Planta tabak

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Planta tabak

Příspěvekod Krhút » 14 lis. 2008, 22:22

Tip na slušnou Plantu ? Presbyterian mixture :!:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Planta tabak

Příspěvekod Juras » 19 srp. 2009, 19:44

Tak zrovna včera večer jsem si otevřel novou plechovku Cllasic celini. Ze začátku mi dělal ještě radost, protože voněl pěkně, ale bohužel kvalita tabáku, jak už tu i jiní zmiňovali, stojí za houby a po zapálení přišlo doslova zklamání. Horší tabák jsem si zatím nedával. Je pravda že nejsem nějaký profík v dýmkaření, ale pár tabáků jsem už vyskoušel. No, škoda, hodně jsem se na něj těšil. Vybíral jsem ho na základě kladných ohlasů na Tabaky.cz. To jen prostě utvrzuje v tom, že co člověk, to jiná chuť. Nakonec i zde minimálně dva účastníci si tento tabák docela pochvalovali. Nechám ho ještě chvilku a udělám později ještě jedno nacpání, ale jestli ani to nedopadne dobře, poputuje s bolavým srdcem do koše. To jsem si ho trotl koupil hned plechuli se 100 g. No za hloupost se platí.
Na příště si na Plantu budu dávat velký pozor, nebo spíš se jí vyhnu. Leda že bych někde ochutnal a bylo to OK..
Juras
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 106
Věk: 49
Registrován: 18 srp. 2009, 17:51
Bydliště: Brno

Re: Planta tabak

Příspěvekod beda » 20 srp. 2009, 10:29

Tak dej vědět kam a kdy sypeš smetí. Já se stavím. Stogramovku jen tak, beru jakoukoliv. Ono hodnotit Plantu po dvou kotlích je dost předčasné. Každá Planta je konzumní materiál a jako takovej se zabydluje v kotli dost dlouho. Ty jejich tabáky jsou chuťově tak nevýrazné, že ani po 3/4 paklu bílýho Holgera necítím nic, než jen vůni a čpavou stopu pálícího se cukru. Nikotin postrádají tyto tábáky zcela.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Planta tabak

Příspěvekod Sobpeta » 20 srp. 2009, 10:58

beda píše:Ty jejich tabáky jsou chuťově tak nevýrazné, že ani po 3/4 paklu bílýho Holgera necítím nic, než jen vůni a čpavou stopu pálícího se cukru. Nikotin postrádají tyto tábáky zcela.


To máš tedy bedo můj veliký obdiv. Takhle dlouho bych se asi s žádným tabákem trápit nedokázal. No,ale možná je to tím, že nekouřím dýmku zas tak dlouho. :wink:
Jasně, třeba takovej Plumcake, na tom se určitě shodneme, potřebuje taky nějaký čas,aby trochu ukázal co v něm je. Právě ho teď testuji, takže to mohu potvrdit. Jenže tenhle tabák jako takovej má alespoň trochu slušnej základ, v kterým se vyplatí pátrat a nechat mu chvíli čas na usazení. Jenom nevím, jestli by se mi tohle samý povedlo právě třeba s tím Holgerem, kde základní surovina asi nebude nic moc. No, jedině, že bych si ho na zkoušku koupil,ale to asi nehrozí, spíš dám padesátku navíc a přibyde mi doma nějaký esgéčko, než abych skoro celej pakl čekal na něco....co asi nepřijde. :think:
Naposledy upravil Sobpeta dne 20 srp. 2009, 11:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Planta tabak

Příspěvekod kukab » 20 srp. 2009, 11:09

Já nevím ale tuhle sortu tabáků jsem nikdy nepochopil. Měl jsem před rokem černého Holgera a ne že by byl vyloženě hnusný, spíš naprosto o ničem. Jsem schopen pochopit, že jsou to konzumní tabáky, kdyby byly i za konzumní cenu. Takhle ale alespoň u nás vychází 50 g pakl planty cenově zhruba stejně jako 50 g pakl GH nebo SG. A to pak je volba jasná, protože i kdybych měl chuť na echt aromatik, tak si radši vezmu celtic talisman než jakoukoliv chemku od Planty :think:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Planta tabak

Příspěvekod Juras » 22 srp. 2009, 09:23

beda píše:Tak dej vědět kam a kdy sypeš smetí. Já se stavím. Stogramovku jen tak, beru jakoukoliv. Ono hodnotit Plantu po dvou kotlích je dost předčasné. Každá Planta je konzumní materiál a jako takovej se zabydluje v kotli dost dlouho. Ty jejich tabáky jsou chuťově tak nevýrazné, že ani po 3/4 paklu bílýho Holgera necítím nic, než jen vůni a čpavou stopu pálícího se cukru. Nikotin postrádají tyto tábáky zcela.

Jo, klidně. Pokud se budeš pohybovat v Brně, rád ti ho přenechám. Myslím, že mě opravdu nedostane a abych se s ním trápil nějak moc dlouho, se mi nechce. Při mé frekvenci kouření to je věčná škoda. Když už si zapálím, jsem rád za nějakou chuť.
Juras
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 106
Věk: 49
Registrován: 18 srp. 2009, 17:51
Bydliště: Brno

Re: Planta tabak

Příspěvekod Cifro » 22 srp. 2009, 17:59

beda píše:... Nikotin postrádají tyto tábáky zcela...


Celkom dosť postrádajú aj tabak.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Planta tabak

Příspěvekod beda » 23 srp. 2009, 03:54

Přesně tak. Air cured lopuch.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Planta tabak

Příspěvekod Krhút » 23 srp. 2009, 10:04

beda píše:Přesně tak. Air cured lopuch.

Lopuch und koprshify :?: :lol:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Planta tabak

Příspěvekod Nevill » 23 srp. 2009, 16:14

Na recenze tabáků se prostě nedá spoléhat na 100%, to je jedno zda jde o tabaky.cz nebo o smokingpipes, jsou to všechno subjektivní hodnocení. Prostě někomu ten tabák může chutnat a jiný si přivoní, párkrát potáhne a už to vysype z dýmky... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Planta tabak

Příspěvekod BATRACHOS » 23 srp. 2009, 17:43

Kouřil jsem obě dvě varianty Cellini, Forte byl hnusný, ale vykouřil jsem ho.
Classico jsem pak dostal omylem, ten jsem nebyl schopen nacpat už potřetí...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Planta tabak

Příspěvekod Breer » 23 srp. 2009, 17:55

vcera som urobil kardinalnu chybu :think: , nasiel som v zasobach Danish Black Vanilla a kedze bol dostatocne vlhky, napchal som do fajky, ze opat vyskusam ci sa chute nezmenili.....no nezmenili :twisted: , potiahol som par krat a taky hnus som uz davno nefajcil, este dnes pri treningu som citil tu chemiu v ustach :puke: , tak som zvysok splachol do zachoda a s plantími experimentami som navzdy skoncil :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Planta tabak

Příspěvekod basa333 » 23 srp. 2009, 18:53

jo jo, hochu, jak si zvykneš na ostrovní kvítí, těžko tě už osloví něco jako plantí aromatiky :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Planta tabak

Příspěvekod BATRACHOS » 26 srp. 2009, 13:59

No také nejni Planta jako Planta.

Tahle černá vanilka, to byl v začátcích můj největší omyl - poprvé jsem tehdá viděl Hingarovu ženštinu a vnutila mi tohle. To byla tehdy jediná piksla, co jsem i v tehdejší finanční situaci vyhodil prakticky celou... To se prostě nedalo. A přitom jsem McLintocka černou třešínku tehdy kouřil několik let v kuse.

A hned nato jsem začal sledovat, kdy je tam starý pán osobně :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Planta tabak

Příspěvekod bromden » 26 srp. 2009, 14:05

:shock:
No mně zase Danish Black Vanilla přišla v dané kategorii docela OK, jako jeden z mála hardcore planta aromatiků, který se dal (sic!) vykouřit. Narozdíl od zcela vomitózních McLintocků, B&B a podobně.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 26 návštevníků


cron