Silné tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod bromden » 29 lis. 2005, 11:13

Hledal jsem něco jako "zažíravé tabáky", ale nenašel... tož tedy sem...

Mám dalšího kandidáta ke Condorovi na "jen těžko překouřitelný tabák" - překvapivě - BlackXX... poté co jsem jedno balení vykouřil z Jirsova Rhodesianu, a dospěl k rozhodnutí že samotný tenhle tabák asi kouřit nebudu (ve směsi s Latakií ovšem rozhodně ano...), jsem z téže dýmky vykouřil už cca 10 koulí Blackwoods, a pořád kouřím chuť BXX... což by až tak nepřekvapilo, ale ta chuť je v podstatě stejně intenzivní jako u samotného BXX... (!)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod dh » 29 lis. 2005, 19:02

Mohu potvrdit, míchal jsem stockton s perique, přidal trošinku BXX a výsledek - BXX dominuje.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod imagoo » 29 lis. 2005, 23:01

Silné tabáky jsou pro mě:
SG BXX
SG Brown no 4
SG 1792
SG Bracken flake
Peterson UF

pak větší mezera

Dunhill RY, NC,
Erinmore, Escudo ...

nejpříšernější zážitky mám s UF a BXX, jinak se mi vždy přemíra nikotinu hlásí dopředu silnou škytavkou
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 30 lis. 2005, 01:16

U mě v poslední době Black XX (platí i ta bromdenova "zažíravost") a Silovoň (1792). Obě jsou to díry do hlavy :shock:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Vietnam » 01 pro. 2005, 17:29

Tak jsem měl dneska první srážku s bájným UF od pana Petersona. Zase tak děsn silný mi to nepřišlo. Možná je to tím že normálně kouřím cigára a tudíž jsem na nikotin zvyklej. Ale každopádně VELICE dobrej tabák. Řek bych že na něj budu muset koupit dýmku :twisted:
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Příspěvekod Gris » 16 led. 2006, 14:13

Ono s temi nasledky silnych tabaku je to aspon u mne dost relativni, vedlejsi ucinky jsou zavisle na tom, jestli kourim nalacno nebo po jidle, a co se tyka hlavy tak hlavne je to ovlivneno tim, jak ted den dodrzuju pitny rezim.

Ono dobre se to da vysledovat pri koureni vodni dymky, kdy sila neni velka a nikotinu jen minimum, ale ucinky jsou stejne pokud nejsme najedeny nebo jsem malo pil.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod jcp » 17 led. 2006, 11:56

Fénix píše:U mě v poslední době Black XX (platí i ta bromdenova "zažíravost") a Silovoň (1792). Obě jsou to díry do hlavy :shock:


u toho silovoně to nemusí bejt silou tabáku .. mě se tam nelíbí to.. the flake and adding a tonquin flavoring.. :roll:
Tady http://faf.vfu.cz/html/docs/plants/dipteryx/index.html se můžeš podívat jak na ten silovoň tak na jeho plody, je fakt že je to v kdejaký voňavce a v hodně chlastech, i Zemanovce, ale co se týče vdechování kumarinu, tak se lze dočíst:
Kumarin má v malých dávkách uklidňující účinky a působí proti křečím. Jeho vdechování ve větším množství však způsobuje bolesti hlavy a při požití může vyvolat závratě, zvracení spavost až zástavu dechu. Větší dávky poškozují játra. :(
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 17 led. 2006, 12:46

jcp: jj, asi nějaká fakt pohodová látka...

Tonquin Bean
Botanical: Dipteryx odorata (WILLD.)
Family: N.O. Leguminosae
---Synonyms---Tonka Bean. Coumarouna odorata.
---Part Used---Seeds.
---Habitat---A forest tree native to Brazil and British Guiana and called there 'Rumara'.

--------------------------------------------------------------------------------
---Description---The odour of coumarin, which distinguishes the Tonka Bean, is found in many plants, especially in Melilotus, sweet vernal grass, and related grasses.
One pound of the beans has yielded 108 grains of coumarin, which is the anhydride of coumaric acid. In addition to its use in perfurnery as a fixative, coumarin is used to flavour castor-oil and to disguise the odour of iodoform.

The fatty substance of the beans is sold in Holland as Tonquin butter.

---Medicinal Action and Uses---Aromatic, cardiac, tonic, narcotic. The fluid extract has been used with advantage in whooping cough, but it paralyses the heart if used in large doses.

---Dosage---For children of five years' old, 5 to 8 grains.

(zdroj http://www.botanical.com/botanical/mgmh/t/tonqbe24.html )
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod jcp » 17 led. 2006, 13:37

bromden píše:jcp: jj, asi nějaká fakt pohodová látka...

:wink: ale v jádru nic novýho pod sluncem, jak jsem vzpomínal na vánočním srazu, již nikoli staří Římané ale naši dědové, právě pro obsah kumarinu sbírali komonici lékařskoui a komonici bílou, sušili, míchali s Tarasem, Kapitánem či Novou směsí a kamaráde, TO byl silovoň :roll: Nacpali jsme si takhle jako začínající dýmkaři od dědečka mýho kamaráda, ten tu směs ještě vylepšoval paklíkem velejemného tabáku Bača a tou komonicí fakt nešetřil .. ještě teď se :oops:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milan Zabloudil » 17 led. 2006, 15:10

Vždyť je to vlastně léčivé, konečně kouřením děláme něco pro své zdraví :idea:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nevill » 17 led. 2006, 15:25

No když zavzpomínám na dětství, tak fajkový tabák Bača byl vlastně prvním tabákem, který jsem kouřil z dýmky...to jednou přinesl jeden spolužák ještě na základce společně s takovou tou malinkatou dýmečkou asi od BPK, vlastně to byl přívěšek, ze kterého se dal sundat ten kroužek a dalo se z toho kouřit... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod jcp » 17 led. 2006, 15:34

no, mě osobně je úplně jasný, že pokud 1792 není u Elli, bude to první co si připíšu do další objednávky v e-trafice. Prostě jako vzpomínku na mládí. Jen doufám, že nedopadnu jako tenkrát :oops:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Nevill » 17 led. 2006, 15:38

jcp píše:no, mě osobně je úplně jasný, že pokud 1792 není u Elli, bude to první co si připíšu do další objednávky v e-trafice. Prostě jako vzpomínku na mládí. Jen doufám, že nedopadnu jako tenkrát :oops:


Jsem ho tam ještě nedávno viděl, mám dojem že jsem to tam kupoval snad jenom já... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Nuvolari » 18 led. 2006, 14:37

Poloviční off-topic: Jak hodnotíte sílu Commonwealthu?

Pro mě coby začátečníka je to docela síla (co do účinků nikotinu).
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 18 led. 2006, 14:42

Nuvolari píše:Poloviční off-topic: Jak hodnotíte sílu Commonwealthu?

Pro mě coby začátečníka je to docela síla (co do účinků nikotinu).


No pixlu jsem vykouřil a nezdál se mi kdovíjak silnej...já bych ho viděl jako takovou střední sílu...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 23 návštevníků