Three nuns

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Three nuns

Příspěvekod Sobpeta » 13 říj. 2011, 12:41

Three Nuns v pogumované tobolce jsem měl kdysi od Barbera, vlastně to bylo moje první seznámení s tímto tabákem. Sice byl dost suchý takže se musel dost zvlhčit, ale byl vynikající. Medově oříšková virginie s pěknou porcí perique, dost mi tenkrát tyhle jeptišky chutnaly. Po koláčcích jak píšeš nebylo v balení ani stopy, byla to velmi jemná mixture.
Three Nuns v plechu jsem vytáhl z archívu cca před 3 měsíci dost jsem se na ně těšil. No...v plechovce byly koláčky, chuť znatelně nauzená, abych pravdu řekl tak v tomhle provedení mi nejely vůbec. Takže jsem se jich zbavil.

Tedy mezi plechovkovou a tobolkovou verzí jsou velmi podstatné rozdíly. Skoro bych řekl, že se jedná o úplně jiný tabák. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Three nuns

Příspěvekod krpa » 13 říj. 2011, 13:29

Nedávno jsem dobafal Tree Nuns od Barbera v tobolce. Těšil jsem se na koláčky a tak jsem byl zklamán, když dorazila mixture. Tabák mi chutnal, ale spíš než do přírodna byl jemně aromatizovaný, takový hrozinkovo-čokoládový podtón. Přestože jsem měl tobolku dobře zabalenou, tak mi velmi brzo vyschla a po následném dovlhčení se chuť vytratila. Tabák byl potom přírodní, ale přišel mi průměrný a nějak mi to prostě přestalo šmakovat.
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: Three nuns

Příspěvekod nelimbei » 13 říj. 2011, 19:49

Měl jsem to štěstí ochutnat staré Three Nuns (Na přelomu 80/90 let jsem dostal jednu krabku od manželky, dnes bývalé-krátce se prodávaly v některých trafikách). Byla to mana a spolu se Standart Mixture (original od Dunhilla) to byly moje nejoblíbenější tabáky (samozřejmě spolu s BS). S dnešními verzemi od Orliku v plechovce a od nevím koho(Imperial?) v tobolce jsem tu čest měl taky.
Nejsou to špatné tabáky ale s původní verzi mají málo společného. Ta od \Orlika už neobsahuje Perique (nebo aspoň já ho tam necítím),
ta v tobolce se chuťové blíží ale rychle vysychá a hodně štípe na jazyku. Nejblíž chuťově k původním TN má dnes Imho Bulls Eye (Orlik).
V původních jeptiškách byly taky takové černé kousky tabáku(black cavendish? nebo to byl Perique nevím).Matně si na to vzpomínám.
Barber tvrdí, že jeho "curly cut" je náhrada za jeptišky-no nevím, neměl jsem, mám v plánu. Nemá s tím někdo zkušenosti?
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod Nevill » 14 říj. 2011, 07:40

:arrow: nelimbei

Jasně, to bude ono! :ok:

Na tobolce je napsané že to vyrábí Imperial Tobacco a co jsem se prohrabal v pytli s prázdnými plechovkami, tak jsem tam dvě našel a bylo na nich takovým miniaturním písmem napsáno "Made in Denmark under licence of Imperial Tobacco Limited England". Moc teda nechápu proč "stejný" tabák vyrábí dva různí výrobci, jestli soutěží kdo udělá horší napodobeninu kdysi výborného tabáku... :smoke3:

Ten Barberův curly cut zřejmě budu muset zařadit do příští objednávky, to by nemuselo být vůbec špatné... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Three nuns

Příspěvekod nelimbei » 14 říj. 2011, 11:05

:arrow: Nevill

Probereme to v pondělí. On Barber totiž toho zajímavého má více .
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod Scott » 14 říj. 2011, 11:23

Přesně tak, také již pomalu plánuji další objednávku... :joy:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod Rog » 14 čer. 2012, 10:52

Tak sa opýtam,
mám tobolku tohto tabaku kúpenú pred dvoma rokmi v Anglicku. Bude v nej perique, alebo nie?
Musím pozrieť či to vyrába imperial, alebo orlík.. Rozumiem tomu dobre tak, že imperial=klon s perique a orlik=klon bez perique?
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Three nuns

Příspěvekod nelimbei » 14 čer. 2012, 11:28

Ten od Orlíku by měl být bez Periqu , ten tvůj od Imperial-nevím. Mám neotevřenou novou kulatou plechovku a taky zbytek TN original (60tá léta)-můžeme svolat consilium ,porovnat a udělat definitivní závěr :smoke4:
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod bob » 14 čer. 2012, 11:36

Výborné - svolávám poradu na 25. na muňku. Dneska ještě objednám GH Curly Cut, což by mělo být podobné, ale bez P (Milen už zná).
Tohle pondělí budu užívat morfium ...
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Three nuns

Příspěvekod Rog » 14 čer. 2012, 11:44

Hmm, váhal som, či ho otvárať (chcel som istotu, že je to VaPer), ale z vedeckých dôvodov ste ma presvedčili :wink:
Pokúsim sa 25 doraziť a doniesť tam tú moju vzorku.. :smoke1:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Three nuns

Příspěvekod nelimbei » 14 čer. 2012, 11:49

Obávám se, že bude přeshlý. Raději ho otevři a dovlhči
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod Rog » 14 čer. 2012, 11:51

Myslím, že nebude, ale určite ho otvorím s predstihom :wink: pre prípad, žeby predsa a aj zo zvedavosti.

edtit:Tak som ho otvoril. Niesú to koláčiky, ale normálne zmes. A prekvapilo ma, že je to dosť aromatizované.. taká zmes tabaku a šampónu..? :think: Ku periku sa neviem vyjadriť, skôr by som typoval, že tam nieje.. Tak trochu mi pripomína St.Bruno ready rubbed, len tá aróma je kus inde. Aj tobolka je rovnaká - makká igelitová zavarená v extra celofáne.
Ale chutí.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Three nuns

Příspěvekod nelimbei » 16 čer. 2012, 15:56

Tak já taky otevřu tu novou krabičku pár dní před consiliem (25.6), aby se ty jeptišky trochu vydýchaly.
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod Rog » 26 čer. 2012, 17:10

Tak včera bob nedorazil, tak sme s nelimbey-om dali do hromady tri vzorky tabaku tohto mena:
1. Originál produkt zo 60-tych rokov oživený Milenom (koláčiky - VaPer)
2. Súčasná produkcia Imperial tob. Británia - tobolka, bez koláčikov, zrejme bez perique, možno s pridaním iného tabaku (Milen hádam doplní svoj dojem - testoval) a aromatizovaný.
3. Súčasná produkcia Orlik - plechovka - zrejme čistá VA, koláčiky.

Každý tabak bol iný :!:

Som rád, že som mohol ochutnať tú pôvodnú zmes. Ťažko hodnotiť na základe jednej fajky, ale ten tabak má také svoje čaro, akoby bol jednoduchý, ale chuťovo komplexný. Isto by sa to pri dlhodobejšom fajčení z jednej fajky krásne rozvíjalo.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Three nuns

Příspěvekod bob » 26 čer. 2012, 21:10

Strašně se omlouvám, ale nešlo to. Ani ne tak kvůli zdraví, ale rodina si nečekaně žádala tatínka doma.

Ale taky jsem trošku testoval, abych věděl o co jsem přišel. Nacpal jsem si původní jeptišky od Milena (dík) a musím s Rogem souhlasit. Na první kouření jednoduchá zemitá chuť s jasnou linkou Perique. (Teď jsem myslím pochopil, jak Perique chutná.) V klidu celá fajka na 3 zážehy a už jak to píšu - klidně si tu nudu dám kdykoli znovu, protože ta jednoduchá specifická chuť prostě bahatě stačí. Nedá se to popsat způsobem "báječná chuť jahod a vůně posečené louky", ale poměrně jasně si jí vybavuji. Myslím, že vtip je právě v tom - žádné mýdlo, nesládlá V, olejnaté lano ap.
Pro mne fakt paráda. Škoda, třeba se Olrík polepší jako s Dunhillama ...
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků