Silné tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod mycroft » 22 zář. 2005, 13:06

dh píše:Překvapilo mě, že zde nikdo nezmínil Gawithův Black XX - je to už dlouho, co jsem naposledy kouřil UF, ale mám pocit, že ve srovnání s tímhle (co do síly) bledne. Přitom Black XX má celkem jemnou chuť, kterou už člověk v druhé půlce dýmky ani nevnímá, protože :smoke6: je to zkrátka moc silné.

Pravda, Black XX umí načechrat vnitřnosti, ale nekouří-li se na lačno a ve velkém množství, tak neubližuje.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Tabak

Příspěvekod Dalibor » 22 zář. 2005, 17:30

Považujem sa začiatočníka mám rád jemné aromatiky. Zamaval so mnou napr. Old Dublin, ktorý som vyskúšal možná to bolo tou latakiou
Dalibor
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Registrován: 03 čer. 2005, 17:19
Bydliště: Myjava SR

Re: Tabak

Příspěvekod Nevill » 22 zář. 2005, 18:38

Dalibor píše:Považujem sa začiatočníka mám rád jemné aromatiky. Zamaval so mnou napr. Old Dublin, ktorý som vyskúšal možná to bolo tou latakiou


No nevim, zrovna Old Dublin je relativně slabý tabák, ale těžko říct...každý má úplně jinou toleranci nikotinu v těle a třeba ti nemusí sednout latakie sama o sobě... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod dh » 22 zář. 2005, 19:08

mycroft píše:Pravda, Black XX umí načechrat vnitřnosti, ale nekouří-li se na lačno a ve velkém množství, tak neubližuje.


No, tak to jsi mě uklidnil. Odcházím do hospůdky s knížkou a piksličkou Black XX :smoke5: :smoke5:
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod GtW » 23 zář. 2005, 18:05

No, ja mel oboji asi 2x, a priznam se ze na mne UF nechal daleko vetsi nasledky... BXX si hodlam v nejblizsi dobe koupit (idealne bez toho oskliveho napisu u Michala, pokud je to mozno), kdezto celou krabicku UF nerisknu.
Uživatelský avatar
GtW
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 črc. 2004, 15:02
Bydliště: Val. Mezirici

Příspěvekod Ajdzi » 06 říj. 2005, 20:47

s UF mam podobnu trpku skusenost, ale to ste este neskusili DARK FLAKE od GAWITT/HOGGARDa co mi podstrcil forgi :!: :!: :twisted: najlepsie bez filtru ako ja... a potom hodinove dychacie cvicenie...
Uživatelský avatar
Ajdzi
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 114
Věk: 51
Registrován: 20 zář. 2005, 14:11
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Graveir » 06 říj. 2005, 21:55

Ajdzi píše:s UF mam podobnu trpku skusenost, ale to ste este neskusili DARK FLAKE od GAWITT/HOGGARDa co mi podstrcil forgi :!: :!: :twisted: najlepsie bez filtru ako ja... a potom hodinove dychacie cvicenie...


tyhle stavy znaam :) to dychaci cviceni to dobre popisuje :D 8)
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Honzk » 11 říj. 2005, 07:51

Nevíte někdo - existuje u nás na trhu vůbec ještě nějakej silnej latakiovej tabák (myslím jak chutí tak obsahem nikotinu) ?

V trafikách už se vyskytuje pouze Dunhill Standard Mixture a to poměrně málo a výborný tabáky od SG jsou slabšího chrakteru.

Hledám něco silnýho jako byla MM965, Night Cup a podobně, ale asi marně. Jediná možnost je tedy míchat Black XX s nějakou slabší latakií, je to velmi dobrá kombinace ale už to není originál tabák.

Poraďte, díkec
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod rour » 11 říj. 2005, 08:15

mycroft píše:Pravda, Black XX umí načechrat vnitřnosti, ale nekouří-li se na lačno a ve velkém množství, tak neubližuje.

Hm, mně tedy načechral pořádně a nejen vnitřnosti, moje citlivost na nikotin je asi dost velká. Přitom chuť a vůně tohoto tabáku je pro mně úžasná, ale ten úder na konci kouření... Až se zase zregeneruji DARK TWISTem a GROUSE MOOREm (taky MIXTURE MODERNem, ale to je v tomhle threadu opravdu OT :) ), zase nařežu a zažehnu, ať se střevní kličky ohýbají! :P
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod bromden » 11 říj. 2005, 08:45

Honzk píše:Nevíte někdo - existuje u nás na trhu vůbec ještě nějakej silnej latakiovej tabák (myslím jak chutí tak obsahem nikotinu) ?

V trafikách už se vyskytuje pouze Dunhill Standard Mixture a to poměrně málo a výborný tabáky od SG jsou slabšího chrakteru.

Hledám něco silnýho jako byla MM965, Night Cup a podobně, ale asi marně. Jediná možnost je tedy míchat Black XX s nějakou slabší latakií, je to velmi dobrá kombinace ale už to není originál tabák.

Poraďte, díkec


Osobně bych doporučil použití slabší latakie zahuštěné BlackXX a Pure Latakií... momentálně kouřím tuto kombinaci a je vcelku uspokojivá :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Honzk » 11 říj. 2005, 09:11

bromden píše:Osobně bych doporučil použití slabší latakie zahuštěné BlackXX a Pure Latakií... momentálně kouřím tuto kombinaci a je vcelku uspokojivá :wink:


Jasan, naprostej souhlas, já s oblibou Black XX míchám taky. Dodává skoro jakýmukoli přírodnímu i latakiovýmu tabáku takovej šmrnc a sílu. (s aromatikama sem to nezkoušel a asi to bude bleeee). Míchal sem ho s např. s Balkan Flakem - výborný, zkoušel sem i s London Mixture (bohužel poslední krabička, slzím, další už nebude) taky dost dobrý, dokonce jsem zkoušel i zesílení FVF Blackem a taky uspokojivé. Míchal sem ho i se špetkou Old Dublina, ten mě ale příde moc aromatizovanej, respektive vůně kouře je velmi kořeněná a hutná a chutnající, na jazyku ale nechává jakousi moc aromatizovanou sladkou až bych řekl voňavkovitou pachuť, takže další už kupovat nebudu.

Nicméně by mě fakt zajímalo, existuje-li nějakej tabák, latakiovej, třeba s obsahem perique, který by mělo být od své podstaty silným tabákem, prostě obdoba dunhillových silných směsí jako MM965, London Mixture, Night Cup a podobně. Fakt nechápu, proč tyhle tabáky končí :cry:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 11 říj. 2005, 09:20

Honzk píše:Nicméně by mě fakt zajímalo, existuje-li nějakej tabák, latakiovej, třeba s obsahem perique, který by mělo být od své podstaty silným tabákem, prostě obdoba dunhillových silných směsí jako MM965, London Mixture, Night Cup a podobně. Fakt nechápu, proč tyhle tabáky končí :cry:

Balkan Blend od Stanislawa... je to v podstatě levnější (míň vyzrálá...) obdoba Bill Bailey´s a prý obsahuje i perique... když ho zjemníš/naboostuješ BXXem tak bude kouřitelnej...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod meduard » 11 říj. 2005, 11:01

Ajdzi píše:s UF mam podobnu trpku skusenost, ale to ste este neskusili DARK FLAKE od GAWITT/HOGGARDa co mi podstrcil forgi :!: :!: :twisted: najlepsie bez filtru ako ja... a potom hodinove dychacie cvicenie...

aj ja som sa stal obeťou forgiho podstrčenia, ked som ho fajčil na prechádzke prahou, skoro som odpadol, musel som si sadnúť na lavičku...ešte ho mám keby mal niekto záujem :mrgreen:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ken » 26 říj. 2005, 12:07

ty co uz nejsou a nebo tezko sehnatelne : London Mixture, MM965, Night Cup

ty co jsou : Black XX, zvlaste spodek

nekdy i UF, kdyz kourim z bentky a casto si dotahnu ( a rad ) nosem
Ken
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Věk: 57
Registrován: 25 říj. 2005, 18:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Nevill » 20 lis. 2005, 10:17

Do výčtu silných tabáků bych rozhodně zařadil SG 1792 Flake. Silou je podle mě na úrovni Black XX nebo Conistona, těžko říct který z nich je silnější... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků