Tabák pro začátečníka - návrhy

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Jack.Grave » 16 zář. 2010, 21:18

:arrow: José Moje oblíbené doporučení SG Grousemoor nebo Erinmore Mix. obojí dostupné vcelku příjemně vonící a chutné.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1118
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod José » 16 zář. 2010, 21:47

Grousemoor jsem mel vzorek plug a nevim, prisel mi takovej sice zajimavej, ale casem nemastnej neslanej, ten pelynek tam mohl asi byt vyraznejsi :)
Uživatelský avatar
José
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 93
Věk: 36
Registrován: 25 srp. 2009, 12:11
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod šnek » 17 zář. 2010, 08:07

Nicméně toho Connoiseur´s Choice, bych vyzkoušel, já sice kouřím přísnější věci, ale přiznám se, že si ho někdy dávám a já tam tu vanilku tak dramaticky necítím, spíše převládá ovoce, ale je velmi slabý, velmi.....( ale to bude asi mou vypálenou hubou). Každopádně přítelkyně bude spokojená a ty si pak někde v klidu dáš ÏF, nebo BXX..
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 52
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod kukab » 17 zář. 2010, 09:28

:arrow: josé

No nevím, já s dýmkou smrdím okolí vždy, bez ohledu co mám zrovna nacpáno. Třeba je to nějaký psychologický efekt, že když lidé (nekuřáci nebo naopak pyšní cigareťáci) vidí kouř z dýmky, tak jim to v mozku okamžitě evokuje dojem smradu, bez ohledu na objektivní vůni dýmu :) ... Takže poradit ti nějaký tabák pro potěchu tvého okolí, to vážně nedokážu. Já byl třeba paradoxně vysmíván za SG Celtic Talisman a naopak jednou slečnou velmi chválen (až jsem ji musel dát potáhnout) za GH Balkan Mixture, takže tak... :wink:
Pokud ti jde o chuť, tak bych ti doporučil klasické mýdláky od GH. Dodnes jsem nenašel aromatik, který by se v dýmce choval vzorně, chutnal a hned se nepřekouřil - právě krom mýdláků. Navíc si troufnu tvrdit, že tě uspokojí i nikotinově. Třeba již uvedený GH Bobs Square Cut je dle mého dobrá volba :ok:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod José » 17 zář. 2010, 16:28

Tak jsem prostudoval zmíněné tabáčky a mám hnedle několik typů. Asi by to chtělo vzorky, ten Luxury blend vypadal zajímavě Erinmore Mix mě asi zaujal nejvíce, díky za typy. A nebo jsem jeste pouvazoval po nejakem Echt mydlaku, ale nevim. Vzorek Conistonu memu okoli taky moc nevonel :)
Uživatelský avatar
José
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 93
Věk: 36
Registrován: 25 srp. 2009, 12:11
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod kukab » 18 zář. 2010, 07:30

Coniston je dark fired, takže voní trošku specificky :wink: Ale Ennerdale nebo ten Square Cut jsou fakt jako aviváž :ok:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod madriguera » 18 zář. 2010, 08:19

Hm, Peterson Connoisseur´s Choice voní okolí hezky - jeden můj "alternativní" kamarád běhal okolo mě, volal "vodnice, vodnice" a následně byl zklamán, když uviděl mou briárovku, do které jsem mu "TO", co měl v krabičce nedovolil nacpat.
Ale, já mám s tímto tabákem následující problémy:
a) nikotinově je dost slabý;
b) chuťově také - aromatizaci jsem na patře postřehl až po rozhicování kotlíku, o chuti tabáku jsem taky nic nezjistil, prostě teplý vzduch. Ale okolí luxusně vonící.
Závěr: Za dost peněz málo požitku - to mi jako lepší volba MB Vanilla (cokoliv - i ten flake se osedlá snadno), nebo SG (Talisman, Palace Gate...)
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Stan » 18 zář. 2010, 19:09

José píše:Grousemoor jsem mel vzorek plug

Tak tohle moc nechápu. Omlouvám se, ale mohl bys mi to nějak přiblížit? Díky.
PS: Grousemoor není můj favorit, nicméně právě proto, a taky protože ho tu spousty lidí doporučuje, byl bych nerad, aby mi něco uniklo..........
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Stano » 18 zář. 2010, 23:50

:arrow: Stan
No, Grousemoor, ktorý kúpiš bežne tu, je vo forme Loose Cut (napcháš bez prípravy) Plug je kocka zlisovaného tabaku..
A to znamená, že plug je trošku pracnejší... nájdeš ho napr. tu: http://www.4noggins.com/samuelgawithbulktobacco.aspx... ale aj inde.. Pozri vlákno o internetových obchodoch..
Uživatelský avatar
Stano
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 749
Věk: 47
Registrován: 10 dub. 2008, 19:07
Bydliště: Púchov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Stan » 19 zář. 2010, 07:02

Díky Stano za info. :joy:
Vím co je plug (mám moc rád PPP), jen jsem vůbec netušil že Grousemoor je v této formě k dostání.
Omlouvám se za případný OT, ale jak to chutná??
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Sobpeta » 19 zář. 2010, 08:59

Grousemoor je velice osobitý a svým způsobem zvláštní tabák. Jemný aromatik s dobrým virginiovým základem, trošku mýdlový, aromatizace se velmi těžko popisuje, chce to zkusit. Verze plug je oproti mixture taková zakulacenější, jemnější a možná trochu sladší chuti. Taky trochu lépe hoří než loose cut verze. Jak se píše, chce to fakt zkusit, vzorek plugu klidně můžu poslat, jestli máš zájem, napiš mi sz.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod basa333 » 19 zář. 2010, 10:16

a co teprve motaná verze,... ta chutná i mně :yum:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Stan » 19 zář. 2010, 10:20

No to mi právě vrtá hlavou! Ta klasické provedení mi nesedlo, ačkoli jsem mu dal několik šancí. A mám takovou nejasnou tuchu, že to v té plugové verzi by to mohlo být úplně něco jiného. Díky za radu a inspiraci.
Stan
Účet zrušen
 
Příspěvky: 219
Registrován: 01 dub. 2007, 12:59

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod basa333 » 19 zář. 2010, 10:21

koštni rovnou lano, to je fakt jiná kategorie. akorát si tím možná zavřeš vrátka k mixture a plugu, protože už ti nebudou chutnat :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy

Příspěvekod Sobpeta » 19 zář. 2010, 10:23

Vidíš, to mi hned nedošlo, já ho taky budu muset okoštovat... :yum: .třeba na srazu :joy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků