Dýmkařství v Praze

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod bromden » 09 lis. 2004, 15:28

Fénix píše: A Dlouhá se vážně ruší? Já tam už nějaký čas nebyl, tak nevím. Věčná škoda :? Snad v Cigar shopu budou i dýmky.
Nevíte, jestli Hingar krachuje či co??


Myslím si že ne úplně, protože Štěpánská funguje, ale mně řekl, že obchod v Dlouhé prodal a bude tam cigar shop...
Takže ho možná ekonomicky držela nad vodou Zlatá ulička a tourism...

Jana píše: Teda já netvrdím, že jsou v Praze ideální dýmkařství, ale jen pro srovnání - zkoušel někdo nakupovat třeba v Plzni? Jeden slušnej shop a zbytek hrůza hrůz a obsluha k A nebo třeba v malým městečku okresního formátu? Ještě horší. Já když jdu kamkoli do dýmkařství, tak nasadím arogantní výraz, prohlídnu si to tam sama bez dotazů, pokud něco chci, tak jedině bez komentáře obsluhy a nevnímám, že 99 ze 100 prodávajících toho o produktech ví míň než moje 7letá neteř. Jo a ještě fakt miluju, když jsou prodávající zároveň fajnšmekři, který krámek považujou za svůj obývák, kam jim nikdo nemá co lízt neřkuli něco chtít!


No, třeba v Brně na Masarykově Valmont... Je tam mladý vedoucí, co má fakt snahu, s dýmkou začíná, ale i tak základy ví, a za chvíli to bude OK shop...
A ceny asi tak na 80% Prahy... ty stejný pískovaný jirsovky co jsou v Baker za 1250 má za litr... a tak dál. Výběr o něco menší než v Baker street, ale furt OK.
Nebo v Pardubicích... byl jsem tam sice jen jednou tak před rokem a půl, ale výborná trafika, starší pán, evidentně dýmkař, výběr vcelku šel a ochota na 200% (jediná výtka - dýmkařství s cigárama, ale něco je živit musí)... ulici si nepomatuju, směrem od hotelu Labe tou největší ulicí a pak doprava...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod imagoo » 09 lis. 2004, 15:29

Co se týče Brna, na protivce jsem nenarazil nikde. Fajn je ten kluk v IBC - je mladý, v rovině osobních zkušeností má rezervy ale informací má dost, nebo se aspoň snaží (šéf Stanislav-w ho honí). Na Masarykově je přes dýmky často jeden mladý borec, ten je hodně fajn a dokonce sám upozorní na vady u některých dýmek, které člověk vezme do ruky. V Palm Saidu na Pánské jsou dvě ženský, obě hodně zběhlé; jedna je opravdu až příliš ochotná, ale ví toho z brněnských prodavačů asi nejvíc. Sama mi posháněla od nějakých dealerů ještě spoustu končících tabáků, které už nikde nebyly. Zbytek jsou typy běžných prodavačů/ček s průměrnou sumou znalostí a vztahu, ale aspoň to nejsou morousové. Pomíjím ale úplně značné cenové a kvalitativní rozdíly, které v Brně panují.
Rozšířenou vlezlost a oprndování řeším s úsměvem a rčením, že až budu potřebovat, tak si řeknu. Zatím to funguje.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 09 lis. 2004, 15:31

Twineryy píše:Tak já to mám nejradši v Baker street. Jsou paradoxně levnější než Hingar, dýmky mají přehledně uspořádané (ne jako ten bordel u Hingara) podle značek, prodavačky příjemné a k světu :wink: . Já mám totiž nejradši, když si mě nikdo nevšímá, já si v klidu vyberu a pak si řeknu jaký dýmky si chci osahat. Nesnáším, když mě u toho někdo nervózně sleduje.


Přesně! Je to tam hlavně veliký, přehledný a dýmky nejsou někde za zády prodavače nebo na jiným podobně nepřístupným místě, kde by na ně nebylo vidět. A jsou vidět i ceny, aniž by se člověk musel dotazovat. V Plzni v Olympii je to dělaný stejně a proto si tam radši zajedu přes celý město než se natahovat přes pult v krámech co jsou v centru.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 09 lis. 2004, 15:36

Twineryy píše:Já mám totiž nejradši, když si mě nikdo nevšímá, já si v klidu vyberu a pak si řeknu jaký dýmky si chci osahat. Nesnáším, když mě u toho někdo nervózně sleduje.


Jana píše:Přesně! Je to tam hlavně veliký, přehledný a dýmky nejsou někde za zády prodavače nebo na jiným podobně nepřístupným místě, kde by na ně nebylo vidět. A jsou vidět i ceny, aniž by se člověk musel dotazovat.


S tím též souhlasím.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 09 lis. 2004, 15:41

imagoo píše:Co se týče Brna, na protivce jsem nenarazil nikde. Fajn je ten kluk v IBC - je mladý, v rovině osobních zkušeností má rezervy ale informací má dost, nebo se aspoň snaží (šéf Stanislav-w ho honí). Na Masarykově je přes dýmky často jeden mladý borec, ten je hodně fajn a dokonce sám upozorní na vady u některých dýmek, které člověk vezme do ruky. V Palm Saidu na Pánské jsou dvě ženský, obě hodně zběhlé; jedna je opravdu až příliš ochotná, ale ví toho z brněnských prodavačů asi nejvíc. Sama mi posháněla od nějakých dealerů ještě spoustu končících tabáků, které už nikde nebyly. Zbytek jsou typy běžných prodavačů/ček s průměrnou sumou znalostí a vztahu, ale aspoň to nejsou morousové. Pomíjím ale úplně značné cenové a kvalitativní rozdíly, které v Brně panují.
Rozšířenou vlezlost a oprndování řeším s úsměvem a rčením, že až budu potřebovat, tak si řeknu. Zatím to funguje.


v palm said sem jeste furt nebyl, budu to muset napravit
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod imagoo » 09 lis. 2004, 15:49

Simon píše:v palm said sem jeste furt nebyl, budu to muset napravit

Výběr je ale bídný, ještě na jaře to bylo úplně o něčem jiným a pozor na ceny zapíků a dýmek. Minule ale opět oplývali Royal Yachtem.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 09 lis. 2004, 15:50

Mě se líbí takovej ten přístup, že příjdu do dýmkařství a tam na mě čekají novinky, zajímavosti a široký sortiment. Prostě vcházím ze slovy : překvapte mě a oni mě ( aniž by mě dráždili přehnaným pobíháním nebo naopak nepříjemným vnímáním rušivého elementu ) překvapují a nechávají mě, abych si v klidu vybírala z několika dýmek i tabáků, které tam před měsícem neměli a nejsou zapadané prachem a nejobyčejnější z nejobyčejnějších. Tohle jsem zažila snad naposled v dýmkařství v Miláně, vešel chlápek se slovy týden jsem tu nebyl, co mi nabídnete, co mě potěší a překvapí. A oni začala nanášet novinky a bylo to. Tohle chci!!!
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod bromden » 09 lis. 2004, 16:25

Jana píše:Mě se líbí takovej ten přístup, že příjdu do dýmkařství a tam na mě čekají novinky, zajímavosti a široký sortiment. Prostě vcházím ze slovy : překvapte mě a oni mě ( aniž by mě dráždili přehnaným pobíháním nebo naopak nepříjemným vnímáním rušivého elementu ) překvapují a nechávají mě, abych si v klidu vybírala z několika dýmek i tabáků, které tam před měsícem neměli a nejsou zapadané prachem a nejobyčejnější z nejobyčejnějších. Tohle jsem zažila snad naposled v dýmkařství v Miláně, vešel chlápek se slovy týden jsem tu nebyl, co mi nabídnete, co mě potěší a překvapí. A oni začala nanášet novinky a bylo to. Tohle chci!!!


Ehm.
Mám tři řešení:
1. Přestěhuj se do Milána.
2. Zařiď společnost, která bude síť takových obchodů provozovat, a na rozdíl od současných sítí trvat na odpovídající erudici, ochotě a v neposlední řadě empatických schopností personálu. (a budu Ti vděčný)
3. Změň mentalitu českých prodejců a styl českého "obchodování" ( :puke: ) vůbec ... a budu Ti ještě víc vděčný :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tuton » 09 lis. 2004, 19:16

bromden píše:Znám ještě Sherloka, to je to co Burzovní, jen víc tabáků...


Zrovna u Sherlocka (Vodickova) jsem si nekolikrat s tim chlapikem pekne popovidal. Vlastne jsem nikdy nezazil, ze by byl nerudnej, ackoli se to o nem traduje.

A kdyz uz je tu rec o Plzni, tak Raj kuraku (Americka) upada, chlapik v Dreveny ulici ma dymky jen jako doplnkovy prodej k chlastum a v (snad taky) Raji kuraku v Hypernove v Cernicich jsem sice zatim mockrat nebyl, ale nijak se mi to tam nepozdava. O ostatnich prodejnach mimo jine i s dymkami snad radeji nehovorit.

Jo, a ze budou rusit Dlouhou jsem uz taky slysel. :(
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 09 lis. 2004, 19:23

tuton píše:
bromden píše:Znám ještě Sherloka, to je to co Burzovní, jen víc tabáků...


Zrovna u Sherlocka (Vodickova) jsem si nekolikrat s tim chlapikem pekne popovidal. Vlastne jsem nikdy nezazil, ze by byl nerudnej, ackoli se to o nem traduje.
(


Já taky, ale stejně tak často jsem ho zažil protivnýho. Pravda je, že poslední dobou se choval líp než dřív, možná si na mě zvyknul :P
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jaroslav » 10 lis. 2004, 05:36

My zádumčiví kuřáci z jesenických hvozdů v této otázce máme naprosto jasno - široko daleko není jediného obchůdku s tímto tovarem, takže když zavítáme do jakéhokoliv krámku podobného ražení a s patřičným obsahem, jsme na vrcholu blaha a dovedeme se kochat vystavenými věcičkami zhusta dlouho. No a po případném nákupu zase zpět do hlubin dýmkosamoty ...........
Uživatelský avatar
Jaroslav
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 137
Věk: 51
Registrován: 21 črc. 2004, 04:11
Bydliště: od Bruntálu

Příspěvekod body007 » 10 lis. 2004, 07:30

a teraz nieco k Slovensku aby sme nezaostavali :wink: ja nakupujem v Ziline a su tu dva celkom kvalitne obchody. Jeden je kvalitny aj obsluhou, v druhom si musi clovek poradit sam. Obchody su na Marianskom namesti a vo Farskej ulicke, vyber fajok a tabakov velmi slusny :wink:
Uživatelský avatar
body007
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 312
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2004, 07:48
Bydliště: Zilina

Příspěvekod Qido » 10 lis. 2004, 12:44

Překvapivě dobrá je trafika v Kaprovce (teda překvapivě dobrá na to, že to je trafika).
U Sherlocka celkem dobrý, i když jsem tam zatím byl asi jenom dvakrát, takže těžko soudit.
Ve Štěpánský jsem jednou natrefil mladou paní, jednou starého pána, v obou případech studená sprcha: spokojeně kralovali dýmkám a vadilo jim, že po nich někdo něco chce.
V Baker Street nezklamali ani nenadchli, tam mě baví čučet do těch pěknejch výloh.
HUTKA BYL KING.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuton » 10 lis. 2004, 18:44

Qido píše:Překvapivě dobrá je trafika v Kaprovce (teda překvapivě dobrá na to, že to je trafika).


Akorat ty Jirsovky (a dasli dymky) ve vyloze moc vabne nevypadaji. Pokus se tedy neco nezmenilo. Uz jsem tam dlouho nebyl.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 10 lis. 2004, 18:52

tuton píše:
Qido píše:Překvapivě dobrá je trafika v Kaprovce (teda překvapivě dobrá na to, že to je trafika).


Akorat ty Jirsovky (a dasli dymky) ve vyloze moc vabne nevypadaji. Pokus se tedy neco nezmenilo. Uz jsem tam dlouho nebyl.


Furt jsou tam chudinky vystavené :cry:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků