Tabák made in USA

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabák made in USA

Příspěvekod vw1302 » 01 črc. 2022, 18:51

Přátelé, jaký je Váš postoj k US tabákům? Jak je vidíte v porovnání s tabáky z Británie nebo Německa? Je to haló kolem nich opodstatněné? Jaké jsou vaše oblíbené? GL Pease, Cornell & Diehl, Seattle pipe club se často prodávají na FB, ale co méně známější výrobci?
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod Petr1964 » 02 črc. 2022, 08:54

Vyzkoušel jsem asi 15 druhů USA tabáků a v archívu mám asi 2kg. Na značku GL Pease, Cornell & Diehl, Seattle pipe club nemohu říci nic špatného. Stejně tak jsou kvalitní i evropské tabáky a je na každém, kterou značku kouří a co mu vyhovuje. Koupit v ČR na facebooku americký tabák 57g za 500Kč mi smysl dává, ale 2000Kč za 57g amerického Žabáka už né. Do hlavy ostatním dýmkařům nevidím a možná kupují Žabáka jako investici, protože už se nevyrábí.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod Suhuachi » 30 črc. 2022, 20:55

Ahoj, mám vyzkoušeno cca 80% tabáků v krabičkách (většinou jen 50g nebo 2oz), dostupných na smokingpipes a můj subjektivní názor je takový, že drtivá většina je velmi příjemné a kvalitní pokouření. Oblíbil jsem si především značku Heart and Home, kde se Cerberus a Black House staly u mě top tabáky. Nejširší nabídka, která pochází od Cornell a Diehl, je občas sázka do loterie, protože hodně tabáků má v popisku stejné složení a tak mi nezbývá koukat na tobaccoreviews. Nicméně ve srovnání s dostupnými tabáky u nás nebo v Německu davám mimo mého oblíbeneho výrobce Gawith Hoggarth vždy přednost americké produkci, jednoduše proto, že mi jejich blendy více chutnají. Je zde taky výhoda ceny, protože kupříkladu výtečný Balkan Sasieni je zde možné v akci koupit pod 10 dolarů, což je ve srovnání s našimi cenami někde jinde. Pokud máte možnost dovážet si z USA tabáky jako já, tak Vám to vřele doporučuju, protože na našem trhu bohužel není za některé výtečné směsi adekvátní náhrada
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod vw1302 » 03 srp. 2022, 15:55

Možnost dovozu tabáku z USA bez cla mi včera bohužel skončila. Každopádně jsem si nechal pár kousků dovézt, mimo jiné i právě zmíněný Black House od Heart and Home (právě na základě pozitivních recenzí z Tobaccoreview) nebo na FB brutálně napálené Seattle PC Plum Pudding, Mississippi R či Potlatch. Zatím se mi podařilo ochutnat všehovšudy +-30 tabáků (donedávna) v ČR dostupných, v porovnání s nimi u mě subjektivně ty americké vedou v poměru 6:4. Ne že bych je viděl o tolik lepší, ale spíš je to dáno změnou preferencí od aromatik ze začátku po současné chutě po neutralu/lehčí anglické směsi, které z lokálního trhu úplně protestované nemám... ale i na ty dojde (dokud jsou)...
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod Suhuachi » 03 srp. 2022, 19:58

No taky koukám, že Seattle pipe club tabáky docela frči na fb. Krom chuti asi lidi lákají i ty hezké krabičky :D nebo to, že nejslavnější recenzenti z usa na ně pějí na youtube samou chválu. Mě osobně nejvíc chutí ten s kosatkou, po něm bych se mohl utlouct.
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod vw1302 » 04 srp. 2022, 21:25

Tak na kosatku (Hood Canal?) jsem nenarazil... jak tak koukám, tak hodnocení velmi slušné, i když recenzí moc není.. Nebylo to úplně jednoduché vybrat tabáky tak, aby člověk ochutnal známější a zároveň méně známé s vysokým ratingem a vešel se do 250g... kdyby mi to kámoška vozila co měsíc/dva, to by byla jiná pohádka...
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod vw1302 » 18 srp. 2022, 22:41

Tak Heart and Home jsem srdečně přivítal doma, co mě ale zarazilo, tak krabička není označena žádným datem (plnění, prodeje atd.) @Suhuachi, máš to také tak? Co je každopádně fajn, že ty US krabičky nejsou zprzněné mega velkým fontem u textu ohledně zdraví. Baví mě ale informace, že mě může tento produkt vystavit chemikáliím včetně tabákového kouře.. to abych si vzal ochranné pomůcky a dával si pozor...

image_id: 29028
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod Suhuachi » 20 srp. 2022, 13:18

Hele, u H&H záleží jaký tabák....třeba u White Knight nebo El Nino jsou taky parte na přední straně, ale u Kerbera nebo u tohodle ne. Jen nazadní straně je toto image_id: 29029 tak předpokládám, že ti amíci by podle kódu vyčetli co to je za rok atd., ale já se o to nijak nezajímal, tak nevím.
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod Suhuachi » 20 srp. 2022, 13:45

Co se týče dovozu do 250g, tak tě chápu... Nejlepší je podle mě brát 4x 2oz nebo 5x 50g plechovky , když si limitovaný dovážením. Kdyby ses chtěl zeptat příště na nějaký subjektivní názor k tabáku :mryellow:, který budeš vybírat z USA, tak napiš klidně a můžem se pobavit :ok:
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod woom » 30 zář. 2022, 10:38

Suhuachi píše:Co se týče dovozu do 250g, tak tě chápu... Nejlepší je podle mě brát 4x 2oz nebo 5x 50g plechovky , když si limitovaný dovážením. Kdyby ses chtěl zeptat příště na nějaký subjektivní názor k tabáku :mryellow:, který budeš vybírat z USA, tak napiš klidně a můžem se pobavit :ok:

A co bys doporucil? Ja treba sobne muzu vsechno od Seattle pipe clubu
Uživatelský avatar
woom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 32
Věk: 36
Registrován: 22 dub. 2017, 18:44
Bydliště: Praha

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod Suhuachi » 24 říj. 2022, 14:34

woom píše:A co bys doporucil? Ja treba sobne muzu vsechno od Seattle pipe clubu

Od nich mi taky chutná vše, ale s mojí frekvencí 1-2 fajfky denně se k málokterým vracím, protože to bych musel dávat tak 5 kotlíků abych to stíhal :D. Jako kdybych měl vybrat úplně top tabáky z USA, tak je to Balkan Sasieni, H&H Cerberus, červený War Horse, červený Captain Earles a CaD eight state burley. Připadně kdybys chtěl nějakou virginii, tak je skvělý Exhausted roster, třešeň je skvělá od Cultu a aromatik je výborný třeba autumn evening
Uživatelský avatar
Suhuachi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 22
Věk: 33
Registrován: 24 čer. 2019, 17:27
Bydliště: Praha

Re: Tabák made in USA

Příspěvekod vw1302 » 25 říj. 2022, 17:50

Za mě je top C&D Epiphany.. na tom si ujíždím já... Minulý týden jsem otevřel C&D Sunday Picnic, tak uvidíme, jak mě osloví ten... ale to bude až tak koncem listopadu...
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly


Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků