Prospěšnost kouření

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Rudolf Steiner » 15 bře. 2016, 13:36

Vědci sledovali skupinu více než tisíce lidí narozených v roce 1914 a zjistili, že dlouhodobá únava hraje při úmrtí významnější roli než běžné škodlivé návyky jako kouření nebo špatné a nepravidelné stravování. ( z http://zdravi.doktorka.cz/trapi-vas-nepretrzita-unava-a-caste-onemocneni-hlavni-pricinou-je-stres/) Nevím, zda- li jsem to spíše neměl dát mezi vtipy.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Alter Egon » 15 bře. 2016, 15:39

Já jendou čet závěry jedné studie (nevím, už jak se jmenovala), která tvrdila, že kuřáci dýmky se dožívají o něco víc než nekuřáci a dávali to do souvisloti právě s tím, že kuřáci dýmky se prostě se stresem lépe vyrovnávají (což možná asi nemusí být tou dýmkou, ale prostě osobním nastavením)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Rudolf Steiner » 01 pro. 2016, 09:55

Doufám, že to tu již někde není: http://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z-medii/jiri-hanus-chvala-koureni Moc se mi ten článeček líbil. :smoke5:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Mercator » 06 pro. 2016, 12:42

Když si přečtete celý článek, tak pochopíte, proč takový člověk nemůže sedět v poslanecké sněmovně nebo senátu.
Je z druhého tábora, ale má jistý nadhled a porozumění i pro tábor jemu cizí, což se nebezpečně blíží
všeobecnému principu demokracie a zdravého rozumu :naughty:
Mercator
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 85
Registrován: 09 kvě. 2016, 10:32

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod bluemonk » 11 úno. 2017, 18:08

Indiáni nekouřili kvůli vykopaným nebo zakopaným sekerám ale kvůli zdraví. Čistý tabákový dým vytvářel na jejich plících hlenový mikrofilm který je chránil před virózami.Rovněž 90% lidí umírajících na rakovinu plic nebo fibrózu jsou nekuřáci.Viz asi nejznámější případ kytaristy Radima Hladíka z Blue Effectu celoživotního nekuřáka,pokud vím. Dýmka je požehnání jak pro tělo tak pro duši. U cigaret je to horší ale nepřekročí li se denní počet 3-4 cigaret tak dopad do zdraví je nulový.Ani krevní tlak se nezvýší.

Jinak by mne zajímalo jak si pipe kluby poradí s novým protikuřáckým zákonem-asi jen v létě pod velkými stany? Nemám ten zákon naštudovaný tak mne to zajímá ,jestli to jde nějak obkročit aby se lidská blbost najedla a fajfka zůstala celá.

Díky za případné informace
bluemonk
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 70
Registrován: 11 úno. 2017, 17:37
Bydliště: Kopřivnice

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod vědec » 16 dub. 2020, 18:48

Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod itrnda » 23 čer. 2020, 19:09

Dnes jsem si uvědomil pozitivní dopad kouření dýmky v boji s mou chorobnou prokrastinací. Abych si v doznívající večeru vychutnal večerní OG, tak jsem provedl bezděky celou řadu činností, které bych dříve ignoroval (a pak je řešil pozdě, potmě, či je nechal na své drahé polovici), jenom co mne z první napadá:

- vyčistil jsem a sklidil gril
- dal jsem do nabíječky mobil, přehrávač a sluchátka
- odskočil jsem si...
- odnesl jsem nepotřebné propriety ze stolu a vynesl pytel s odpadky
- uklidil jsem comp, do rána jej nechci vidět
- nacpal jsem si dýmku, ale před zapálením odnesl zbylý OG do ZbytkyBlendu a promíchal pikslu
- až teprve potom jsem si zapálil a začal psát tento možná debilní postřeh...
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Prospěšnost kouření

Příspěvekod Rudolf Steiner » 17 dub. 2023, 06:32

Protože nevím, kam bych tento odkaz dal, dávám jej zde: https://www.tedeum.cz/2023/04/16/cirkev-a-tabak/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=cirkev-a-tabak
Za mě určitě zajímavé počtení. :puffy:
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků