Tabáky Peterson

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod mirek » 30 lis. 2006, 16:43

Nevill píše:Peterson Old Dublin teda osobně moc nemusím, nějak mi nesedla ta nasládlá chuť. Pro seznámení s latakií bych osobně volil spíš něco od Dunhilla nebo Gawitha... :smoke3:

Ano, pro seznámení s pravou latakií určitě, ale pokud zatím kouřil jen aromatiky, jak jsem pochopil, tak by mu ten Dublin nemusel přijít až tak nasládlý a navoněný :)
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod basa333 » 14 pro. 2006, 19:08

Po poznání UF (a velkém nadšení pro něj) jsem ze zvědavosti zakoupil Gold blend - proti UF úplně jiná kategorie - aromatik typu Planta Black and bright, výrazně sladký, neurčitého aroma - to tedy můj favorit nebude - pokud byste ho někdo chtěl, rád vyměním, nabídněte (sory za OT)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tifik » 15 pro. 2006, 07:14

Nevill píše:Peterson Old Dublin teda osobně moc nemusím, nějak mi nesedla ta nasládlá chuť. Pro seznámení s latakií bych osobně volil spíš něco od Dunhilla nebo Gawitha... :smoke3:


SG Commonwealth mixture :twisted: :twisted: , že? Právě ta nasládlá chuť v kombinaci s latakií je super, je fakt, že když chci pořádnou latakii, dám si výše zmiňovaný, oba jsou to pro mě bezchybné tabáky, každý trochu v jiné kategorii
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 15 pro. 2006, 07:16

Docela by mě zajímalo, jestli je rozdíl mezi starým a novým uf, starý jsem nekouřil, z nového docela výrazně cítím lékořici, ani není tak silný
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 15 pro. 2006, 08:04

tifik píše:Docela by mě zajímalo, jestli je rozdíl mezi starým a novým uf, starý jsem nekouřil, z nového docela výrazně cítím lékořici, ani není tak silný


musím říct, že právě lékořici z něj necítím, řekl bych, že jsou to výrazné hrozinky, ale třeba to vnímáme každý jinak
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod madriguera » 16 pro. 2006, 10:33

Pročetl jsem si diskusi o Petersonových tabácích a chci se připojit se svým, trochu odlišným, názorem :D .
1) causa Old Dublin :D . Já se toho tabáku musím zastat. Chutná mi docela dost. A to jsem s latakiemi začínal s Samuel Gawith Balkan Flake a moc mi chutnal a chutná. Old Dublin mi přijde ostrřejší svěží tabák pro každodenní kouření. Pravda, když se chci vydat do mytických krajů starých heroů :D tak si nacpu SG BF nebo SG Commonwealth Mixture.
2) Petersonovy aromatiky jsou určitě kvalitní, ale, alespoň mě, dost serozpalovaly. Gold Blend produkoval horký dým a litry močky - a nebylo to jen mou neschopností a dýmkami, dělalo se to při každém kouření v různých dýmkách. Connoisseur´s Choice je kouřitelný jen ve velkých a vysokých hlavičkách, kde se ta široká cupanina může rozvinout a vydat ze sebe alespoň nějakou chuť (už jsem pochopil, co znamená "jemné nesladké aroma" :D ) UF je tak jediný "skoro"aromatik :D , který se mi daří kouřit, pakliže ho dobře nacpu, zapálím, v místnosti je optimální vlhko, já jsem optimálně vyladěn... :D
Jakoby kuřák Petersonu, když už vydal velký obolos za tabák, musel věřit, že za své peníze dostává "top ten" (placebo efekt tomu říkají mozkoškrabové). Např. tabáky Rattray´s jsou levnější a pro mě nepoměrně chutnější - jenže se těžko dají sehnat, alespoň v ČB. Tak zaplať Bůh za SG a jeho škálu kvalitních (a levnějších) tabáků teď už dobře sehnatelných.
Závěr: jediné dva kouřitelné tabáky od Petersona pro mě jsou UF za výše uvedených podmínek :D a Old Dublin.
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod tifik » 18 pro. 2006, 07:00

madriguera píše:Old Dublin mi přijde ostrřejší svěží tabák pro každodenní kouření. Pravda, když se chci vydat do mytických krajů starých heroů :D tak si nacpu SG BF nebo SG Commonwealth Mixture...

Jakoby kuřák Petersonu, když už vydal velký obolos za tabák, musel věřit, že za své peníze dostává "top ten" (placebo efekt tomu říkají mozkoškrabové).
Závěr: jediné dva kouřitelné tabáky od Petersona pro mě jsou UF za výše uvedených podmínek :D a Old Dublin.


ad1) naprosto souhlasím
ad2) přidal bych ještě IO. Když jsem se před nějakou doubou vrátil k dýmce, měl jsem zafixovány petersonské tabáky jako kvalitní, přírodní a originální. Čím více je kouřím, tím více pochybuji, že se tyto tabáky nezměnily. UF je určitě něčím dochucen (podle mě lékořicí), to se mi nějak neshoduje s recenzemi. Čekal jsem silný hutný tabák temné chuti ( :) ) (podobné SG Black XX), zatím jsou moje pocity trochu jinde. Ovšem chutná mi. Ještě se pamatuji na starý IO, býval dosti vlhký a jemně řezaný, teď mám každou plechovku suchou (mám rád vlhčí tabák, pro mě nekouřitelné) tak dovlhčuji už po otevření plechovky. Řez je širší. Samostatná kapitola je SH, to už se tady dosti diskutovalo.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 28 pro. 2006, 10:34

Ještě poznámku k UF
, petersoni uvádí, že směs je založena na VA, ne na burley jak jsem pochopil z recenzí. Burley tam určitě je, ale nijak extrémní množství řekl bych. jaký je váš názor?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Visna » 27 úno. 2007, 09:40

vcera som si dal druhy krat SH a zase nic, stiplavy, horuci, ale nastastie nemockujuci, ku konci kotla sa to o dost zlepsilo, zacitil som aj tabak ale dalsia pixla uz neprichadza do uvahy
Connoiseurs Choice mi tiez nebere, moj prvy aromatik, strasne vonavy, nechcem ani len pomysliet na Plantu, co je to za zverstvo :roll:

no a akoby z ineho sveta je UF, tak to je parada, i ked za surova tiez citim nieco vonave, po zapaleni lahoda, ten si urcite naskreckujem 8)
Uživatelský avatar
Visna
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 298
Věk: 45
Registrován: 25 srp. 2006, 11:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod jcp » 10 bře. 2007, 11:28

Visna píše:no a akoby z ineho sveta je UF, tak to je parada, i ked za surova tiez citim nieco vonave, po zapaleni lahoda, ten si urcite naskreckujem 8)

to nieco vonave je lékořice - BAT kerej UF dnes vyrábí ji tam sám přiznává.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Visna » 10 bře. 2007, 12:27

jcp píše:
Visna píše:no a akoby z ineho sveta je UF, tak to je parada, i ked za surova tiez citim nieco vonave, po zapaleni lahoda, ten si urcite naskreckujem 8)

to nieco vonave je lékořice - BAT kerej UF dnes vyrábí ji tam sám přiznává.


no teda a pritom lekoricove vyrobky nemam rad :D
Uživatelský avatar
Visna
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 298
Věk: 45
Registrován: 25 srp. 2006, 11:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Breer » 10 bře. 2007, 17:45

no ja neviem , ale lekorici a ine vonavosti v UF necitim, ale tabak je to vynikajuci :pipe1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod jcp » 10 bře. 2007, 17:54

Visna píše:no teda a pritom lekoricove vyrobky nemam rad :D

to neni muj napad, uz to tu padlo - ten Lacrisse (extrakt) je prave lekorice a je to v kazdym tretim tabaku :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 10 bře. 2007, 23:04

Visna píše:no teda a pritom lekoricove vyrobky nemam rad :D


To jsme dva :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 28 dub. 2008, 10:44

co myslíte, vážně je v té směsi pomeranč ? :lol:

http://www.etrafika.cz/detail.php?items ... id%5D=2943
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků