Závislost ?!

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Závislost ?!

Příspěvekod BATRACHOS » 31 črc. 2013, 20:41

:roll:
1. Myslel jsem samozřejmě interní, nebo chceš-li edogenní, činitele.
2. Neřekl jsem, že každá překážka v autonomii je závislost. Vice versa to ovšem, podle mého tvrzení, platí.

Jinak samozřejmě, že EU je něco, na čem jsme závislí ... ale není to závislost.
Překážka autonomii přece není EU, ale naše vůle delegovat na ni leccos.

Tabák sám o sobě přece také není závislost - závislost je na něm a nepochází od tabáku, ale od nás. :idea:
Jinak by byl alkoholikem každý, kdo konzumuje alkehol, nebo závislákem každý, kdo si kdy zapálil.

Překážka je vždy na straně závislého - nic vnějšího za závislost nemůže. :naughty:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod beda » 31 črc. 2013, 21:54

nelimbei píše:To vše (asi tak 20 příspěvku dozadu) je pravda ale se závislostí to nemá nic společného.
Závislost je když dělám něco a pak jsem z toho špatný, když to ale dělat nemohu jsem z toho špatný ještě víc.....

je to sice lékařská definice, která zrovna pro Batracha nemá valný význam ale kdo nesouhlasí může vymyslet lepší

Například kyslík :mryellow: Díky oxydaci buněk stárneme a umíráme, je ale pořád lepší být na něm celej život závislej a pomalu vlastně umírat, než si ho odepřít hned a po chvíli zdechnout na absťák :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Závislost ?!

Příspěvekod nelimbei » 01 srp. 2013, 10:26

Osobně znám několik lidí kteří se snaží dýchat co nejméně :lol:
Jinak kyslík jako takový neškodí. Spíš se jedná o neschopnost organismu eliminovat tzv. volné radikály (oxidační stres).
Já to řeším pravidelnou konsumací extra virgin ol. oleje a červeného vína.
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod kalik » 01 srp. 2013, 10:41

největší podíl antioxidantů má snad čaj matcha, doporučuji :)
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Fénix » 21 dub. 2014, 20:06

Třetí den bez nikotinu (na dýmku nebyl čas a chtěl jsem si zkusit, co tělo řekne na vynechání snusu) a absolutně nic, jen trochu nuda :) . Takhle přesně jsem doufal, že to bude.
Takže zpátky do příjemné "závislosti" :smoke1:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Nevill » 22 dub. 2014, 10:02

Fénix píše:Třetí den bez nikotinu (na dýmku nebyl čas a chtěl jsem si zkusit, co tělo řekne na vynechání snusu) a absolutně nic, jen trochu nuda :) . Takhle přesně jsem doufal, že to bude.
Takže zpátky do příjemné "závislosti" :smoke1:


To se mi občas taky přihodí že prostě nemám na tu dýmku čas a pár dní nekouřím...jako že bych se nějak klepal v absťáku, to se mi tedy nikdy nestalo, tedy to se mi nestávalo ani dřív když jsem kouřil cigarety, ale holt každý to má asi trochu jinak... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Alter Egon » 22 dub. 2014, 10:28

Já potvrzuji tuhle zkušenost. KDyž se nekouří třeba I přes týden nebo déle, tak se nic neděje. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Milhaus » 22 dub. 2014, 10:31

No,u mě by se asi dělo.Ale já to nikdy nezkoušel. :smoke2:
Uživatelský avatar
Milhaus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 56
Registrován: 04 čer. 2012, 19:07
Bydliště: Hohenelbe

Re: Závislost ?!

Příspěvekod Gobra » 26 dub. 2016, 16:23

Vobča píše:...jenomže když to srovnám s týpkama, který berou heroin, nebo "jen" hulí trávičku - a že jsem už potkal pěknou řádku - pak zlatá cigárka, protože ty vám aspoň nemění osobnost a nedělají z vás trosky. O dýmce už ani nemluvím - to je přece radost a relaxace, je to stav čirého "bytí" v tom neustálém "konání", dýmka vyžaduje pozornost, pokoru, lásku, péči...


Ovšem dýmka také mění osobnost! Já se kvůli ní naučil trpělivosti a celkově jsem se uklidnil, naučil jsem se vyhledávat krásná místa (ideálně bez lidí s hezkým výhledem) a relaxovat pro mě novým, do té doby nepoznaným způsobem, téměř až meditovat - a to se obecně na mé soobnosti projevilo. :wink: :joy:

Ale k tématu závislosti: Přikláním se k tomu, že je třeba rozlišovat mezi fyzickou závislostí (jež se projevuje absťákem) a psychickou závislostí (Mám chuť.)
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Závislost ?!

Příspěvekod klasik51 » 26 dub. 2016, 19:07

Gobra píše:
Ovšem dýmka také mění osobnost! Já se kvůli ní naučil trpělivosti a celkově jsem se uklidnil, naučil jsem se vyhledávat krásná místa (ideálně bez lidí s hezkým výhledem) a relaxovat pro mě novým, do té doby nepoznaným způsobem, téměř až meditovat - a to se obecně na mé soobnosti projevilo. :wink: :joy:


Tak pod tohle se podepíšu. Hezky jsi to napsal. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků