Prospěšnost kouření

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Prospěšnost kouření

Příspěvekod Old Bob » 05 říj. 2009, 14:09

Naposledy upravil Old Bob dne 17 dub. 2020, 15:25, celkově upraveno 9
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod marcusio » 07 říj. 2009, 22:00

Nedávno jsem viděl krátkou reportáž s duchovním panem Halíkem jak nesouhlasí s eutanázií a snad ji přirovnával i k sebevraždě (pokud jsem dobře poslouchal).

Můžeme tedy mít "jistotu", dle níže uvedeného textu z internetu, že pan Halík nepovažuje kouření dýmky za sebevražedný čin. :smoke3:

"Ve dvanáct třicet začíná přednášet na filozofické fakultě o gnostických textech. Po přednášce odchází opět domů, kde si zapálí jednu ze svých dýmek. "Vždycky jsem byl anglofil, tak snad proto ta dýmka. Hodně mi pomáhá v soustředění. S oblibou říkám, že cigarety nekouřím od jedenácti let -- tehdy jsem si zapálil jednu a pochopil, že cigareta patří mezi věci, jež k životu nepotřebuji." Se zapálenou dýmkou hodinu listuje časopisy, deníky a faxy. Co nestihne přečíst, vystřihne, zasune do cestovní tašky a "dočítá" v tramvajích, autobusech, taxících, vlacích a letadlech"
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Hades » 07 říj. 2009, 22:19

kouřím, tedy vím, že platím nehorázné peníze do státní kasy, která se dá rozházet pro nepotřebné Obrázek
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fanys » 08 říj. 2009, 07:13

Podle mne zcela stačí jeden argument. Kouření dýmky mi dělá radost. Prospěšnost věcí a událostí totiž posuzuji dle kriteria jestli z nich mám či nemám radost.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod 8bambam » 08 říj. 2009, 11:46

Fanýs píše:Podle mne zcela stačí jeden argument. Kouření dýmky mi dělá radost. Prospěšnost věcí a událostí totiž posuzuji dle kriteria jestli z nich mám či nemám radost.

Hodina s dýmkou je pro mě totéž, co hodina meditace pro budhistického mnicha.AlespoŇ si to myslím. :smoke5:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Stan » 08 říj. 2009, 21:08

:wink:
Tak takhle to tedy zrovna nevidím. Dýmka je relax. Skvělý, to ano, ale že by dýmka a její kouření udělalo z někoho lepšího člověka? To si fakt myslíš?
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Hades » 08 říj. 2009, 21:31

Stan píše::wink:
Tak takhle to tedy zrovna nevidím. Dýmka je relax. Skvělý, to ano, ale že by dýmka a její kouření udělalo z někoho lepšího člověka? To si fakt myslíš?

tomu přece sám nevěříš, dýmka je sama o sobě nádherná a z majitele dělá osobu klidnou a spořádanou Obrázek
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Stan » 08 říj. 2009, 22:18

Proti tomu nic nenamítám. Dýmka je artefakt. Kouření dýmky je rituál, relaxace, úžasný obřad. Ale srovnávat to všechno s budhistickou meditací?? Tak tomu teda fat nevěřím.
Dýmkařem jsem, vlastně ani nevím. Patnáct, dvacet let?? Za tu dobu jsem potkal spoustu prima lidí ( myšleno dýmkařů). A taky dost pitomců. Jistě fajfka zklidní. Donutí se soustředit. Dělat něco jinak, než jak by bylo uděláno bez ní. Ale že by změnilo tohle všechno někoho k lepšímu "člověčenství"? Nevim, nevim.... :wink:
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod marcusio » 09 říj. 2009, 06:55

Stan píše:Ale že by změnilo tohle všechno někoho k lepšímu "člověčenství"? Nevim, nevim.... :wink:


Chvilkově a v některých případech možná ano. Kdyby si dala dýmku třeba žena, která se zrovna chystá dát facku svému muži, možná by kouzlo dýmky(nikotinu) zabralo.A lepší člověčenství by bylo na světě. :puffy:
Uživatelský avatar
marcusio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 340
Věk: 48
Registrován: 31 srp. 2008, 14:22
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod midloch » 09 říj. 2009, 07:21

:arrow: Stan:
Myslíš, že když někdo bude dělat budhismus jen proto aby byl lepším člověkem a nebude k tomu mít hlubší myšlenkovou vazbu, že se lepším člověkem stane?
Teda nejsem filozof ani budhista, ale mám pocit, že když někdo něco dělá z čistě pragmatických (prospěchářských) důvodů, tak to zrovna moc ke kýženému výsledku nevede. Je to jako s těma manželkama politiků - každá dělá charitu aby vypadala jako skvělý člověk, ale přitom jsou jim nějaký např. postižený děti úplně glancprdel.
Proto bych hned neodsuzoval, pokud někdo dýmku vnímá stejně jako meditaci, je to jeho subjektivní pocit - osobně u dýmky se vždy nejvíc vyrelaxuju.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Stan » 09 říj. 2009, 07:49

OK. Tak jo. :|
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod beda » 09 říj. 2009, 08:49

:arrow: marcusio Moje verze bez možná -Téměř denně si dávám dýmku, aby mne přešla chuť dát facku mé ženě. Včera zkurvila sekačku, přestože jsem jí říkal, aby na ní vůbec nesahala a starala se radši o domácnost. Teď smrdí celej barák benzínem ze vzduchovýho filtru, kterej suším v horkovzdušný troubě :evil: Ad meditace, ona taky nedělá z každýho hned lepšího člověka :think: nicméně je to od dýmkaření naprosto odlišnej druh měnění vlastního vědomí, jde tam o vůli a její schopnost měnit vlastní rozpoložení, východní cesta. Západní cesta používá na toto mnohem častěji rostliny, sem patří dýmkaření. Vhodnost těchto metod řízení vlastního naladění je odvislá od biotopu, nevyplácí se sedět v lotosové pozici kdesi v Amazonii mezi hady a stejně tak se nevyplácí pokoušet toleranci vlastního organismu k letální dávce nikotinu kdesi v Himalájích.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Fanys » 09 říj. 2009, 09:26

Kouření dýmky a meditace. Zkoušel jsem obojí. Je to podobné pokud při kouření dýmky neděláte nic jiného a soustředíte se na svůj "viditelný dech". :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod littlebull » 09 říj. 2009, 09:27

Téměř denně si dávám dýmku, aby mne přešla chuť dát facku mé ženě. ..to je dobrý :D :ok:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Mack » 09 říj. 2009, 09:46

tuhle jsem slyšel :
tak mne zase nasrala, tak jsem popadl sekyru
a vzteky rozštípal kubík dřeva na dvorku.... :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Search Appliance a 14 návštevníků