Kuřácký deníček

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Vedete si svůj kuřácký deníček?

Ano, vedu
8
10%
Vedl jsem, už nevedu
3
4%
Nevedl jsem, ale budu vést
7
9%
Nevedl jsem a ani vést nebudu
62
78%
 
Celkem hlasů : 80

Kuřácký deníček

Příspěvekod Scalex » 12 kvě. 2007, 12:36

Tuhle jsem se bavil s jedním dýmkařem a ten mi řekl, že si už mnoho let vede svůj kuřácký deníček. Je to vlastně něco podobného jako čtenářský deník, píše si tabáky, které kouřil, v jakých dýmkách je kouřil a stručně zhodnotí, jak mu to chutnalo či nechutnalo, co měl za problémy a podobně. Před časem si ho přepsal do počítače pro snadnější vyhledávání, takže si může nechat vypsat například všechny tabáky, které kouřil v určité konkrétní dýmce či veškeré své zkušenosti s určitým druhem tabáku. Prý je to pro něj velmi přínosné, protože po těch letech už si přesně nepamatuje, který z těch stovek tabáků byl jaký a také jaká dýmka pro něj byla nejvhodnější.

Vede si někdo z vás něco podobného?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod basa333 » 12 kvě. 2007, 13:08

Ano. právě teď ho čteš... :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2007, 13:13

Pro mě je to pochopitelně Dýmka.net, ovšem přehlednost trochu trpí, to je fakt :?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Scalex » 12 kvě. 2007, 13:14

No jo, ale spadne-li server, smaže-li se databáze dymky-net nebo budeš bez připojení k netu, tak bude obtížnější nacházet kýžené informace z doby třeba před třemi roky...

Že mají zdejší fóra jistou podobnost s tím deníčkem, to je pravda, navíc je tu i forma sdílení s jinými, ale mne by spíš zajímalo, jestli si někdo opravdu poctivě píše své zkušenosti s dýmkami a tabáky, nebo zda všichni spoléhají na svoji paměť a na neměnnost receptur výrobců. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2007, 13:17

Scalex píše:No jo, ale spadne-li server, smaže-li se databáze dymky-net nebo budeš bez připojení k netu, tak bude obtížnější nacházet kýžené informace z doby třeba před třemi roky..


jedeš, takový jobovky :evil:
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod basa333 » 12 kvě. 2007, 13:26

Fénix píše:Pro mě je to pochopitelně Dýmka.net, ovšem přehlednost trochu trpí, to je fakt :?


přehlednost možná ano, ale je vyvážena zkušenostmi a názory ostatních, což má jednoznačná pozitiva
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Milos Cerman » 12 kvě. 2007, 13:26

Nemůžu si pomoct, já kouřím podle chuti, já deníček nepotřebuju. :smoke5:
To se snad tejká jenom nějakejch skautíků, co si poznamenávaj dobrý skutky, a kolik toho vykouřej ! :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod JardaS » 12 kvě. 2007, 13:40

Pamatuji ji si jaké tabáky jsem kouřil , v jakých dýmkách co kouřím a když nevím , tak si pro rady a ostatní zajdu na dýmka.net . Ale pro některé je to asi dobrý nápad .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ypres.bass » 12 kvě. 2007, 13:48

já si vedu něco na ten způsob jako jednu zprávu v kulovém blesku a tu furt upravuju...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Scalex » 12 kvě. 2007, 14:04

Fénix píše:
Scalex píše:No jo, ale spadne-li server, smaže-li se databáze dymky-net nebo budeš bez připojení k netu, tak bude obtížnější nacházet kýžené informace z doby třeba před třemi roky..


jedeš, takový jobovky :evil:
:mrgreen:


Zkušenosti člověka, co se živil osm let jako systémák a správce sítě. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 12 kvě. 2007, 14:09

Milos Cerman píše:Nemůžu si pomoct, já kouřím podle chuti, já deníček nepotřebuju. :smoke5:
To se snad tejká jenom nějakejch skautíků, co si poznamenávaj dobrý skutky, a kolik toho vykouřej ! :smoke3:


No onen pán má okolo sta dýmek a říkal, že je pro něj nemožné si u všech pamatovat, s jakým tabákem si nejlépe sedly. I proto si ten deník vede. Ne aby se mohl chlubit, kolik má nakouřeno, ale jen jako vlastní reference k dýmkám a tabákům. Říkal, že má deset velmi aktivních dýmek, které používá často a u těch samozřejmě ví, se kterými tabáky je má zasnoubené. Ale pak má nějaké další dýmky, spíše sváteční a po letech už si nevzpomene, co mu z nich tak moc chutnalo. A tehdy nastoupí ten deníček.

Pro mne jako pro naprostého začátečníka to zase může mít cenu v tom, že si budu psát své zkušenosti s tabáky. Pro mne je teď všechno novinka, ještě jsem ani neměl čest s žádným flakem. Nechutnal jsem ni latakii, ni perique. Čeká mne mnoho let objevování chutí a byla by škoda, kdyby mi v tom závalu chutí a informací zapadlo něco, co mi opravdu chutnalo, jenže jsem zapomněl, jak se to jmenuje...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Fénix » 12 kvě. 2007, 15:04

Scalex píše:Čeká mne mnoho let objevování chutí a byla by škoda, kdyby mi v tom závalu chutí a informací zapadlo něco, co mi opravdu chutnalo, jenže jsem zapomněl, jak se to jmenuje...


na to jsou zase fajn tabaky.cz
ale mně se nápad deníčku líbí, i když bych spíš potřeboval jeden takový na každý aspekt života... přičemž jsem si ale nebyl ani svůj "normální" deník schopný vést déle jak půl roku :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod jcp » 12 kvě. 2007, 15:29

Scalex píše:Zkušenosti člověka, co se živil osm let jako systémák a správce sítě. 8^)

.. mno, jestli ti pravidelný bekapy nic neříkaj' , tak ti ta databáze asi v životě neodešla :shock: .. jsou chyby která člověk udělá jen jednou :wink: (v tom prvním zaměstnání :oops: , pak už ne :lol: )
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod JardaS » 12 kvě. 2007, 16:02

jcp píše:
Scalex píše:Zkušenosti člověka, co se živil osm let jako systémák a správce sítě. 8^)

.. mno, jestli ti pravidelný bekapy nic neříkaj' , tak ti ta databáze asi v životě neodešla :shock: .. jsou chyby která člověk udělá jen jednou :wink: (v tom prvním zaměstnání :oops: , pak už ne :lol: )


nebo v prvním manželství ............. :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod BATRACHOS » 12 kvě. 2007, 18:07

Pravidelné "bekapy" v manželství?
To mne, JardoS, zajímá, poraď mladšímu, třeba to za dvacet let přijde na řadu!

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků