TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 31 říj. 2023, 12:02

Začínám Leonardem, jakkoliv jsem si ho pořizoval hlavně do přítomnosti rodiny, tak ho cpu i když tu nejsou, fakt povedený aro. Jestli si někdo pamatuje vánočku Peterson 2014, takovou černobílou, pruhovanou, se Santou, tak je to hodně podobnej tabák, jen se stopou kafe navíc. Včera jsem to nacpal před polednem podruhý a už mi to bylo málo, nebo z většího kotle chutná míň, nevim, dnes zkusim znovu. Pak jsem si dal dva blottery DOI a vyrazil na procházku, měl jsem sebou MB Mixture, ale kouřil jsem ho jen z papírků ať už čistej, nebo ve směsi s konopím. Intenzivní odpoledne, velmi nekompromisní substance :mrgreen: Večer po návratu z prochajdy jsem ten Mixture z úcty nacpal, když jsem ho přes den prasil z papíru a byl jako vždy dobrej, jen prostě lehkej, tak jsem se dorazil Solani English Mixture. Resumé dne, na jointy prdim, dobrý tak s buchtou na válendu k telině. Jinak pro mne jen rozdrážděná chuť na tabák, 2/3 materiálu v čoudu a stav tak na půl, sám už jen čistý ze skla.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 01 lis. 2023, 12:03

Leonardo byl včera dvakrát, pak předposlední kotel Mystery, už aby byl pryč, Paddington, Scottish Cake, Stirling Flake, Solani English Mixture a před spaním Covent Garden. Povedenej den, Stirling Flake a Covent Garden naprosto ultimátní, první je v tý fajfce roky a druhej má veteránku na silnější Latakie, tam stačily dva kotle a je jako doma. Teď pro změnu Leonardo s kafem :puffy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod vitous » 01 lis. 2023, 12:51

Ještě před rokem pro mě 6 kotlů denně bylo málo. Od doby co jsem začal šňupat mi stačí dvě dýmky za týden, někdy tři. Teď MB Club, léta letoucí stále stejný.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 01 lis. 2023, 14:33

Šňupu i žvejkám, ale kouřovej most má něco navíc :puffy: Takže když můžu, tak kouřim. Před chvílí poslední kotlík Mystery a jako vždy asi nejlepší ze všech. Ale další nekoupim, mám tu dárky od steltona a mám málo fajfek. Ještě jednou díky kolego :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 02 lis. 2023, 11:37

Včera ještě 2x MB Mixture, Paddington, Solani English a 2x Covent Garden. Káva, melta a nakonec zázvorovej čaj k tomu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 05 lis. 2023, 20:21

mam ted nejakou chut na sladke a tak tocim HU Out Of Africa, HU Bahia O, DTM Sweet Vanilla Honeydew a ted SG Palace Gate. Prokladam to virginiema jako je F&T Vintage a cim dal tim oblibenejsim Bjarne Flake de Luxe.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 06 lis. 2023, 08:25

Scottish Autumn Flake bez filtru nacpanej otýpkou a slazenej EBT s mlíkem. Snadná příprava, bezproblémový hoření. jede to líp než rubbed. Docela lehkej tabák, prostě Samova Va udělaná trochu do kontinentálního střihu, hlavně teda tou lehkostí. Tipuju to na podobnej proces jako BBF, jen s výchozí surovinou na jiný úrovni. Fajnová delikátní věc, ráno, dopoledne, odpo max, když budu pozdě vstávat :mryellow: bez filtru, možná papír, když bude víc kotlů.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 06 lis. 2023, 13:56

doporucuji Vasi ctene pozornosti mozna trochu pozapomenuty DTM Tumbling Dice - k dostani i v Cesku, vyborny Vaper neobvykleho rezu. jedu ho od rana treti dymku a cim dale tim lepe. zacatecnici budou mit mozna trochu problemy s nacpanim a zapalenim, ale neni to nic s cim by si zkusenejsi kurak neporadil.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 06 lis. 2023, 16:58

Jsem ho zrovna dnes pročítal :ok: Ten design ale klame, nikdy jsem ho ani nerozkliknul, tipoval jsem nějakej arouš a ty v tomhle řezu neumim, až dnes, asi náhoda :mrgreen: Momentálně Paddington, třetí kotel Scottish Autumn už jsem nechtěl, fajn listí, ale je to lehounký.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 06 lis. 2023, 18:04

beda píše:Jsem ho zrovna dnes pročítal :ok: Ten design ale klame, nikdy jsem ho ani nerozkliknul, tipoval jsem nějakej arouš a ty v tomhle řezu neumim, až dnes, asi náhoda :mrgreen: Momentálně Paddington, třetí kotel Scottish Autumn už jsem nechtěl, fajn listí, ale je to lehounký.

neudelas chybu a diky tomu jak je rezany zustava mezi tabakem dostatek "vzduchu" tedy prohoriva na jedno zapaleni. pro zacatecnika je tam nebezpeci, ze to "rozfajruje" ale pro zkusenejsiho kuraka je ten tabak vcelku "blbuvzdorny" (jeden z duvodu proc ho kourim :) )
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 08 lis. 2023, 14:32

Momentálně na takový denní kouření bez dětí a manželky mám Scottish Autumn, občas když kouřim od brzkýho rána tak Leonardo, je fakt excelentní, jeden dva kotle bez fitru max. Pak už to chce něco silnějšího. Scottish Autumn libovka, je to teda lehounký, ale delikátní. To provedení je pecka, krásný fláky v ideální tlouštce a vlhkosti, eSGéčko v německym pintlich stylu :mryellow: Taky spíš bezfiltrovej tabák, papírák, nebo balsa ještě jo. Nacpaný vcelku to hoří uplně parádně.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 14 lis. 2023, 18:55

Dnes Red Lion. Běžně to nedělám, ale po dokouření jsem hned znovu nacpal a dal si to ještě jednou. :puffy:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Zdeněk » 18 lis. 2023, 19:12

Venku je hnusně, tak se válím doma na gauči, piju víno a kouřím. Dnes Hal O’The Wynd a teď Artisan’s Blend.
Zdeněk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Věk: 28
Registrován: 14 pro. 2020, 14:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 22 lis. 2023, 20:26

Poslední večery musim vypíchnout Solani English Mixture. Libová záležitost, lehčí uzeninka, ale slaďounká Va a excelentní Orientály, kadidlo, skoro santal. Fakt kvalitka. Takovej lepší Presbýk.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Zdeněk » 26 lis. 2023, 12:40

Dnes Plum Pudding. Ráno jsem rozespalý nacpal dýmku, zapálil a říkal jsem si, že mi dnes chutná víc než obvykle. No a při čištění jsem zjistil, že jsem do dýmky zapomněl dát filtr. Takže ode dneška asi přestávám filtry používat. :smoke5:
Zdeněk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Věk: 28
Registrován: 14 pro. 2020, 14:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků