil mě ten menší a tlustčí, který mi smířlivě doporučil, jestli bych tedy nepopošel za tu ceduli...Chodí jim kontroly a tak že :D :smoke5: by to bylo lepší.No, popošel jsem radši. Ale jen odjeli, rozchechtal jsem se na celé kolo! :mryellow:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Tapinek » 20 říj. 2019, 13:44

:clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod kovářskej » 20 říj. 2019, 15:03

Výborný zážitek :ok: :clamp: Městapo ( městští opičáci se jim taky říká ) někdy nebývají z nejchytřejších, ale když se s nima člověk nehádá a nepiští, někdy se s níma dá uhrát pěkný skóre :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Juraj z prilesu » 29 lis. 2019, 18:41

Caute kolegovci fajkari,asi od svojich 20 rokov som doma hovoril,ze ked budem stary a na dochodku budem fajcit fajku.vzdycky sa mi to strasne pacilo.ani neviem kde som to videl,v mojom okoli nikto fajku nefajci a ani doteraz nikoho s podobnym hobby nepoznam.tak ale do dochodku som nevydrzal.a co ma k tomu dotlacilo?byvame v dome 9 rokov,a ked som dom staval,tak vela veci som si robil sam a aj material som si zhanal sam,vela studoval ako sa co robi a bolo toho fakt na mna moc a uz som si nevedel ani nejako oddychnut.tak som rozmyslal ako relaxovat,lebo by ma z toho uz asi piclo.vtedy ma to napadlo.skusim fajku.najprv som cosi prestudoval na nete a kupil prvu fajocku.taku malu ,len s chladicom.doteraz ju mam.tak sa mi to zapacilo,ze ma to drzi doteraz.pocet fajok sa mi rozrastol a vzdy ked je vonku pekne,tak si na terase pobafkavam pri zapade slnka.tak to je moj relax.no a od leta si aj fajky vyrabam.
Juraj z prilesu
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 říj. 2019, 07:14

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Bentley » 29 lis. 2019, 19:47

Taká malá terapeutická fajočka.... Vítej Juraju, našel sis pěkného koníčka. Tak si pěkně v klidu pobafkávej a strouhej dýmky ke svému obrazu a potěšení! Když pročteš fórum zpětně, najdeš tu vlastně všechny potřebné informace k vybavení a výrobě krásné dýmky. A co tam nebude, rádi na dotaz doplní výroby znalí kolegové (to vše, když si odfiltruješ porci místního specifického humoru). Tak ať se ti daří a užívej si s dýmkou i tady! :smoke1:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Salaman » 02 pro. 2019, 07:55

Když jsem byl malý, mámin kolega z práce a můj kmotr v jedné osobě, kouříval fajfku. Hrozně se mi to líbilo. Míval takový malý fotoateliér na Smíchově a pokaždé jsem se tam těšil, protože to tam bylo krásně provoněné tabákem. Říkal jsem si, že až budu velký jako strejda, tak budu fajfku kouřit taky. Ve třinácti letech jsem bohužel začal kouřit cigarety a to mě nepustilo dodnes. Střídá se mi období Startek (lenost) s obdobím Golden Virginie (chuť). Před rokem a půl jsem usoudil, že už si připadám dosti staře na to, abych mohl začít s dýmkou. Po menší rešerši na internetech (tímto děkuji Milanovi Ďurinovi) jsem si z etrafiky objednal své dvě první Stanislawky. No a tento krásný koníček už provozuji stále. Dýmka mi přináší štěstí.
Uživatelský avatar
Salaman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 17 led. 2019, 17:02

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod klasik51 » 07 pro. 2019, 10:12

A tak je to dobře, tak to má být. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Moje cesta k dýmce

Příspěvekod Pepřek » 11 kvě. 2021, 18:34

Ahoj,

já už jsem tu kdysi přispíval a ono už tomu bude nějakých 16 let. Pak jsem se od dýmky odklonil, vysvětlujíc to tím, že jsem ještě k dýmce nedozrál.
Na různých akcích jsem pak u piva vzpomínal jak to chutná a jak se k tomu jednou vrátím. Zhruba před 6ti lety, jsem o tom uvažoval, neb jsem začal hrát tanky a stal se členem klanu Al Fajka :D

Ale ten správný čas nadešel až nyní. Nějaký týden zpět, mě moje drahá polovička mě požádala, zda bych její kamarádce nepomohl vybrat dýmku pro partnera. Rád jsem to udělal, ale prohlížení stránek s dýmkami, ve mě vyvolalo podivný, nostalgický pocit. Ještě ten večer jsem vyštrachal z komory krabici s dýmkami a tabáky. Některé byly tak dobře uzavřené, že byly ještě vlhké. Šel jsem na balkon, nacpal, zapálil a po chvíli pochopil, že jsem ztracen a že nastal ten správný čas.
Mám více šedin, jsem klidnější a zřejmě jsem dozrál k dýmce se vrátit.

No dnes takhle vychutnávám Vriginia No. 1 od MacBaren a napadlo mě, zkusit se přihlásit na dýmka.net a k mému překvapení mi admin nesmazal účet.

A tož su zase tu :smoke1:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků