Chuť tabáku...

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Byli jste schopni dobře rozeznat chuť tabáku hned od začátku?

Samozřejmě
14
9%
Ne chvilku to trvá
119
77%
Necítím to doteď :-)
21
14%
 
Celkem hlasů : 154

Chuť tabáku...

Příspěvekod Vietnam » 05 říj. 2005, 23:04

Takže mám takovej malej dotaz...

Jak už se asi ví začal jsem s kouřením teprve velmi nedávno. V dýmce jsem zapálil párkrát a pořád mi příde že vlastně ten tabák nějak moc necítím. Myslím tím jak chutná. Kouřím Virginii No.1 v petersonce s filtrem... teď naposled sem si dal bez filtru a kupodivu mě trocu pálila huba :lol: jde o to jestli je to jenom o tom než si jazyk a vůbec huba zvykne chuť dýmkovýho tabákurozeznávat nebo jeslti jí mám tak plechovou e bude jedno co budu kouřit :cry: . Jak jste na tom na začátku byli vy?

priste pis nazev threadu velkym pismenem -piter
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Příspěvekod cizko » 06 říj. 2005, 06:37

Nazdar,ja som zacal tiez nedavno. Fajcim bez filtra, a naozaj prve dva-tri napchatia fajky ma jazyk stipal,v hube som mal dost divny pocit. Teraz je to absolutne ok,chut tabaku si plne vychutnavam :wink:
Uživatelský avatar
cizko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 39
Registrován: 03 říj. 2005, 08:41

Příspěvekod Rubenstein » 06 říj. 2005, 07:26

Moje zkusenost je, ze huba se musi vyplechovat. Taky jsem na zacatku kouril mnohem vic hrrr. Pouzivam ted balzove filtry. A myslm, ze tolik chut neovlivnujou. Mozna nezachyti tolik vlhkosti = musim kourit pomaleji.
Coz mi nevadi.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 06 říj. 2005, 10:19

Přesně tak... Taky používám balzové odřezky a je to lepší, než uhlíkové filtry - jen pohlcují močku, a řekl bych, že i trochu fungují jako takový firewall mezi ohněm a hubou, když to trochu víc rozpálím ... taková dodatečná ochrana pak přijde celkem vhod :wink:
Jinak je pravda, že huba si musí trochu zvyknout... Moje první pokusy s Holgerem Danske Original Honey Dew byly zkrátka o tom, že bylo šumafuk co kouřím, protože jsem stejně žádnou chuť necítil, jen jsem vždycky po dokouření měl ošmirglovanou a v různé míře popálenou držku... Časem se to ale poddá, huba si zvykne, a člověk přijde na to, jak kouřit pomaleji, a přesto plněji... Je to jako se vším - člověk na začátku musí vždycky překonat nějaký ten opruz na cestě ke světlým zítřkům ... :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rubenstein » 06 říj. 2005, 11:07

Ja osobne vidim dovod svych krusnych zacatku v tom ze jsem si dymku neumel nacpat (a ucit se to budu jeste hodne dlouho :D ) a tak jsem kouril rychle a hrozne jsem to tahal. Tudiz mi sel na jazyk hrozne horkej dym. Prirovnal bych to k tomu kdyz pijete treba horkej caj. Jedna vlna, chutove poharky po smrti a pak uz necitite nic nez ze to pali.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 06 říj. 2005, 12:05

To je přesný. Vzpomínám si, že jsem tahal jako o život, protože jakmile jsem na vteřinku přestal, už to zhaslo. A to přirovnání s čajem, myslím, taky sedí dost přesně...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomsoyer » 06 říj. 2005, 13:21

Souhlasím s vyřčeným.
Také sem si ze začátku pálil hubu od toho jak sem rychle tahal, aby mi to nezhasínalo a pak sem nic necítil (kromě nepříjemného pocitu) :? :roll:
A chuť tabáku sem díky tomu opravdu nevychutnal.

Teď už je to v pohodě a až sem překvapenej co za jemné chuťové nuance kolikrát cítím :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod bromden » 06 říj. 2005, 13:31

No, já bych to doplnil... ze začátku to bylo pravidlem, ale občas se mi doteď povede faju rozbafat tak blbě, že si spařim hubu hned na začátku a z celýho kouření mám prd (a druhý den struhadlo :? )... :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Rubenstein » 06 říj. 2005, 13:45

Alfik píše:To je přesný. Vzpomínám si, že jsem tahal jako o život, protože jakmile jsem na vteřinku přestal, už to zhaslo. A to přirovnání s čajem, myslím, taky sedí dost přesně...


Taky mi to porad chcipalo kdyz jsem netahal. Jak rikam - jedna dymka=max. 45min. Taky jsem te sve prvni dymce vdecnej.
Co ta se mnou vydrzela. Takovou bych chtel potkat zenu. :D
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rubenstein » 06 říj. 2005, 13:47

bromden píše:No, já bych to doplnil... ze začátku to bylo pravidlem, ale občas se mi doteď povede faju rozbafat tak blbě, že si spařim hubu hned na začátku a z celýho kouření mám prd (a druhý den struhadlo :? )... :roll:


Takovej je zivot. Obcas si kazdej spari hubu. :D :D
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Graveir » 06 říj. 2005, 16:36

jojo bez oparene huby to nejde...kupodivu to dela jak suchy tak i vlhky tabak...

jedna vec je to dobre nacpat, druha dobre tahat a nespalit si hubu a treti vec je se k tomu probafat abyste zacali rozeznavat ty chutove nuance. To mate podobne jako s vinem...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod krakonoš » 06 říj. 2005, 17:02

Mě taky chvilku trvá než to rozblafu. Ale pak zas nemám sebemenší problém s rozeznáváním chutí. Kromě sušších tabáků ovšem, tam nastávají občas trochu komplikace - občas pálí do jazyka a pak už chutě moc nevnímám...
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod Nevill » 06 říj. 2005, 17:11

VIETMAN: Mno Virginia No.1 neni až tak úplně chuťově silnej tabák, takže ten filtr tomu hodně vezme...a že tě po tom pálí huba je vcelku normální, ten tabák má docela tendenci se rozpalovat a dost štípe na jazyku...ovšem na druhou stranu je to dobrá škola do budoucna... :wink:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vietnam » 06 říj. 2005, 23:06

Tak dneska sem si znova zabafal a musím uznat kouřil jsem pěkně pomalu, moc jsem to netahal hubu sem si sice trochu popálil ale chuť cítit byla. Rozhodně to byl silnější dojem než napoprvé a byla cítit i změna u konce kotle. tam t fakt nebylo nic moc. Na začátku hezky nasládlá chuť na konci docela sláma. Jsem zvědav jak se to bude vyvíjet. Taky jsem to dneska nacpal asi nějak dobře. Zhaslo mi to jenom dvakrát :smoke1: táhlo to dobře hořelo taky a navíc sem dokouřil v podstatě do konce. Jsem na sebe Hrd :lol:
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Příspěvekod mirek » 07 říj. 2005, 06:24

Vietnam píše:Zhaslo mi to jenom dvakrát :smoke1: táhlo to dobře hořelo taky a navíc sem dokouřil v podstatě do konce. Jsem na sebe Hrd :lol:

Neboj, to přejde, už jsem taky byl, dokonce několikrát :P
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků