Kde objednat tabák ? v EU !!!

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Fénix » 03 srp. 2005, 12:02

forgi píše:
Fénix píše:
Graveir píše: z eu jde beze cla dovezt pul kila ne? takze to chce vyuzit na nesehnatelne veci...



podle těchto zpráv od Jany kilo:

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=443&postdays=0&postorder=asc&start=300

Trochu tu ( a nielen v tejto téme) zabúdate na to, že je vežký rozdiel medzi tým či si to sami dovážate v batožine, alebo či si to necháte poslať poštou.
Kým osobne si môžte doviezť 250g tabaku tak v zásielke to môže byť iba 50 g. To však platí pre dovoz zo štátov mimo EU


Ale Irsko je v EU, ne ? :wink:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod forgi » 03 srp. 2005, 12:07

iste, ale aj tu môže platiť rozdiel medzi tým čo je dovezené osobne a čo je poslané poštou
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 03 srp. 2005, 12:29

forgi píše:iste, ale aj tu môže platiť rozdiel medzi tým čo je dovezené osobne a čo je poslané poštou


IMHO je důležité rozlišovat clo a spotřební daň. Clo se platí jiné při dovozu a při zasílání (limity viz forgi) a v rámci EU se neplatí. V EU se naopak platí spotřební daň, ale jen při překročení limitu - ten je 1kg - a nikde jsem nenašel rozdíl mezi dovozem a zásilkou.
BEZ ZÁRUKY
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 03 srp. 2005, 15:51

Myslim si, ze adresa www.danpipe.de tu jeste nepadla.
Maji ohromny vyber a dnes jsem si napsal o katalog.
Je to opravdu velky e-shop a je v Nemecku.
Tabaku a dymek temer na 200 strankach.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod piter » 03 srp. 2005, 15:54

Vojtěch Regazzo píše:Myslim si, ze adresa www.danpipe.de tu jeste nepadla.
Maji ohromny vyber a dnes jsem si napsal o katalog.
Je to opravdu velky e-shop a je v Nemecku.
Tabaku a dymek temer na 200 strankach.


Danpipe katalog tady ma dokonce i vlastni thread :-)

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=378&start=30
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alfik » 09 srp. 2005, 10:03

Tohle tu myslím taky ještě nepadlo:

http://www.tabak-heinrich.de/

Pro Mycrofta tam mají "Glen piper" od Mc Connela, např. :) , ale třeba i Three Nuns

Mají i Rattrays, ale nenašel jsem mezi nimi Hal O'the Wynd... V každém případě, myslím, že stojí za shlédnutí....
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 09 srp. 2005, 10:28

Alfik píše:Tohle tu myslím taky ještě nepadlo:

http://www.tabak-heinrich.de/

Pro Mycrofta tam mají "Glen piper" od Mc Connela, např. :) , ale třeba i Three Nuns

Mají i Rattrays, ale nenašel jsem mezi nimi Hal O'the Wynd... V každém případě, myslím, že stojí za shlédnutí....


Ten Three Nuns je tam dost drahý, tady: http://www.synjeco.ch/pipesandtobaccos/ ... ccoall.htm

je o poznání levnější. Tuším Alfik tam obědnával a byl spokojen.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Alfik » 09 srp. 2005, 10:35

Jojo, to je fakt, pokud jde zrovna o Three Nuns, tak není nad Synjeco... Totál spokojenost... Spíš jsem hledal ty Rattrays, které na Synjecu nemají... Možná Danielovi zkusím napsat, jestli neuvažuje o rozšíření sortimentu :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 09 srp. 2005, 11:38

tusim tuton psal, ze od synjeco bylo docela drahe postovne, ale detaily uz si bohuzel nepamatuju

...kazdopadne nabidka je tam pekna, ale jeste by nebylo od veci kdyby bylo svycarsko v unii :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 09 srp. 2005, 11:50

Simon píše:tusim tuton psal, ze od synjeco bylo docela drahe postovne, ale detaily uz si bohuzel nepamatuju

...kazdopadne nabidka je tam pekna, ale jeste by nebylo od veci kdyby bylo svycarsko v unii :)


Alfík platil tuším 14 CHF. Bylo to s nějakým pojištěním.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Šimi » 09 srp. 2005, 11:53

Alfik píše:Sice to sem tak úplně nepatří, protože jsem neobjednával na smokingpipes ale ve Švýcarsku na Synjecu, ale přijde mi poněkud hloupé zakládat kvůli tomu další thread "objednávka na synjecho.ch" :D a tématicky se to sem hodí, takže se podělím o zkušenost tady:
Minulé úterý jsem si objednal celkem pět padesátigramovek :

2x Dunhill DeLuxe Navy Rolls
1x Three Nuns
1x SG Kendal Cream Flake
1x SG Best Brown Flake

Jejich objednávkový systém je sice takový trochu kufanditní, celé je to pojato jako formulář, kam člověk napíše kódy a množství zboží, které objednává, ceny (všechno je v CHF), a sám si to na kalkulačce musí sečíst i s poštovným, a připojit číslo kreditky. O to více jsem byl překvapen, jak hladce to zafungovalo. Ve čtvrtek jsem dostal potvrzení, že to poslali, včetně noticky, že DLNR se přestaly vyrábět, a že mi tedy poslali jen jednu plechovku - jejich poslední. No a včera (přesně týden od objednávky) jsem to měl doma, dokonce se to obešlo i bez celníků.

Padesátigramovka tabáku tam vyjde na 11-13 CHF, tedy cca. 200-250 Kč, poštovné původně vypadalo na 8CHF, nakonec ale bylo z mně nepochopitelného důvodu za 14 CHF s nějakým pojištěním.

Celkově jsem spokojenej, všechno zafungovalo jak mělo, a vzhledem k tomu, že tam mají i pár tabáků, které se na smokingpipes najít nedají (Jako třeba three nuns, nebo některé caledoniany), určitě synjeco čas od času využiju jako dobrou alternativu. Škoda jen těch DLNR... :cry:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod tuton » 09 srp. 2005, 11:55

Simon píše:tusim tuton psal, ze od synjeco bylo docela drahe postovne, ale detaily uz si bohuzel nepamatuju

...kazdopadne nabidka je tam pekna, ale jeste by nebylo od veci kdyby bylo svycarsko v unii :)


S tim Synjecem se to v mem pripade ma takhle. Ja jsem totiz ve svych zacatcich, co se nakupu v zahranicnich e-shopech tyce, zvolil spatnej zpusob platby. Platil jsem klasickym prevodnim prikazem a to mi nakup prodrazilo. On-line platba kartou bude levnejsi. Navic jsem to opravdu jen zkousel, takze jsem si objednal jen jeden tabak a to dost krkolomne. Postovne pak cinilo vyznamnou cast ceny zasilky. V podstate to vyslo v pomeru cena tabaku, postovne, bankovni poplatky - 1/3, 1/3, 1/3. Z ekonomickeho hlediska nesmysl. Co jsem zaplatil jaksi navic, povazuji za cenu za vzdelani. (jiste byste nasli i levnejsi kurzy ;-) )
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Simon » 09 srp. 2005, 11:58

tuton píše:
Simon píše:tusim tuton psal, ze od synjeco bylo docela drahe postovne, ale detaily uz si bohuzel nepamatuju

...kazdopadne nabidka je tam pekna, ale jeste by nebylo od veci kdyby bylo svycarsko v unii :)


S tim Synjecem se to v mem pripade ma takhle. Ja jsem totiz ve svych zacatcich, co se nakupu v zahranicnich e-shopech tyce, zvolil spatnej zpusob platby. Platil jsem klasickym prevodnim prikazem a to mi nakup prodrazilo. On-line platba kartou bude levnejsi. Navic jsem to opravdu jen zkousel, takze jsem si objednal jen jeden tabak a to dost krkolomne. Postovne pak cinilo vyznamnou cast ceny zasilky. V podstate to vyslo v pomeru cena tabaku, postovne, bankovni poplatky - 1/3, 1/3, 1/3. Z ekonomickeho hlediska nesmysl. Co jsem zaplatil jaksi navic, povazuji za cenu za vzdelani. (jiste byste nasli i levnejsi kurzy ;-) )


:lol: :lol: jo takhle :)
to pak 14 CHF = 260 Kc je celkem pohodova cena
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 09 srp. 2005, 12:04

Jojo, bylo to 14CHF... Není to sice málo, ale taky to zas není až taková hrůza.... Navíc jak to vypadá, tabáky z USA budou díky naší skvělé milované a dokonalé EU čím dál tím méně dostupné, a synjeco tím pádem začíná vypadat jako nejlepší možná cesta, jak se k nějakým prima tabákům dostat (jestli je tedy pravda, že CH má vůči EU nějakou vyjímku - jinak je to prašť jako uhoď... ) Dost mně zaráží eShopy třeba v takovém německu - je to dost bída, a jinde v Evropě to nevypadá o moc líp... Ale možná jsme zatím něco přehlédli...
Každopádně, jestli je pravda, že třeba takových Rattrays se dočkáme i tady v ČR, tak pak už mi na synjecu nic neschází.... Pokud tedy od nich půjde dovážet
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 09 srp. 2005, 12:24

Alfik píše: Dost mně zaráží eShopy třeba v takovém německu - je to dost bída, a jinde v Evropě to nevypadá o moc líp... Ale možná jsme zatím něco přehlédli...


Třeba se doho pustí MICHAL :twisted:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštevníků