TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 17 říj. 2023, 15:20

Podzim je tady a s ním chuť na latákii. Vytáhl jsem z archivu pětiletou plechovku Rattray's Red Lion, uvařil černý čaj s mlékem a nacpal Seawolfku. Dobré to bylo. :pipe1:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 17 říj. 2023, 18:15

Rano jsem zacal G&H Dark Birds Eye a pokracoval cerstve zakoupenou Amphorou Burley. Pro me poprve a bylo to moc fajn, je smutne ze uz se zase u nas neprodava (nejake stare zasoby). Trochu mi vylezli oci z dulku pri cene 430 czk/tobolka - ve Veprove cca. 270 czk ale je to povedena Burley. Premyslim, co dale - asi sahnu po necem sladkem, asi Sweet Vanilla Honeydew...
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 17 říj. 2023, 21:24

Asi dva roky otevrenej, dobre uchovavanej Jolly Joker. Dost vyvetral, ted z toho nejvic trci kafe a asi amareto. Docela fajn arous z dobryho listi. Holt tu mam deti, tak aby nesmrdeli moc chlapacky :mryellow: Caro k tomu :palm: Neni to nic komplexniho, ale nikotinove celkem uspokojujici. Na to jak to voni, tak to docela chutna jako tabak. Ale nekoupil bych to, casu malo, na takovej konzum.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 17 říj. 2023, 21:58

Rád tě tu vidím a slyším, příteli Lysohlave!
... a nebál bych se, že tvoje děti nebudou v nějakém ohledu chlapácké. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 17 říj. 2023, 22:10

Zdar zdar :D Jsem rad, ze tenhle kousek e-sveta ma porad sve legendy a stopu normalnich casu :mryellow: Zitra mi snad dorazi balik z etrafiky, tak budu psat casteji, ted nebylo moc o cem, MB Mixture :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 18 říj. 2023, 10:16

Solani Mystery, asi tři roky starej. Arouše prostě časem spíš ztrácejí. Uplně z toho zmizel ten rybíz, teď je to proste takovej univerzalní BC blend od K&K. Ale kvalitní to je. Tyhle tabáky pro okolí už budu kupovat jen pro okamžitou spotřebu, beztak je to na jedno brdo, kazdou chvíli je nějaká nová limitka, tak aspoň budu mit ty hezký krabičky. Před chvílí mi dorazil Leonardo.
Edit: Fajn tabák, ve skutečnosti to neni taková černota, jako vypadá na fotce. Aroma decentní, listí excelentně zpracovaný. Prim hraje kvalitní Va. Nastěhoval jsem to buldočka po Dudákovi a pohoda.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 18 říj. 2023, 17:53

krome leonarda jeste neco zajimaveho co bys doporucil nasi pozornosti ?
u me taky dneska "zvonil postak" s timhle - hned to davam do archivu :-)
Obrázek
Abych nebyl OT tak Amphora Burley z nove male Jirsovky a ted FcT Vintage z Peterson Barel
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 19 říj. 2023, 01:48

Scottish Cake, Paddington, Stirling Flake, Covent Garden a Solani English Mixture. Co mne teda sere je, že se přestal vozit Malcom Flake :( Ten byl jak starej Erin od Murray's. Jinak ta syrská v posledně jmenovanym uzenáči je ten německej bastl s lékořicí. Ale fajn kouření, i Paddington, víc jsem dnes nestihl.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 19 říj. 2023, 16:56

beda :ok:
ja dneska uz podruhe W.O.Larsen Craftsman Edition 2017 - spotrebni arous, ktery prekvapuje kultivovanou aromatizaci mandlemi. sice potence tam neni skoro zadna, vitamin N minimalni, ale zase na druhou stranu, proc by ne. Vyhodou je temer nepostrehnutelne aroma v mistnosti :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 20 říj. 2023, 01:46

To je ten co ho máš víc balení? Rád koupim, když bude za zajímavou cenu :wink: Jestli má hezkou krabičku :mryellow: Zatim co jsem od nich měl, bylo kvalitní, ale nebylo toho moc. Ráno dvakrát takovej náprstek Leonarda, kulatej, hebkej slaďouš, hodně Cav záležitost, taková kvalitnější Amphora :mrgreen: Jednoznačně nic pro uhlík. Pak Mystery přes papír, lepší než včera přes uhlík, ale pak prvně Scottish Cake a to je pecka, přesně jedno z mojich gust :joy: A teď Covent Garden, fajn, že se tahle receptura dá teď sehnat levněji.
Edit: Koukám na něj na TR, krabička pěkná, ale málo recenzí. Klidně bych to zkusil, po Leonardovi, ráno ke kafi a dětem :mryellow: Bylo to na troud? Jestli to je decentní kousek, tak by po sto g z kotle mohly lézt kultivovaný chutě.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 20 říj. 2023, 21:43

to beda:
ne na troud to nebylo, nechal jsem to kazdopadne trochu navlhcit, protoze uz to bylo trochu "krupavejsi" nez jsem zvykly. Jinak ja nic neprodavam, ja jenom nakupuju :-), ale mozna bych Ti mohl poslat jedno baleni zadara, pokud se tedy donutim se dostrachat na postu ci do jine prdele kde bych to poslal :-)

ale abych nebyl OT. Amphora Burley a ted DTM Mellow Mallard
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 23 říj. 2023, 20:46

Tak to by se mi líbilo :D Poštovný rád zaplatim :joy: Nějak se zrovna tobě revanšovat něčim co neznáš nebo nemáš je asi nemožný :mrgreen: Dnes Mystery, 2x MB Mixture, Scottish Cake a teď Stirling Flake. Ten Mixture mne pobavil, včera jsem dal poslední dva kotle z tobolky a tak mi sedl, že jsem ráno koupil další, předraženou v Gecu :palm: Ten tabák má fakt něco do sebe.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 23 říj. 2023, 23:49

beda píše:Tak to by se mi líbilo :D Poštovný rád zaplatim :joy: Nějak se zrovna tobě revanšovat něčim co neznáš nebo nemáš je asi nemožný :mrgreen: Dnes Mystery, 2x MB Mixture, Scottish Cake a teď Stirling Flake. Ten Mixture mne pobavil, včera jsem dal poslední dva kotle z tobolky a tak mi sedl, že jsem ráno koupil další, předraženou v Gecu :palm: Ten tabák má fakt něco do sebe.

posli mi adresu do SZ, myslim ze postovne nejak uz snesu :-) poslu pres zasilkovnu Z-Box, alespon se to naucim :-)
abych nebyl OT:
rano Amphora Burley, nasledovane Edward G, nasledne F&T Vintage a ted Mellow Mallard
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 24 říj. 2023, 10:20

Díky díky kolego :D Teď ke kafi Leonardo :puffy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Zdeněk » 24 říj. 2023, 12:26

Tak já dnes Ascanian No. 2 z nové klubové dýmky Poezie v dýmu.
Zdeněk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Věk: 28
Registrován: 14 pro. 2020, 14:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků