Silné tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Silné tabáky

Příspěvekod hoochie coochie man » 04 dub. 2012, 14:09

:arrow: Krpa jo to mě taky, a paradoxně mě začal drtit až po vykouřenejch cca 100g :smoke6:
Jinak si myslím, že dost záleží i na "stylu" tabáku, hnědý dark fired - lana, 1792, dark plug - mě drtí strašně, až je mi z toho kolikrát zle od žaludku, proto už je nezkouším. Za to černý BXX, black pigtail jsou pro mě v pohodě, sílu cítím a myslím si že je víceméně srovnatelná, ale jako by v nich něco dráždivýho chybělo. N vážkách jsem z Conistonu, tam dark fired je a jeho tam dost, ale je tam i jiná složka a tak neumím poznat jestli ten df je hnědej nebo černej, pravdou zůstává, že Coniston se mnou nemává a ani ho nepovažuju za příliš silnej.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: Silné tabáky

Příspěvekod krpa » 04 dub. 2012, 14:40

Mě teda dával "céres" hned od začátku a tak šel po pár fajfkách do archívu, kde čeká až budu velkej kluk :wink: .
Dával jsem ho z malýho kotlíku a vždycky jsem chvilku bafčil, pak si dal pauzu, chvilku bafčil, další pauza atd.
Coniston miluju a jako silák taky nepřijde.
Souhlas, že hnědý lana jsou silnější než černý, ale z malých kotlíků je dávám bez potíží ... zvlášť SRT a SBT :yum: .
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: Silné tabáky

Příspěvekod šnek » 04 dub. 2012, 18:17

:arrow: Hoochie: tak já to mám úplně obráceně, hnědé tabáky mi vůbec nic nedělají a 1792 je pro mě pohodový aromatik, naopak černé tabáky pociťuji jako silnější i když mě nedrtí. Za nejsilnější pro sebe považuji Dark plug....
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Silné tabáky

Příspěvekod jorgos » 04 dub. 2012, 19:56

Hnědá ochucená lana jsem celkem zvládl,problém mně dělá BXX.Nevím,jestli je to silou, nebo to dělá to aroma :think:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Scalex » 04 dub. 2012, 20:49

Já to mám tak, že černé tabáky mě dávají větší úder než hnědé. SRT mi ale přišel ještě slabší. Tedy dost silný, ale pořád méně než BXX nebo Brown4.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Sobpeta » 05 dub. 2012, 16:26

To mně kupodivu Dark Plug nedělá skoro nic, ale je fakt, že nejčastěji ho kouřím z Hápova buldočka a to je dost malá dýmka, navíc není vůbec třeba ho nijak roztahávat, hoří úplně sám a jak se kouří v klidu a pomalu nedělá mi vůbec nic. Samozřejmě strašně záleží na momentální kondici a s tím spojené nikotinové odolnosti, která u mě dost kolísá. 1792 mě drtila úplně jinak než silou, spíše tím aromatem a kumarinem, ale vůbec není vyloučeno, že to s ní zase jednou zkusím, ze šnekovy krabky jsem se v Láznech mohl ufetovat. :lol: Naproti tomu Bracken jsem načisto opustil, po čase jsem se ujistil, že ho fakt kouřit nemůžu.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Namornik » 05 dub. 2012, 16:45

Já teda hovořím z čerstva, jako silnej cigárpalič jsem vitamin N pociťoval málo kde. Nyní ( kouřím tak 10-15 cigaret) pociťuji určitou sílu leda u černejch lan a DBE a to taky jen zlehka....Dark pluk ochutnám až dobafám DBE který mě nijak extra neoslovuje. Jiný tabáky jako BF, zříceninu, čokoflák jsem klidně barbarsky prokládal cigárama :oops: .....1792 nemůžu....málem jsem se poblinkal a rychle ho vyměnil :lol: Jaký je podle vás nejlepší hnědý lano? Nejlépe z etrafiky
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

Re: Silné tabáky

Příspěvekod PoKlaT » 05 dub. 2012, 16:49

Namornik píše: Jaký je podle vás nejlepší hnědý lano? Nejlépe z etrafiky

mnohokrát zmiňované B4 a SRT
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Silné tabáky

Příspěvekod beda » 12 dub. 2012, 09:36

Nejlíp to trefil Sobpeta, jde hlavně o to, co lépe hoří. Podle mne všechny tyhle silný tabáky jsou tak nějak podobnýho kalibru, akorát když se jim nechce hořet, a člověk víc připaluje a tahá, tak se naloká a je zle. Jakmile jsem se naučil lana řezat víc nahrubo a pomalejc kouřit, tak mi přijdou všechny fpoho. Trik je nařezat nahrubo, dosušit, lehce nacpat a pomalu bafat. Taky bude určitě dost záležet na várkách, přecijen to neni řezaná směs, která se dá poměrně snadno standardizovat co se týče síly. Do některejch částí lana se zákonitě dostane víc silnejch listů a jinam méně. Lana se krapet démonizujou, fakt stačí širší řez, většina zpráv o jejich vražednosti podle mne pochází od lidí, co s nima neuměj, nařežou shag, pak to roztahávaj jako blázni a je z toho motolice. Na mne osobně tlačej víc Burley tabáky a hlavně Kentucky df. Vyloženě zle mi zatim bylo jen po Makle :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Silné tabáky

Příspěvekod beda » 23 úno. 2014, 14:43

Měli jsme na chalupě takovej dýchánek jednoho mykologicko-etnobotanického fora. V jeho rámci jsem obdržel darem tabák z Ekvádoru, od Indošů z pralesa :twisted: Takovej mesidž :mryellow: Nádherně zpracovaná rustika do deset centimetrů tlustýho lano-špalku. ohněm školený listí, takový Gitanes z jakousi fresh stopou. Kámoš co měl už víc kusů říkal, ža každej je jinej. Je to radikální bioprodukt, při jeho výrobě se na něj prská z pusy atp. takže nic pro slečinky a humidory, snadno plesnivý. Plátěnej pytlík nebo dřevěná doza ideál. Co mne ale rozsekalo nejvíc, že ikdyž jsem z něj několik dní kouřil cíga, tak jsem nepociťoval žádný problémy s dechem tak, jako když kouřim jakejkoliv jinej tabák do plic. Dostal jsem i jinej vzorek, další kamarád si ho přivezl taky, ale už nařezanej. Je to fakt nabitej materiál, po srazu mne dostal tak, jak to umějí jen rostliny :mryellow: Všichni odjeli a já unavenej, že si zakouřim a půjdu dospat víkend. Ubalil jsem si, ale jak už jsem byl línej, tak jsem neřezal to lano, ale vzal jsem si z toho, co přijelo už nařezaný :palm: Uvařil jsem si k tomu grog a zapálil si, bylo to ve velkym papírku a tak jsem kouřil přes deset minut, pěkně pohodička šlukoval, popíjel, dokouřil a ouha :shock: Začalo mi docházet, že řezanej materiál je asi krapet silnější, než ta gitaneska. Totální válcovačka, zcela jasně jsem vnímal, kterak jsem naletěl na vtip kytičce :mryellow: Deset minut jsem ležel ve studenym potu a hlavou mi letěla komedie o mě, jak si sedim, šlukuju a netušim co a jak si dávám :palm: Pak přišel na řadu záchod, nejdřív spodem a hned na to vrchem a dalších deset minut v ohni, vleže, na studenejch dlaždicích koupelny. Když jsem krapet schladnul a doťapal do postele, tak po tříhodinovym blackoutu jsem vstal neuvěřitelně zregenerovanej :shock: Velmi očišťující :joy: Nejvíc mne dostala ta jasná inteligence. Celej víkend byl tak trochu divokej a tim jak jsme pařili, tak to byl i svym způsobem vzájemnej hec, dlouho jsme se neviděli a tak jsme si to chtěli užít, až se krapet přehánělo. no a potom fšem přišla takováhle odpověď. Bylo to jakoby mi někdo velmi starý a silný, o kom si myslim, že ho dobře znám, ukázal jak moc si žiju ve svejch představách. Velkej RESPECT :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Jack.Grave » 23 úno. 2014, 22:34

:arrow: beda Tos mel takovej ten tabákovej bobek o velikosti kriketovýho míčku? To je celkem potentní listí AGAIK, jenom ten čpavkovej čmuch za syrova je dost... Ale chuť a ůčinky sou celkem radikální. Jack
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Silné tabáky

Příspěvekod Pistacik » 24 úno. 2014, 09:01

Bedo, ty si cislo. :mryellow:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Silné tabáky

Příspěvekod beda » 24 úno. 2014, 13:47

Jacku dostal jsem odřízlý kolečko ze špalku, jenž má asi 10cm v průměru a 30cm na dýlku. Druhej vzorek jsem dostal už nařezanej, tak nevim jistě, ale páč je od lidí z jednoho kmene, bude asi stejně dělanej. Chuťově i silou obojí nebe a dudy. Jedno taková Gitaneska s čerstvou stopou jakoby po nějakym ovoci, nebo salátový okurce, tak něco. hodně fresh a kontrastní se samotnym aroma tabáku. druhej, ten silnější, jsou jasný oříšky, velejemná chuť ale zabiják takovej, že jsem nic podobnýho nikdy nijak neaplikoval. normálně mi nedělá vůbec těžkosti cígo z BXX nebo DP ve stovkovym papírku :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Silné tabáky

Příspěvekod DragonSoul » 08 čer. 2014, 11:11

Zkoušeli jste někdo BXX s příchutí co jsou na e-trafice? Můžete zhodnotit?
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Silné tabáky

Příspěvekod 8bambam » 08 čer. 2014, 12:40

DragonSoul píše:Zkoušeli jste někdo BXX s příchutí co jsou na e-trafice? Můžete zhodnotit?


Vyzkoušel jsem jich za dva roky docela dost.Nejvic si pamatuju oříšek a ananas.U toho ananasového ta aromatizace trochu citit byla,ale u některých se ztrácí.Celkově většina z nich špatně hořela a musel jsem každou chvili připalovat.
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků