Three nuns

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Three nuns

Příspěvekod Sobpeta » 27 čer. 2012, 14:57

Rog píše:2. Súčasná produkcia Imperial tob. Británia - tobolka, bez koláčikov, zrejme bez perique, možno s pridaním iného tabaku (Milen hádam doplní svoj dojem - testoval) a aromatizovaný.


Už jsem tuhle tobolku neměl dlouho, ale co si pamatuju perique v tom bylo dost. Akorát, muselo se dovlhčovat, tabák byl dost suchý, ale po dovlhčení paráda. Ta chuť byla taková do sladka, ale přírodně se stopou perique naprosto zřetelnou.

Rog píše:3. Súčasná produkcia Orlik - plechovka - zrejme čistá VA, koláčiky.


Byla to ta hranatá? Viděl jsem už i kulatou, nejsem si jistý jestli v tom je ten samý tabák, mám dojem, že na té hranaté Orlík jako výrobce napsán nebyl.
Tohle bylo fakt úplně něco jiného, tak jiného, že jsem to dal pryč, vůbec mi to nechutnalo. Až budu někdy něco objednávat třeba od Barbera, musím tu tobolku znovu zkusit, ale každopádně plechovková verze mi neříká nic.
Resp. 50g tabáku za 15EUR si představuju trochu jinak.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Three nuns

Příspěvekod nelimbei » 28 čer. 2012, 00:24

Tak, musel jsem si dát ještě pár kotlíků(s dobře regenerovanými chuťovými a čichovými receptory) než se vyjádřím k plechovce. Byla to kulatá plechovka a v porovnáním s hranatou od Orlíku mi přišla jaksi méně vyzrála (nebo méně uleželá). I vůně za syrová méně intenzivní.
Po zapálení chuť i vůně taky méně intenzivní (dle Fenixe plochá).
Ale k složení:- dle mého názoru jsou tam 2 virginie (jedna hodně světlá-Brasil?) Dále pak jasný fire cured kentucky,
a myslím, že je tam i perique ve velmi malém množství. Periková chuť (či spíše vůně) přichází jakoby velmi "zdaleka" a intermitentně v nepravidelných několikaminutových (cca 5 min.) intervalech, z čehož usuzuji, že se jedná opravdu o částečky tabáku a ne o aromatisaci. Nicméně tam je.
No není to jednoduchý tabák . Chuť je nakyslá, značné osobitá, občas štiplavá ale v nosu ne na jazyku-což mi nesmírně vyhovuje a osvěžuje). Při jen trochu rychlejším kouření se chuť kentucky jakoby spaluje a nepříjemně smrdí ! Jednoznačně výborný tabák, který ale chce trochu trpělivosti. Vhodný jako all day nebo jako první dýmka.
Myslím ale, že zdaleka nebude chutnat každému (spíše bude chutnat cigareťákům)

K tobolce- řekl bych, že složení je v podstatě stejné jen jsou tabáky jinak zpracovány a výsledná chuť je trochu jiná a není nakyslá.
Navíc zřejmě tam chybí perique-zato ale je tam jasná periková aromatisace (nebo se mi to tak zdálo-musel bych ještě
pár krát vyzkoušet.) Taky dobrý tabák, jednodušší a bezproblémový.

K originálu -naprosto souhlasím s členy ctěného konsilia :smoke5:
Měl jsem ještě tu čest s čerstvým originálem na přelomu let 80/90 tých. Byl to můj první Natural a dodneška si tu chuť pamatuji. Byla podobná tomu originálu co jsme zkoušeli v pondělí ale více nakyslá a jakoby kouřová. To byl jeden
z nejlepších tabáků co jsem kdy měl. Zkrátka Va/P a nic víc a ještě ve formě lana(nakrájeného)-prostě nádhera.
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Three nuns

Příspěvekod Bob76 » 08 lis. 2012, 18:23

nelimbei píše::arrow: Nevill

Probereme to v pondělí. On Barber totiž toho zajímavého má více .

Za jakých podmínek se dá objednávat od Barbera?Jaké množství a podmínky.Nějaký link,dík.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Three nuns

Příspěvekod Jerry1 » 08 lis. 2012, 18:45

Barber = UK, čili podmínky platné pro EU.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Three nuns

Příspěvekod LudoZ » 14 kvě. 2013, 06:01

Scandinavian Tobacco Group vraj prestáva vyrábať Three Nuns a Capstan
http://thedailypuffer.tumblr.com/post/49443748346
Uživatelský avatar
LudoZ
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 183
Věk: 49
Registrován: 17 led. 2012, 14:42
Bydliště: Bratislava

Re: Three nuns

Příspěvekod 8bambam » 14 kvě. 2013, 17:13

Plho,Plho,ale o tom už zde nejméně dva týdny přece mluvíme,i když v jiném vlákně :mryellow:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků