Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod beda » 05 říj. 2015, 05:08

To zas tak opmíjenej uzenáč nebude, zůstal tady v prodeji jako jejich jedinej :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pitrson » 05 říj. 2015, 13:12

Vendelin1 píše:Zdravim vas..... doteraz som fajcil len dva tabaky Caledonian-highland cream a teraz mam Samuel Gawith-Scotch Cut Mixture... a poslednu dobu mam dilemu ake dalsie tabaky by som mohol skusit.... doporucte mi nieco.... :puffy:

No, urcite bys mel imo. nekdy zkusit nejakou latakii, a pak nejakou cistou VA :puffy: Mam-li byt konkretni, tak z latakii Ashton Artisan's blend (silnejsi), nebo Peterson Old Dublin (slabsi) a pak treba Virginia no.1. Pak treba zkouseni trosku pribrzdit a zvolit smer, kterej te nejvic zaujal. Ke zkouseni ti pak zbudou jeste naturalni smesi jako napr. VaPer a mejdlaky (Condor, Coniston..)
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod matyman » 06 říj. 2015, 21:34

Z vlastní zkušenosti bych vyzkoušel ten Old Dublin, pořád je to jeden z mých nejoblíbenějších. :smoke5:
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

Dálší výběr tabáku

Příspěvekod pacatom » 09 lis. 2015, 19:53

Zdravím,chci se zeptat.Zakouřil jsem si dýmku tabákem Mac Baren 7 Seas Gold.Je to myslím směs virginie a burley jestly se nepletu?A zde jsem vyčetl že bych měl mít jednu dýmku na každý druh tabáku.Co byste doporučily začátečníkový jako další tabák?Omlouvám se za přiblblou otázku :D :smoke5:
pacatom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 31
Registrován: 20 pro. 2013, 18:16
Bydliště: Kutná Hora

Re: Dálší výběr tabáku

Příspěvekod Bob76 » 09 lis. 2015, 23:29

Jelikož každý kouří na svou hubu a co chutná jednomu,tak druhý nedá do huby,tak těžko radit.Jako vodítko můžou posloužit recenze zde http://www.tabaky.cz/
nebo zde http://www.tobaccoreviews.com/ a pokud si něco vybereš,tak není od věci koupit na etrafice 10gr vzorky a zkoušet a zkoušet http://www.etrafika.cz/podrobnehledani? ... ieces%5D=0
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dálší výběr tabáku

Příspěvekod RottenFox » 10 lis. 2015, 05:02

Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dálší výběr tabáku

Příspěvekod pacatom » 10 lis. 2015, 07:24

Díky za rady :)
pacatom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 31
Registrován: 20 pro. 2013, 18:16
Bydliště: Kutná Hora

Re: Dálší výběr tabáku

Příspěvekod Pistacik » 11 lis. 2015, 10:13

Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Dálší výběr tabáku

Příspěvekod BATRACHOS » 11 lis. 2015, 17:31

pacatom píše:Zdravím,chci se zeptat.Zakouřil jsem si dýmku tabákem Mac Baren 7 Seas Gold.Je to myslím směs virginie a burley jestly se nepletu?A zde jsem vyčetl že bych měl mít jednu dýmku na každý druh tabáku.Co byste doporučily začátečníkový jako další tabák?Omlouvám se za přiblblou otázku :D :smoke5:


1. Po interpunkčních znaménkách děláme v češtině mezeru. :idea:

2. Ptáš se skutečně pouze dámské části zdejšího osazenstva, nebo Ti jen hapruje shoda podmětu s přísudkem? :?: :?: :?:

3. Jelikož se označuješ jako "začátečníková" (které mají zdejší ... viz bod 2... doporučit další tabák), poněkud jsem na rozpacích, jestli máš nepravdivě vyplněný profil, nebo zda máme tu čest s transsexuálem (nic proti, ale pak je třeba vysvětlit, jak Tě máme oslovovat), a nebo zda Ti jen fatálně uniká sémantická validita pravopisné normy (tedy např. významový rozdíl mezi slovy "začátečníkovi" a "začátečníkový"). :think:

4. Tvá otázka - na rozdíl od výše citovaného příspěvku - vůbec blbá není.
Nicméně zásada "jedna dýmka na jeden tabák", příp. spíše "zvlášť dýmka na jednotlivé typy či styly tabáků", se nevztahuje na úplného začátečníka. Zvláště nemáš-li po ruce 3-4 dýmky. Pokud nehodláš kouřit nějaký velmi výrazný aromatik typu třešínky McLintock, tak nic neřeš. Zpočátku ty jemné přesahy nebudeš schopen/na vůbec vnímat.
Doporučil bych naopak zkusit hodně jiný tabák, např.
- lehkou latakii http://www.etrafika.cz/detail/7204/dunh ... ure_965_50
- standardní neutrál http://www.etrafika.cz/detail/3483/ratt ... he_wynd_50
- kvalitní aromatik http://www.etrafika.cz/detail/12151/gaw ... _nougat_50
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dálší výběr tabáku

Příspěvekod pacatom » 12 lis. 2015, 13:21

Děkuji za odpověď kolego.
1. Beru na vědomí.

2. Trochu mi habruje.Jsem trochu dysblbej :D . Budu psát pomaleji a kontrolovat si to po sobě. A vy mi to potom můžete oznámkovat. :)

3. Ne můžete v klidu spát. Všechny informace uvedené v mém profilu jsou pravdivé, šlo jen o chybu :smoke1:

4. Děkuji za tipy. Myslím že zkusím ten Rattrays Hal o´the Wynd,docela mě láká.
pacatom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 31
Registrován: 20 pro. 2013, 18:16
Bydliště: Kutná Hora

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod OldToby » 15 pro. 2015, 17:22

Nazdar dýmkaři,
Když tak čtu vaše komenty, tak koukám, že hromada z Vás má rádo MacBaren Black Ambrosia. Moje zkušenosti ale s tabákama z „pytlíku“ nejsou moc dobré… Zatím jsem měl nějaké Tilbury, Plantu, Vanilku od Macbaren a jediný co mi chutnalo, byla řecká válečná loď od Stanislawa, ale to jsem teprve začínal. Nevím proč, ale jaksi mám averzi na tabáky z pytlíku, přijde mi že jsou nějaké suchší, čili chuť taky nic moc + blbě hoří…
Moje otázka, cítím, že asi k věci přistupuju s předsudkama, a třeba se mezi pytlíkama najdou i dobroty ale rád bych si nechal poradit. Je oprávněné si myslet, že tabák za víc než tři stovky z plechovky (peterson, Samuel Gawith, Dunhill) bude lepší než pytlík za 200 nebo jsou to pouze moje předsudky, a mylná psychologická hra výrobců (kec typu vyšší cena se MUSÍ rovnat lepší kvalitě)?
Snad otázka pasuje k tématu, jsem pořád ne moc zkušený začátečník (dýmám rok) a trochu mě to mate.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod DragonSoul » 15 pro. 2015, 18:02

Nesmis srovnavat nesrovnatelne.
Pro svoji chutovou zkousku muzes koupit tabak, ktery se dela i v plechovce i v tobolce, ted me zadny nenapada, ale kamaradi poradi.
Zkus take koupit tabak v tobolce ktery stoji vice nez 200,- napr. za 300 a vice.
A samozrejme zalezi take na "vytoci" te ktere trafiky. Pokud je dymkovy tabak okrajovou zalezitosti v trafice a pri vyzkumnych vypravach na nej narazis, je zpravidla vysuseny. Pokud se to nekde bezne prodava tak je tabak cerstvy a jedna se o vytecnou zalezitose.
Mnoho skvelych tabaku se ani v plechovce nevyrabi, takze bych se tobolkovych tabaku nebal a nezavrhoval je.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod littlebull » 15 pro. 2015, 18:13

OldToby píše: bude lepší než pytlík za 200 nebo jsou to pouze moje předsudky

Srovnáváš nesrovnatelné, Tilbury, Ambrosii, Bob´s Chocolate Flake, Coniston nejdou srovnávat.
Jednak má každý svoji hubu, kdyby se to co zde většinově považujeme za sračky (Tilbury atp.) nekouřilo (neprodávalo), už by to dávno nikdo nevyráběl.
Chce to udělat si čas a podívat se na recenze na tabaky.cz pro základní, ale docela odpovídající představu nedocenitelné!
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Fire Frog » 15 pro. 2015, 18:17

A co si vyzkoušet jak velké máš předsudky a koupit 2 stejné tabáky, jeden v plechu, druhý v paklíku. Nejdříve oba vyzkoušet a pak pověřit blízkou osobu, aby ti každý den vysypala trochu tabáku na papír, abys neviděl, který to byl a to si nacpeš a ohodnotíš. Můžeš to takhle zkusit týden nebo měsíc (záleží na četnosti kouření).

Osobně proti paklíkům nic nemám ani mi nepřišly chudší. Tvůj dojem může vyvolat právě to, že je to tabák za 200 a méně korun, který byl bůhví jak skladovaný. Přesto musí být každému jasné, že je jistá hranice za kterou se dobrý tabák ( šunka, sýr, boty) koupit prostě nedá. Tím ale určitě nechci říct, že levnější tabák, než je obvyklé, nemůže být dobrý.

EDIT: DragonSoul byl rychlejší a tak jen doplním, že jsou to například tabáky GH, které jsou teď velmi dobře dostupné- děkujeme :puffy: .
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod RottenFox » 16 pro. 2015, 05:22

Zajdi si do Geca a kup si pytlík zelený Amphory. :ok:
A z etrafiky samozřejmě zmiňovaná GH.
A kdyby jsi jel do Španěl, tak St.Bruno a Condor.
A kdyby jsi jel do USA, tak ti tam prodaj v pytlíku i Dunhilla. :D
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků