Rukověť kuřáka dýmky

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Alter Egon » 11 bře. 2022, 09:17

Skoro bych řekl, že napsat knížku je na tom celém procesu to nejjednoduší :) Také držím palce a pokud bys cokoli potřeboval, dej vědět.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod MBO » 11 bře. 2022, 11:41

Jo, tak nějak to bude. Ale děkuju, Ondřeji, za nabídku.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod klasik51 » 29 bře. 2022, 17:16

Alter Egon píše:Skoro bych řekl, že napsat knížku je na tom celém procesu to nejjednoduší :)

:ok: Asi tak :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod itrnda » 05 kvě. 2022, 17:33

Mirku, předpokládám, že jako e-book to vydat nechceš, protože tam budeš mít svoje pěkné obrazy. Moc tomu projektu fandím, vydal jsem kdysi taky pár knížek a vím, jak to není snadné. Ale určitě si ji koupím, pokud se ti to podaří! Já jsem dokoupil skoro všechno, co v češtině vyšlo a už jsem ani nedoufal, že se třeba ještě nějaká nová kniha objeví! :clamp:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod MBO » 06 kvě. 2022, 06:30

Děkuju, Ivane. Musím přiznat, že se mi zatím nepodařilo najít vydavatele, a do vydání vlastními silami, jak je to teď moderní, se mi nechce. Kniha je zatím v šuplíku.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod MBO » 02 srp. 2022, 17:26

S knížkou to nevypadá dobře, protože se mi nepodařilo najít vydavatele. Proto ji nabízím zdarma ke stažení na svém blogu https://dkdy.blogspot.com/2022/08/denik ... dymky.html :smoke1:
Naposledy upravil MBO dne 25 kvě. 2023, 10:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Vitouš » 06 srp. 2022, 18:23

Skvělá publikace! Rád bych ji měl v knihovničce, nejlépe vázanou. Dýmku kouřím 50 let a našel jsem zde vychytávky, které jsem neznal. Nacpání se vzduchovou kapsou. Stanwell Hexagon s kólnickým dnem se mi dařilo dokouřit až na dno jen občas. Teď to jde. I flake na kostičky je mnohem chutnější, než cupováný jak jsem byl zvyklý. A to nemám ještě dočteno do konce. Těším se, co ještě najdu.
Uživatelský avatar
Vitouš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 72
Registrován: 08 črc. 2022, 18:01
Bydliště: Praha

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Vobča » 06 srp. 2022, 19:54

Připojuju s k Vitoušovi - moc zajímavé čtení. To stříhání na kostičky jsem neznal, teď to zkouším na mém oblíbeném Stirlingu a opravdu to asi funguje tak, jak popisuješ. Já nejčastěji flake prostě asi tak na čtyřikrát přeložím proti směru vláken, promnu a pak rovnou kouřím. Někdy je to skvělé pokouření, někdy míň. Ale to je asi normální....
V každém případě díky za knížku!
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod MBO » 07 srp. 2022, 06:58

Děkuju. Jsem moc rád, že se vám líbí a že v ní i ostřílení kuřáci najdou něco nového. Ale klidně sem pište i to, co se vám nelíbí. To mi pomůže ještě víc.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Alter Egon » 12 srp. 2022, 08:01

Ahoj Míro, díky za zveřejnění knížky. :ok:

Píšeš, že bude rád za kritické postřehy. Knížku jsem si zběžně prošel a mám k tomu pár připomínek.

Pokud by knížku mě vzít do ruky dýmkařsk začátečník, nebylo by od věci přidal někam nakonec nějaký dýmkařský slovníček. Už na začátku knížky používáš slova jako "spigot" anebo "vrtání na dvanáct hodin" - zasvěcení ví co čem mluvíš, ale začátečníkovi to jasné být vůbec nemusí. Některé takové termíny i vysvětluješ, ale některé jsou bez vysvětlení.

Někdy jsou tam i překlepy, které vedou k faktickým chybám (např. že McClelland zanikl v roce 1918 místo 2018).

Po formální stránce vidím jako nedostatek chybějící odsazení odstavců na jejich prvních řádcích, což vede k určité nepřehlednosti.

To jsou asi nejhlavnější výtky ode mne, které prosím vezmi jako přátelské rady, k tomu, abys knížku dokázal ještě vylepšit a aby mohla být opravdu používaná v české dýmkařské komunitě.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Hardslimer » 12 srp. 2022, 11:47

Knížku jsem přečetl jedním vrzem a za mě musím pouze smeknout klobouček.
Zaujal mě (a nejen to) způsob nacpání dýmky s na kostičky nastříhaným tabákem. Ten jsem doposud neznal a hned o víkendu vyzkouším. Děkuji. ;-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod MBO » 12 srp. 2022, 12:08

Pánové, moc oběma děkuju. Za chválu, ale hlavně za připomínky, které zkusím co nejlépe zapracovat. Datum už jsem v rukopisu opravil. :ok:

Ondro, napřed jsem si myslel, že glosář je zbytečný, ale pak jsem se do něj pustil. Přečetl jsem necelou polovinu knížky a už mám vypsané čtyři stránky hesel. Něco bude třeba jen odkaz na jiný název, ale i tak je toho dost, takže díky za návrh na doplnění. Až ho dokončím, vydám „novou verzi“.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Alter Egon » 15 srp. 2022, 12:37

Super, rád jsem pomohl. Myslím, že to pak bude ještě lepší. :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod tifik » 16 srp. 2022, 12:11

Čtivé a pěkně napsané :-) Jen v pasáži o škodlivosti kouření bych upravil poznámku o doutnících, působí to tak, že doutník je staven na úroveň cigaret.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Tabákový gurmet

Příspěvekod Johannes » 16 srp. 2022, 14:01

Tak jsem to na dvě dýmky přečetl a moc se mi to líbilo. :ok:
Jako volné pokračování k Životu s dýmkou od Manfreda Schulze (jak se tam i píše, že to bylo zamýšleno) to funguje parádně, pak není třeba dovysvětlovat různé pojmy, atd.
Osobně mi hodně pomohla pasáž o dusátkách a dusání při dokuřování. Méně se bojím o napálení v místě kanálku a přitom dokouřím do čistšího popela.
Až zase načnu plechovku s nějakým flakem, zkusím nacpání na kostičky a od air pocket method si slibuju, že se mi častěji do oběhu dostanou dýmky, které mám jinak aspoň na dvě hodiny. :smoke5:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron