Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

kolik otevrenych tabaku

1 - 3
107
31%
3 - 6
115
33%
vice
122
35%
 
Celkem hlasů : 344

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

19 čer. 2020, 12:43

Tak já jsem na tom podobně. nejdřív se snažím množství načatých tabáčků eliminovat tím, že dojedu oblíbené a pak ty méně oblíbené. Nakonec stejně otevřu další oblíbené. Mezitím mi občas vznikne suchotina, tak tak trošku navlhčit a nebo to jde do piksly, jak tu někdo někdo vtipně prohlásil do ZbytkyBlend... a jsem na začátku....

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

18 črc. 2020, 18:59

No, u mne to teď “vyhouplo” na 10 :oops:
Ale tři z nich jsou blendy - PrachatejMizera Blend (PCCh a červ. Amphora) a BlackBlend (SG BCC a GH KK) a můj ZbytkyBlend. A taky je tam zbytek SG ChocoFlake, který nechci sypat do ZbytkyBlendu, protože mi vůbec nejel.
Je to ale vina všech těch prokouřenějšich kolegů, co zde chválí ty svoje tabáky a já se nechám přesvědčit, a taky to koupím a otevřu. A vůbec nejhorší na tom všem je to, že ty jejich rady jsou většinou docela dost dobré! :twisted:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

19 črc. 2020, 15:59

Aktuálně 7. Je to nejvíce, co jsem kdy měl. Ale problém v tom nevidím. Někdy je chuť na tohle, někdy zase na tamto. A fajfky mají čas odpočívat.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

19 črc. 2020, 20:00

Tak jsem prošel tohle vlákno a našel jsem 3 příspěvky: 10, 12 a 12 načatých tabáků :smoke6:
No ty časy už jsou dávno pryč, dnes mívám načaté zpravidla 2-3 GH tabáky... nyní Balkan Mixture, Kendal Dark a SRT :smoke1:
A v podstatě chybí jen nějaké černé lano a Dark Plug... event. svátečně poslední z lakelandů - Dark Flake Aromatic :twisted:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

21 črc. 2020, 17:32

:arrow: Rahmede: Takže, pokud dobře počítám, máš otevřeno 6 tabákův, jak by napsal učený :arrow: Batrachos?

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

21 črc. 2020, 20:38

Nee :palm:

:idea:
... mívám načaté zpravidla 2-3 GH tabáky... nyní Balkan Mixture, Kendal Dark a SRT...


Dobrá, jsem tu poslední větu nějak nedoformuloval :D
Čili že aktuálně kouřívám 6 tabáků, a ty další 3 otevřené nemám :twisted:
Hmm, možná je čas zkusit něco nového :think:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

23 úno. 2021, 12:14

Já jsem se ustálil na 6ti otevřených, kde jsou zastoupeny typy tabáků: 2x latakie, 1x přírodní směs typu Capstan navy cut, 1x mýdlovější typu Ennerdale, 1x aromatik z vánočních edicí, které mi vyzbydou po celý rok :D a poslední mám vyhrazeno pro nějaké novinky, které se mi dostanou pod ruku. Vše mám přesypáno do dóziček z Mobelixu a při intenzitě kouření 1-2 dýmky denně jsem nikdy nemusel dovlhčovat mimo některých tabáků od Dan tobacco, které jsou často dost vysušené už při otevření.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

07 bře. 2021, 20:59

Momentálně otevřeno:
Squadron leader
Skiff Mixture
Old Gowrie
Scottish flake
Black XX
Navy Flake SG
Fire Dance
Blend červený Amphory a Bagpiper’s Dream

Tak tedy osm tabáků, vše uskladněno buď v Lock&Lock dóze nebo ve skleničkách. S moji frekvencí kouření to mám na dýl, ale nevadí, tabáky dobře drží vlhkost. Ne vždy byla chuť na tři druhy, které jsem míval otevřené, tak se to lehce rozrostlo.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

08 bře. 2021, 09:03

mám otevřeno: amphora rich, red lion, perfection, holger Danske,orlik golden sl., blackxx., davidof danish mix., amphora full, black captain, bagpipers dream, artisant.
Ale kouřim 3 dýmky týdně +/-, není klid.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

19 led. 2024, 12:21

Kouřím v průměru 5 dýmek denně [min.4 max. 6]. Pracuji doma v ateliéru, takže kouřím skoro pořád.
Otevřeno mám celkem 19 tabáků, přendaných do těsných sklenic. Každý tabák má 1-2 své fajfky. Občas tabáky měním. Teď půjde pryč Old Gowrie a bude nahrazen asi thumblin dice.

Výčet:
AROMATIKY: Tower bridge [Rat.], Mystery 113 [Solani], "Bagpipers dream" [Rat.]
VA/PER: Old Gowrie [Rat.], Hal O Wynd [Rat.], St James flake [SG], ST Bernard [DanT], Ascanian No.2 [DanT]
V/B: Sir William [Rat.], Stirling flake [Rat.], Univesity flake [Pete.], Macbeth [Rat.]
V: Full virginia flake [SG]
ORIENT/trochu latakie: Fred the frog [DanT], Skiff mixture [SG], Oriental square [McCon.], Red lion [Rat.], Boutique blend [McCon.]
LATAKIE: Artisans blend [Asthon].

Kouřit se to dá..., vstávám v 6, takže první dýmku mám kolem 0630. Obvyklé pořadí: aromatik, VA, orient, orinet/latakie, V/B [zapaluji kolem půl osmé].
Výhodou je, že dýmky odpočívají minimálně 3dny a jak kouřím převážně Peterson bentky [pracuji u toho], tak déle schnou.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

19 led. 2024, 19:01

Převážně dva tabáky. S tím si vystačím. :puffy:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

22 led. 2024, 12:49

U mě se to pohybuje mezi dvěma až čtyřmi.
Většinou jsou to dva, které v daném období preferuji a k tomu třeba jeden až dva buď nové na vyzkoušení, nebo jako teď dva vánoční speciály od ježíška :mryellow: :smoke5:

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

22 led. 2024, 16:49

Nekde kolem 20 ceti plus minus. Stabilne. Mam rad vyber.

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

22 led. 2024, 17:06

Já mám stabilně otevřené dva tabáky, kouřím pořád ty samé. K tomu občas třetí, něco nového na ochutnání. Ten vždycky buď rychle vykouřím (když chutná) nebo někomu dám (když nechutná).

Re: Kolik nacatych tabaku mas?

26 led. 2024, 15:34

Já mám otevřených tabáku 8-10, jak kdy. Většinou 4 LAT, 3 VaPer, 1 Va a zbytek podle chuti.
Odeslat odpověď