Planta tabak

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod GtW » 20 srp. 2004, 19:31

No, ja zrovna dnes zkousel Black Ambrosii od Proroka a byl jsem hodne zklaman - na to co vsude pisou jak moc je aromaticka, tak jsem necitil skoro nic. Je fakt, ze ten tabak uz je trochu preschly, ale i tak... Nejakou chut jsem citil prvnich par minut, a pak uz jen hodne neprijemny pocit... Opravdu by me zajimalo jestli je to jen tim, jaky tabak jsem dostal nebo jestli je to obecny problem tohlete smesi... V tuto chvili muzu rict asi to nejhorsi, co jsem zatim zkusil:-(
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Jana » 21 srp. 2004, 12:34

Ty klacky a igelit mi tam taky dost vadi, ale Presby je neprekonatelnej :wink: Nekdy si myslim, ze tu recepturu nekde nejakej sikovnej blendar zapomnel a nemecky chlapci to zkusili podle toho, ale to je jenom uplne hloupa myslenka. Taky si sypu popel na hlavu, nebo tak neco.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod LUBO » 21 srp. 2004, 12:42

tak ja vam ted dam muj typ na unikatny tabak, ktery se uz u nas taky nevyskytuje, ale kdyz to nekdo nekde uvidi, treba jana v cizine, tak at to koupi. je to DANISH TRUFFLES, velice chutny aromatik, obzvlast prijemny pro prisedici a delal ho tusim orlik. aspon na tuhle firmu jsem posledne posilal mail, jakou nahradu mi za nej doporucuji.
konzistence- tvrdy lisovany tabak, nasekany na ctverecky, dobre hori.
kez bych ho jeste raz mel nacpany v me dymce.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Jana » 21 srp. 2004, 12:46

LUBO píše:tak ja vam ted dam muj typ na unikatny tabak, ktery se uz u nas taky nevyskytuje, ale kdyz to nekdo nekde uvidi, treba jana v cizine, tak at to koupi. je to DANISH TRUFFLES, velice chutny aromatik, obzvlast prijemny pro prisedici a delal ho tusim orlik. aspon na tuhle firmu jsem posledne posilal mail, jakou nahradu mi za nej doporucuji.
konzistence- tvrdy lisovany tabak, nasekany na ctverecky, dobre hori.
kez bych ho jeste raz mel nacpany v me dymce.


Ted mi to rikej, ted uz nikam nejdu :cry: . Jedinej shop co za to stoji v Bruselu je od myho hotelu vzdalenej asi 25 km. A zadnej tabak, co bych neznala tam teda podle myho nemeli. Ale ten nazev mi neco rika, je to urcite Orlik? Jak vypada obal?
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

to jana

Příspěvekod LUBO » 21 srp. 2004, 12:59

ten obal je tmave hnedy a taky jsem nevedel, kto ho vyrabi, nejak mne to drive nenapadlo, az kdyz jsem ho uz nevidel a v ralousku, kde jsem ho kupovaval, uz nebyl. trafikant, ktery ho leta kouril a sel se zblaznit se slovama co ja ted budu kourit, i kdyz prodava tabak a vi, co jak chutna, tak jsem vyhedal na siti, co je to za vyrobce a pak jsem napsal. pokud se pamatuju, tak jsem tehdy oslovil firmu orlik, ale mozna to byla nejaka jina, ja uz si to tak nepamatuju a maily jsem vymazal. v kazdem pripade mi doporucili jiny tabak, ktery se na ten danish truffles vubec nepodobal. ja len vim, ze se uz nevyrabi, nechapu to, ale pokud nekdo nekde nejaky zapomenuty najde, tak rychle honem koupit, i kdyz by ho mel posunout dale, kuprikladu me.
btw, ja se na tyden loucim, zitra se uz budu potulovat nekde nad otztal-em, jeste jsem si nevybral trasu, ale sejdu dolu o tyden, takze snad v sobotu se znova sejdeme
zatim nashle
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Twineryy » 21 srp. 2004, 18:12

Fénix píše: No a MB je můj oblíbenec, kvalitní použité listy, decentní a zpravidla rafinovaný casing, slušná nabídka neutrálů a i ta latakie se tam najde (bohužel :wink: ) Jen hard-core aromatiky mi od nich nepřijdou moc povedené (Ambrosie)


Pod tohle se můžu zase podepsat já :lol: . MB super, jen ty echt aromatiky má slabý :cry: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Twineryy » 21 srp. 2004, 18:16

Simon píše: budu delat, ze ten "decentni casing" u macbarena sem prehledl :lol:
kazdopadne kvalita u nich je, o to vic me stve, ze mne jejich tabakuy nechutnaji


Mám úplně stejný názor na tabáky od Dunhilla. Taky moje chyba, že mi těžce nechutnají. Kvalitu jim nelze upřít :) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 21 srp. 2004, 19:10

Twineryy píše:
Simon píše: budu delat, ze ten "decentni casing" u macbarena sem prehledl :lol:
kazdopadne kvalita u nich je, o to vic me stve, ze mne jejich tabakuy nechutnaji


Mám úplně stejný názor na tabáky od Dunhilla. Taky moje chyba, že mi těžce nechutnají. Kvalitu jim nelze upřít :) .


ses holt moderni kurak co jde s dobou, ja ke sve smule vzdycky skoncim u toho, co cas poradne proveril, to plati pro vsechno, nejen pro dymky...o to horsi mam pak to shaneni :(
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

národnostní vášně

Příspěvekod pohodář » 23 srp. 2004, 08:23

Nerad bych rozvíjel národnostní vášně, jen bych chtěl poznamenat, že obaly nyní vyrábějí jak pro Plantu, tak i pro Mac Barena ve stejné továrně v Holandsku. O dýmkařích se všobecně ví, že jsou pohodáři, a měli bychom se povznést a nepřehánět to s konfliktnímy výrazy.
pohodář píše:
piter píše:jj presne jak pises Simone, tak Planta ma dobre aromazizace, ale kvalita vseho je uboha. A u Holger Danske je tomu nejinak - proste tabak je svou kvalitou hnus. Avsak i tak musim rict, ze mi nektere tabaky od Planty dost chutnaji - Cerny Fisherman a Black and Bright jsou vynikajici cerne tabaky, HD Black and Bourbon +- taktez, ted mam doma Irelands Pridy, pricemz jsem zatim otevrel jen Irish Whiskey, ktery je velmi dobry. I Krakonos je po chutove strance velmi dobry, a vsichni vime jake je to seno :-) Presbytariana jsem mel zatim pouze jeden vzorek, nedokazu posoudit, jinak tabaky typu Jacaranda, Pergamon atd. me prilis neoslovily. Jo a co me na Plante nejvic stve sou ty priserne igelitove sacky, do kterych to ta nemecka prasata bali - mozna, ze lepe drzi vlhkost, ale vazne, je to hnus.

Jinak co se tyce oblibenosti vyrobce, MB je pro me sympatictejsi, protoze kdyz kourim jejich tabak, mam pocit a vidim, ze kourim opravdu kvalitni listi. At uz mam od nich rad treba jen par tabaku, tak si na nich alespon na 100% pochutnam. Kdyz si nacpavam Plantu a vidim, co to taham za svinstvo z toho hnusneho igelitu, tak se mi ani do koureni moc nechce :?
Ale presto, Planta zatim dela nejlepsi silne aromatiky, takze mi asi nic jineho nezbyva.
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Re: národnostní vášně

Příspěvekod Jana » 23 srp. 2004, 08:49

pohodář píše:Nerad bych rozvíjel národnostní vášně, jen bych chtěl poznamenat, že obaly nyní vyrábějí jak pro Plantu, tak i pro Mac Barena ve stejné továrně v Holandsku. O dýmkařích se všobecně ví, že jsou pohodáři, a měli bychom se povznést a nepřehánět to s konfliktnímy výrazy.
pohodář píše:
piter píše:jj presne jak pises Simone, tak Planta ma dobre aromazizace, ale kvalita vseho je uboha. A u Holger Danske je tomu nejinak - proste tabak je svou kvalitou hnus. Avsak i tak musim rict, ze mi nektere tabaky od Planty dost chutnaji - Cerny Fisherman a Black and Bright jsou vynikajici cerne tabaky, HD Black and Bourbon +- taktez, ted mam doma Irelands Pridy, pricemz jsem zatim otevrel jen Irish Whiskey, ktery je velmi dobry. I Krakonos je po chutove strance velmi dobry, a vsichni vime jake je to seno :-) Presbytariana jsem mel zatim pouze jeden vzorek, nedokazu posoudit, jinak tabaky typu Jacaranda, Pergamon atd. me prilis neoslovily. Jo a co me na Plante nejvic stve sou ty priserne igelitove sacky, do kterych to ta nemecka prasata bali - mozna, ze lepe drzi vlhkost, ale vazne, je to hnus.

Jinak co se tyce oblibenosti vyrobce, MB je pro me sympatictejsi, protoze kdyz kourim jejich tabak, mam pocit a vidim, ze kourim opravdu kvalitni listi. At uz mam od nich rad treba jen par tabaku, tak si na nich alespon na 100% pochutnam. Kdyz si nacpavam Plantu a vidim, co to taham za svinstvo z toho hnusneho igelitu, tak se mi ani do koureni moc nechce :?
Ale presto, Planta zatim dela nejlepsi silne aromatiky, takze mi asi nic jineho nezbyva.


Dýmkaři jsou sice pohodáři, někteří si to dají i do nicku :lol: ale celkem dost je mrzí a občas u nás citlivějších i slzička skane na tvář, že o svoje nejoblíbenější tabáčky přichází a výrobci těch, co zůstavají, jim používáním igelitu a řapíků radost nedělají. Jinak Němci mi v podstatě přijdou fajn a proti frankofonním "občanům" i vstřícní. Ale ten igelit, ten igelit :evil: !!!
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Cigarillo Black Vanilla

Příspěvekod Crash » 21 zář. 2004, 22:58

Zdravím,

zaregistroval jste či dokonce vyzkoušel už někdo z Vás výrobek Planty - Cigarillo Black Vanilla, který by měl ve formě cigaret obsahovat tabak svého dýmkově nacpávajícího se jmenovce?

http://www.planta-tabak.de/cigset.html
Crash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Věk: 48
Registrován: 10 srp. 2004, 14:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod meduard » 22 zář. 2004, 08:02

Simon píše:
Twineryy píše:
Simon píše: budu delat, ze ten "decentni casing" u macbarena sem prehledl :lol:
kazdopadne kvalita u nich je, o to vic me stve, ze mne jejich tabakuy nechutnaji


Mám úplně stejný názor na tabáky od Dunhilla. Taky moje chyba, že mi těžce nechutnají. Kvalitu jim nelze upřít :) .


ses holt moderni kurak co jde s dobou, ja ke sve smule vzdycky skoncim u toho, co cas poradne proveril, to plati pro vsechno, nejen pro dymky...o to horsi mam pak to shaneni :(

mne chutia aj mb aj dunhilly, aj latakie aj neutrály a aj poniektoré aromatiky, zdá sa že som víťaz :P
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Cigarillo Black Vanilla

Příspěvekod Twineryy » 22 zář. 2004, 10:18

Crash píše:Zdravím,

zaregistroval jste či dokonce vyzkoušel už někdo z Vás výrobek Planty - Cigarillo Black Vanilla, který by měl ve formě cigaret obsahovat tabak svého dýmkově nacpávajícího se jmenovce?

http://www.planta-tabak.de/cigset.html


Viděl jsem to na tom papírku, co dávaj na vršek tabáku v plechovce. Jelikož mě tenhle tabák vůbec neoslovil (kdo by chtěl obsah skoro plné plechovky bez plechovky, nechť se mi ozve), tak o těch cigárách si myslim svoje :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Re: Cigarillo Black Vanilla

Příspěvekod Jana » 22 zář. 2004, 14:06

Crash píše:Zdravím,

zaregistroval jste či dokonce vyzkoušel už někdo z Vás výrobek Planty - Cigarillo Black Vanilla, který by měl ve formě cigaret obsahovat tabak svého dýmkově nacpávajícího se jmenovce?

http://www.planta-tabak.de/cigset.html


Já to znám i v cherry variantě a upřímně musím říct, že nic moc. Teda spíš nic než moc. Aromasy jsou lepší. Je to slaboučkatý a tabák příliš .. ehm Planťáckej :roll: Takže neurazí, nenadchne. Ale pokud si to nezapálíš, krabička voní pěkně :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod imagoo » 22 zář. 2004, 21:51

Mám v archívu od Planty Germains Mixture 7 - měla by tam být přesila Burley, dochuceno červeným vínem - neznáte to někdo?
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků