Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bob76 » 29 črc. 2015, 18:04

Pokračujeme ze starého vlákna:
viewtopic.php?f=10&t=2438&p=386455#p386455
jcp


pitrson píše:[Urcite nejakej natural. Treba ty, co doporucuje Nefritova Liska, nebo mozna lepe Hala :puffy:

Spíš bych kluci doporučil ne kovaný naturál,ale spíše něco s náznakem sladkosti.Cesta od voňavek k neutrálům je trošku delší. Takže klidně Mac Baren Navy flake,či případně Mature Virginia od Mac Barena nebo i Nutty Cut od Petersona. http://www.tobaccoreviews.com/blend/454 ... -nutty-cut Ideální jsou vzorky z etrafiky http://www.etrafika.cz/podrobnehledani? ... ieces%5D=0
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy II.

Příspěvekod pitrson » 30 črc. 2015, 11:55

Nephrite Fox píše:Já to srovnání s OD prozatím nemám... spíš jsem to brala tak, že to ukouřím i já a to jsem se k nim musela prokouřit.
No jo, on to stejne asi kazdej vnima jinak, ale tebou zminene Petersony mam ve skatulce 'stredni sila', zatimco OD v 'slabe' :smoke5: Btw. nejakyho silaka uz si zkusila? Treba IFa :puffy:
Bob76 píše:Spíš bych kluci doporučil ne kovaný naturál,ale spíše něco s náznakem sladkosti.Cesta od voňavek k neutrálům je trošku delší. ..
Tady je videt, ze co clovek, to nazor. Ja bych naopak doporucil zkusit rovnou echt natural. Kdyz uz, tak at vim o cem to je. To samy s mejdlem, latakii, VaPerem.. :think:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Nephrite Fox » 30 črc. 2015, 12:16

:arrow: pitrson

Cha, tak to já měla za to, že OD je silnější! To mi kluci na muňce zase něco zatajili! :evil:
Jinak jsem měla nejsilnější asi University Flake a ten mi nesmí do dýmky. Chuťově roztříštěný, škrábavý, prostě za hranou mého vkusu. Pak jsem měla St. Bruno, u kterého mi zase říkali, že bude silnější a zdá se mi skvělý. Ještě ten uleželý Sherlock Holmes byl silnější a nevyhledávám ho.
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pitrson » 30 črc. 2015, 12:34

Hmm, mozna's ho moc rozjela. UF je fantastickej tabak, ale je haklivej na spatne zachazeni. Nejhaklivejsi ze vsech, co znam. A jak se prepali zacatek, je utrpeni to dokourit. IF je imo. citelne silnejsi, ale horeni ma prikladne. Urcite doporucuju zkusit aspon malej kotlik :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Nephrite Fox » 30 črc. 2015, 12:49

Nerozjela, mně se dýmky nepřepalují, mně zhasínají. :palm: Dva tři kotlíky UF si dám, až budu chtít skoncovat s kouřením! :lol:
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 30 črc. 2015, 13:19

Ještě ohledně té síly bych si dovolil poznámku. Někteří totiž zaměňuji sílu tabáku za jeho plnost v chuti.
OD určitě není silný tabák, ale některým lidem může pěkně hnout pajšlem právě jeho výrazná chuť, způsobená latakií.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Baskervil » 30 črc. 2015, 13:47

Nephrite Fox píše:Nerozjela, mně se dýmky nepřepalují, mně zhasínají. :palm: Dva tři kotlíky UF si dám, až budu chtít skoncovat s kouřením! :lol:

Neboj se. Za rok budeš mluvit jinak. [emoji39]
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod jcp » 30 črc. 2015, 20:37

Alter Egon píše:OD určitě není silný tabák, ale některým lidem může pěkně hnout pajšlem právě jeho výrazná chuť

JJ, já tvrdím totéž o UF ve kterým žádná latakie není, ale chuť výraznou má .. viz moje 9 let stará recenze na tabaky.cz ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod petula » 28 srp. 2015, 13:09

Ahoj vsem,
Jsem prilezitostny kurak dymky. Experimentoval jsem s pomerne dost vzorky od MacBarenu ,Petersonu a Ratrays a dosel jsem k tomu ze tabaky od Peterson jsou asi tabaky, ktere muzu a pri jejich koureni nemam pocit ze bych bublal mydlo, jak se mi stalo od jedne nejmenovane znacky s aromatem visni.
Take tabaky od Ratrrays - Hal of the wind nebo Marlin flake jsou taky chutove dost dobre a stale..
Tabaky od Petersona jako Hyde park, Old Dublin, Connoisseurs Choice jsou chutove stale i po opakovanem otevreni a i opetovnem zvlhceni, jsou dobre. S nimi problem nemam.
Ted prejdu ke skladovani , ze radsi nez tabak skladovat v plechovkach tak je radsi skladuji po vzoru HydeParku a to , ze tabak uzavru v igelitovem pytlicku a dukladne vymackam vzduch.
No a ted dotaz. Pri nakupu Sherlocka a prvnich par koureni jsem byl tak mile prekvapen chuti, ze jsem ho zaradil mezi sve oblibence a zde je problem. A to , ze bud mi Sherlock aromat vyprchava s kazdym otevrenim nebo delam neco spatne. Chci opet najit jeho kolosalni chut a nedari se mi to.Kourim ho s filtrem i bez ale takovou slast jako poprve jsem nenasel. Testoval jsem , jelikoz jsem prilezitosny kurak tak i vzorek s 10g abych to mel tak na 3-4 dymky ale chut uz jsem nenasel anebo jen par dousku.
Muze to byt problem nedockavosti a nepomaleho koureni nebo je problem v dymce? (nebo ve me?). To same plati i pro moji dalsi stalici a to University Flake.
Nebo je problem, ze mam 3 dymky a kourim v nich ruzne obsahy tabaku? Radite co tabak tak vyhrazena dymka?
Diky
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 46
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod S.hort.Y » 29 srp. 2015, 08:25

Podle mě můžeš střídat více tabáků v jedné dýmce, ale musí si být podobné.. Takže nekouřit vanilku z dýmky kde jsi před tím měl např. Oldu nebo Sherlocka (nedejbože Pure latakia :-D).. Na ostatní ti budou muset odpovědět povolanější..
A drobný OT: Jaký je Ratrrays - Hal of the wind? Název mě zaujal.. :-)
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Rahmed » 29 srp. 2015, 09:39

petula píše:Ahoj vsem,
Nebo je problem, ze mam 3 dymky a kourim v nich ruzne obsahy tabaku? Radite co tabak tak vyhrazena dymka?
Diky

Osobně jsem používal dedikované dýmky od samých počátků dýmání. Pokud hledáš "kolosální chuť" a jemné chuťové nuance vůbec, rozhodně doporučuju věnovat oblíbeným tabákům vlastní dýmku :smoke1:
Ale někdo jiný Ti jistě řekne, že to není až tak potřeba... vyzkoušet si to musíš sám :wink:
Vzpomínám si, že mi výhoda dedikovaných dýmek docvakla tehdy, když jsem konkrétnímu tabáku přidal druhou (třetí, atd.) fajfku... ten rozdíl mezi fajfkou, ve které jsem vykouřil už x gramů versus nová fajfka, ve které proběhl konkrétní tabák jen několikrát - byl propastný. Později se vnímání ještě prohlubuje, neboť každé dřevo je jiné a tudíž jeden a ten samý tabák chutná z různých dýmek stejně skvěle a přeci trošku jinak. Příjemné zkoumání přeju :puffy:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mayecek5395 » 30 srp. 2015, 09:22

Ahoj, určite to môže byť tým že tam striedaš tabaky. Tak ako bolo povedané predo mnou, treba mať na tvoj obľúbený tabak jednu dýmku alebo v jednej dýmke fajčiť podobné blendy - tak to mám ja. Na druhú stranu, každý tabak na prvý krát chutí dobre (ak už človek vie ako dýmku fajčiť), pretože to je niečo nové, takže je človek hrozne natešený. Myslím si, že keď budeš v týchto tabakoch pokračovať, zas si tam nájdeš to, čo ťa zaujme :)
Uživatelský avatar
mayecek5395
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 225
Věk: 29
Registrován: 17 úno. 2015, 18:28
Bydliště: Crawley, UK

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod muf » 30 srp. 2015, 19:10

Tak tak vono časem si každá dýmka ten svůj tabák najde. :puffy:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 31 srp. 2015, 14:33

Můj názor je, že střídání je bez problémů, ale pouze typově podobné tabáky a nestřídat je jako fusekle. Já kouřím většinou jeden tabák tak dlouho, dokud nevykouřím plechovku a pak teprve vystřídám něčím jiným.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Rahmed » 31 srp. 2015, 15:47

Alter Egon píše:Můj názor je, že střídání je bez problémů, ale pouze typově podobné tabáky a nestřídat je jako fusekle.

To je jistě pravda, ale jemné chuťové nuance, které dostaneš z dýmky určené jen na jeden konkrétní tabák, Tě při střídaní budou míjet...
Ale to je každého věc :smoke1: Já už bych jinak nemohl, jiný něco lepšího nehledá/neocení :wink:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


cron