TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod klasik51 » 03 srp. 2016, 21:46

:ok: hele koloušku, kde ses tak dlouho flákal. :think: Neni to tak dávno, 14 dní + - co jsem o Tobě hovořil. :smoke1:
Vlastně o tom Tvém úžasném vínu, co jsi ho tenkrát skrblil a nechtěl jsi ho ani prodat. Jenom 5 litrů jsem z Tebe vytáh a dodnes
na něj s Haničkou vzpomínáme. Od té doby už bílé nepiju, protože žádné neni takové. Tak jenom červené. :roll:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod easy » 04 srp. 2016, 06:07

:offtopic1: Ahoj Zdendo, to víno bylo od bráchy, ale máš pravdu, žádné není takové. A kde jsem se flákal? Cokoliv bych napsal by byly jen výmluvy, takže hlavně že jsem zpět, ne? :offtopic1:
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 04 srp. 2016, 14:30

Dneska blendy z Kendalu. Ráno zbytek Ennerdale. Odpoledne jsem pak poprvé ozkoušel GH - Kendal Kentucky. A musím tedy říct, že jsem se trefil.
Nějak jsem se dřív raději vyhýbal burley/kentucky tabákům s tím, že mi to určitě nebude chutnat. Ale teď jsem tedy našel jeden co mi chutná extrémně. Krásně plná, suchá a chladná chuť od začátku do konce. V chute jsem cítil kakao, možná hořké mandle, to vše jakoby příjemně kořeněné. Když jsem to kouřil, tak jsem si vzpomněl na chuť tmavých gitanek, což nebude náhoda :yum: :yum: :yum:
Je to velmi jemně řezané na shag, takže to parádně hoří až do bílého popela. Silné je to dost, na lačno bych si to raději nedával, ale jsou I silnější blendy.
Myslím, že to byl Bear, kdo tu nedávno psal, že mu nechutná burley. Kamaráde, ozkoušej tohle a pak se uvidí. Tohle je parádní tabák a já jsem nadšen a určitě se mu budu věnovat vice, protože nejen latakií živ je člověk - a to říkám já :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Sobpeta » 04 srp. 2016, 15:00

Burley obecně až na výjimky chutná téměř všem dýmkařům, kteří zběhli k dýmce od cigaret. Kdo za sebou nemá cigaretovou zkušenost tak mu burley opravdu nemusí říkaz nic.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mihra » 04 srp. 2016, 15:08

Cigaretovou zkušenost nemám, naopak, cigarety mi smrdí, ale MB Golden blend patří k mým oblíbeným tabákům.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Sobpeta » 04 srp. 2016, 15:22

Vím, konkrétně na Tebe jsem si vzpomněl, když jsem ten příspěvěk psal, ale hodně dýmkařů si stěžuje, že jim burley chutná "cigaretově" a to jim vadí.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod lexodont » 04 srp. 2016, 16:26

Nedymam dlouho :smoke5: pouhe dva roky, a dnes poranu si sedim na balkone. Pak mne prepadla me chut na dymku. Vybiram muj oblibeny kousek a davam do nej Apéritiv. Tenhle tabak mi hodne chutna. Dymam, pokuruji, popijim kavicku a pozoruji delniky, jak zprovoznuji prekopanou silnici......krasne rano.
Uživatelský avatar
lexodont
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 55
Registrován: 16 črc. 2014, 08:58
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Ragaz » 04 srp. 2016, 16:54

Já tomu moc nerozumím proč burley chutná cigaretově a ne Va které je v cigaretách podstatně víc...jinak je ovšem pravda, že jsem taky kdysi kouřil cigarety a burley mi chutná (ovšem cigarety mi smrděj).
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 04 srp. 2016, 18:53

Cigarety se dělaj hlavně z Burley. I taková Golden Virginia je co se týče kultivaru Burley. Davidoff Magnum, Reval, Capstan a Senior Service, jsou jediný cíga co znám, založený na Va. Na všech je to napsáno a jsou i o něco dražší.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Ragaz » 05 srp. 2016, 18:33

Jo, v neděli jsem mluvil s dovozcem a distributorem listového tabáku pro výrobce cigaret a cigaretového tabáku a říkal že klasika je 60% VA, 30 % burley a 10 % orient. Tož nevím...
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bear » 05 srp. 2016, 21:21

Dneska jsem mel hrisny den, nebot mi na rybach mimoradne chutnalo. Nightcap, London Mixture, zelena Amphora. A pochutnal jsem si i na tom Nightcapu. Konecne. Svirava chut, ktera mi tak vadila, se vyskytla jen minimalne. Zitra uz musim domu, dosly filtry a bez nich mi to tolik nechutna:-)
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 06 srp. 2016, 06:42

:arrow: Ragaz vyřiď známošovi co přeprodává listí Fílovi Morisů, že nějak zapomněl na řezanej rekonstituovanej tabákovej odpad, toho tam bejvá taky dost :mryellow:
Jinak včera jsem zakuřoval Golden Blendem nový BPK, takovou tu kratší dědkovku co měl Hrušinský ve Švejkovi. Vynikající kuřáckej nástroj :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod petr459 » 06 srp. 2016, 13:01

Včera i dneska několikrát lano SG kokos XX a vynikající chuť po celou dobu, teď Nightcap s kávou
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Ragaz » 06 srp. 2016, 13:44

:arrow: Fílovi on zrovna neprodává a zas takovej kámoš to (zatím) není, viděl jsem ho poprvé. Podle toho, co mi říkal, oni dodávaj listový blendy ( většinou) v uvedendeném složení. Ten odpad zřejmě vzniká při zpracování ne? Pak by měl mít přibližně stejné složení.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod roka » 06 srp. 2016, 15:01

Dnes už druhý kotlík Robert mcConel Scotch Flake. Hodne mi zachutil. Škoda že mám iba vzorku
roka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 63
Věk: 44
Registrován: 21 čer. 2015, 20:31
Bydliště: Zilina

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků