TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 12 pro. 2023, 08:59

Tak já teď cca dva týdny střídám Dudáka a výborný Marlin Flake a vyhlížím Ježíška, který se dostaví tradičně s nějakým tím výročním speciálem, abych mohl vánočně provonět dům :smoke5: :yum:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 54
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Petr.S » 14 pro. 2023, 14:14

Včera jsem testoval tabák, o kterém jsem ještě nikdy neslyšel. Gerd Jansens Pfeifendepot Werkstatt č. 070. Ale jaká to je lahodná Virginie. Myslím, že u mě najde místo v rotaci, jestli se mi podaří koupit více. A dnes jsem měl další vzoreček Gerd Jansens Pfeifendepot Werkstatt VAPERizer Plug. Taky slušná Virginka, ale ta už mě tak neoslovila.
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 21 pro. 2023, 12:19

Když sleduju cvrkot vedle v anketě tak si řikám, že by nebylo od věci ji udělat pestřejší :think: Condoru fandim, neznám MB inkarnaci, ale toho britského jsem něco vykouřil, takovej pánskej aromatik :mrgreen: Já zatim nacpal jen vánočku JA 2022 :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 24 pro. 2023, 11:30

John Aylesbury Winter Edition 2022. Fakt povedený aro bohatý na Burley. Kouřim to ráno a dopo jako první tabák ve dni. Ke kafi úžasnej. Žádná přeslazená a převoněná chemka, chová se excelentně. Vřele doporučuju, aroma nevtíravý, takový hřejivý, nejvíc cítim kakao, ikdyž nikde v popiscích neni, taky skořice je docela cítit a samozřejmě tonka boby na pozadí, ty se fakt držej až dokonce, jak to umí snad jen kumarin.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Milan B. » 28 pro. 2023, 17:04

Ahoj, také mám otevřený Winter Edition 2022 od JA a je to výborný start dne. No a jako další jsem od Ježíška dostal svůj první jemný tabák s Latakií - McBaren Plumcake - a jako první pokusy s tímto typem tabáku to mohu skalním zastáncům aromatiků jen doporučit!
Hezké svátky! Milan
Uživatelský avatar
Milan B.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2023, 12:25
Bydliště: Kařez

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 28 pro. 2023, 19:01

@beda: Netušil jsem, že Mac Baren teď vyrábí Condora. Mám ještě pár paklíků, na kterých je uveden Gallaher.
Abych nebyl OT, tak dnes po obědě Condor. :D
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 28 pro. 2023, 23:40

Jj, vyrábí. Jinak Plumcake bezva tabák, jen to neni uplně klasickej uzenáč. Ono ikdyž je to asi šedesát let starej blend, tak je poměrně moderní. Nehledě na to, že je to navíc dánský pojetí anglickýho typu směsi, který si už hodně zahrává s aromatikem. Prostě Britové mají navy fláky Va, By, někdy s menším podílem Lat. Často s rumem. Ale i tam to neni typickej "English" ve smyslu Va, Orient, Lat. Pořád to nemá tu suchost, chlad a další kvality, který přicházej až s více procenty Lat. A který maj na svědomí ty kvanta latakiovejch radikálů.
Právě teď Kentucky Bird. Condora objednám, jsem zvědavej, jednoho, vim jak uměj v Dánsku dojebat britský směsi. Zlatí Němci.
Kua, samej pták :think:
Tak omyl pánové, Condora nedostali :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 13 led. 2024, 21:53

Vykouřil jsem dost MB Va no. 1 s trochou doutníku. Posledních pár dní Davidoff Scottish Mixture s trochou doutníku a taky dobré. Přidávání doutníku do dýmkového tabáku nebude chutnat každému. Určitě se najdou takoví, kteří řeknou, že kazím dobrý doutník i dýmkový tabák, ale co už, když mi to chutná.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 13 led. 2024, 22:36

Míro právě červená Amphora :wink: Mám čerstvou a chce dosoušet. Taky mám zelenou z Broumovský trafiky, ještě za 360,- a ta je akorát. Normálně jsou na ní krystaly :shock: Dobrej kauf, postupně vykoupim.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 13 led. 2024, 22:41

Bedo, taky mám zelenou od Ježíška a už jsem ji otevřel, aby trochu proschla. Chladný kouř! OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 14 led. 2024, 12:53

Měl jsem několik kotlíků a až když jsem ji trochu vysušil, tak se chuťově vyloupla. Píšu to proto, že na omak atd. to nepůsobilo. Nacpávám Holger Danske Golden Harmony, dříve Mango and Vanilla, hrozná prasárna :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 26 led. 2024, 14:16

Rattray's Red Lion. Poslední dobou po něm sahám čím dál tím častěji. :smoke5:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod krpa » 13 úno. 2024, 20:26

Ráno byla Nyala, ta nemože zklamat :yum:. A přes den dva menší kotlíky Sir William od Rattrays. Je to voňavá dobrota, ale také nadupaná vitamínem N. Když jsem si ho nedávno dal před spaním, jako poslední dýmku dne, tak mě fest uzemnil. Připadá mi, že je silnější než jeho předchůdce Irish Whisky. No a večer mě ještě čeká Khartoum.
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jelen76 » 13 úno. 2024, 21:07

Tři roky jsem bádal na poli doutníkovém až mě přepadl stesk po Latakii. Dnes Artisan
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod tumek » 14 úno. 2024, 20:33

Já si dopřávám tabák Forte - Kentucky stejný jako u doutníku Toscano. Docela fajn, celkem silné, sice jednotvárné, ale na nic si to nehraje. Bafá se dobře, stejně tak jako už zmíňovaná Nyala - moc chutný kouř. Jinak pánové určitě jste už zaregistrovali, že v NDR se objevily tabáky od Turecké společnosti Gladora, údajně všechno turecké plodiny, včetně turecké latakie.... To by mě moc zajímalo, jak se liší od kyperské.
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


cron