TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alcarin » 26 lis. 2023, 13:06

beda píše:Poslední večery musim vypíchnout Solani English Mixture. Libová záležitost, lehčí uzeninka, ale slaďounká Va a excelentní Orientály, kadidlo, skoro santal. Fakt kvalitka. Takovej lepší Presbýk.


Zajímavé, jak má každý úplně jiné chutě. Zrovna nedávno jsem ho měl a říkal jsem si, že je to taková mdlá verze Presbyho :D
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 26 lis. 2023, 14:47

On byl dlouho dost nijakej, ale jak dokuřuju pixlu, tak se objevujou fajn nuance.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 28 lis. 2023, 18:01

dokupoval jsem nejake zasoby a dostal pomerne zajimavou hrst vzorku zdarma (kazdy tak na 2-3 dymky a ne nekupoval jsem z ceska, tady se takove veci nenosi) a tak zkousim - Golden navy cut me nezaujal, takova Va bez charakteru, ted mam nacpany Maroon (choco a nugat) a je to dost utrpeni. No jeste mam tri dalsi vzorky tabaku ktere neznam, tak snad narazim na neco zajimaveho.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 29 lis. 2023, 07:24

Jsi docela odvážnej, nugát na večer :mryellow: Včera ráno 2x Leonardo, definitivně koupim znovu, pak velkej kotel Scottish Autumn, jsem na dně druhý pixly, naučil jsem se to nacpávat, hodně krátkej a hrubej ready rubbed a fakt jsem si pošmáknul. Prostě BBF light, Va do oříškova, minimum slámy, sena, citrusů. Na TR někdo psal, že je to přebalenej Hamborger Veermaster, koupim a zkusim, s lodičkou a jako navy flake by to mohla být srdcovka :joy: Páč za ty prachy kvalitka. Z hluboký bentky snad tři hodiny s excelentnim vývojem. Večer malej kotlík Stirling Flaku, upravenej stejně jako SA, můj top tabák, neni na každej den, ale vždy dostane do kolen..
Teď jdu nacpat Leonarda a dopít termosku kafe ze včera.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 30 lis. 2023, 23:36

Poslední dobou MB Va no. 1 okořeněná doutníkem Romeo y Julieta (lze i Cohiba :D ). Nikomu to nedoporučuju, nikoho tím neodrazuju...
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 01 pro. 2023, 08:12

MBO - nevím proč, ale po přečtení Tvého příspěvku se mi vybavil alchymista Lubomír Lipský: "Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch!" :smoke5: :ok:
Ale rozumím Ti. Při dnešních stoupajících cenách dýmkového lupení je třeba hledat náhražky, potažmo nějakou levnější vatu, kterou se to dá nastavit. Třeba Cohibou, stačí nějaké průměrné kvality, v ceně řekněme kolem 1.000,-Kč/ks ... :mryellow: :mryellow: :mryellow:

Ale teď vážněji - v jakém poměru to mícháš? Stačí od očka. Na 2/3 dýmkového 1/3 doutníku? Nebo i méně? Občas mám pokušení to zkusit, když se mi už nějaký méně výrazný tabák "okouká".
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 54
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 01 pro. 2023, 16:03

Ty jo, dobrý synchro, zrovna přemýšlim, že koupim Toscano Antico, to je čistej, opravdu kvalitní kentucky tabák. Přesně na kořenění véček. Akorát musim do Náchoda do Geca :|
Nebo čistej, možná je v něm rekonstituovaná folie místo vazazacího listu, nevim, nekuchal jsem, zjistim.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 01 pro. 2023, 16:24

U Toscana by měl krycí list sloužit zároveň jako vázací. Dej pak vědět, co zjistíš pitvou, zajímalo by mě to.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod tumek » 02 pro. 2023, 22:50

Já sehnal v Palermu Manifatture Sigaro Toscano Forte dýmkový tabák, jsem hodně zvědav jestli bude mít něco společného s doutníky Toscano... Jinak přemýšlím, že bych si sehnal Tonka fazole a zkusil je implementovat do čisté Virginie, ale vůbec nemám ponětí jakým způsobem... Jinak teď občas Nyalu od Hu tobacco. To je docela moje gusto.
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 03 pro. 2023, 15:04

To může být zajímavý tabák. Já poslední dobou kouřím MB Va no. 1, do které jsem nalámal kus doutníku Romeo y Julieta.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 03 pro. 2023, 17:13

tumek píše:Já sehnal v Palermu Manifatture Sigaro Toscano Forte dýmkový tabák, jsem hodně zvědav jestli bude mít něco společného s doutníky Toscano... Jinak přemýšlím, že bych si sehnal Tonka fazole a zkusil je implementovat do čisté Virginie, ale vůbec nemám ponětí jakým způsobem... Jinak teď občas Nyalu od Hu tobacco. To je docela moje gusto.

Nejsem si jistej, ale mohly by to být odřezky z výroby Toscan, někde jsem o nich četl. Na boostrování pecka, to bych bral. Kouknu na TR.
Edit: Tak odřezky to nejsou, ale je to italskej "Kentucky" chválený na blendování. Stejný listí ze kterýho se dělá Toscano.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 04 pro. 2023, 22:58

beda píše:Nejsem si jistej, ale mohly by to být odřezky z výroby Toscan, někde jsem o nich četl. Na boostrování pecka, to bych bral. Kouknu na TR.
Edit: Tak odřezky to nejsou, ale je to italskej "Kentucky" chválený na blendování. Stejný listí ze kterýho se dělá Toscano.


ano odrezky z Toscan se prodavaji jako Cimette Toscani :joy:
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 09 pro. 2023, 01:52

Mám na víkend deti, takže voníme. Skandinavik Sungold na půl s H. Veermaster, aby jsme si i zakouřili :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 09 pro. 2023, 09:19

Já včera SG Black Forest
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 09 pro. 2023, 11:32

Hm, ten se k zimě hodí :joy: Ty ceny a nabídka teď ale bída :( Nejsmutnější pohled je ale na e-shopy v Americe. Teda jako odsud, z Evropy :mryellow: Dnes zatim jen loňská vánočka John Aylesbury, pecka.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron