Tambolaka - tabák z Indonésie

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Tambolaka - tabák z Indonésie

Příspěvekod OldaS » 28 zář. 2013, 08:13

Narazil jsem na (pro mne) nový pojem ve světě tabáků "Tambolaka" a pokusil se něco o tomto něm zjistit:
(Omluvte překlad)

Indonéští zemědělci na svých ostrovech pěstují tabák v půdě bohaté na vápník. Po sklizni a sušení listů na vzduchu začne unikátní proces stárnutí. Vesničané rolují listy do 10 metrů dlouhých lan čistého tabáku, které pak svážou pomocí ručně vyráběných šňůr, k ochraně před okolním vzduchem. Poté lana uskladní do svých primitivních příbytků a nechají zrát po dobu 5 let. Tabák tak získává na kvalitě doslova ze dne na den. Po stárnutí, je rozřezán na tři nebo deset palců dlouhé kusy určené k prodeji jako dýmkový tabák, stejně jako se používá coby složka indonéských doutníků, například Tambo doutníky.
Tento tabák by jako jediný neměl obsahovat žádná aditiva.

Zkušenost a popis kuřáka Tambolaky:
Může být údajně až o 50% silnější než GH hnědé lano ale pro zkušeného kuřáka tabáků typu UF či Coniston by množství nikotinu nemělo být ohromující. Jeho chuť je zemitá , ale dominantní charakteristikou je hluboká tabáková chuť, poměrně bohatá , s exotickým nádechem , který je obtížně postřehnutelný , určitě pocházející z půdy indonéské . Nikdy jsem neochutnal takto hlubokou chuť tabáku ať už byl vypěstován v jakékoliv zemi - USA , Evropě, Africe nebo Indii , ale nechutná jako lano. Jde o nejextrémněji hlubokou chuť , s jakou jsem se kdy setkal .
Tabák je možné sehnat ve dvou formách, buď rovnou připravený na nacpání anebo o něco levnější válcovaný do zmíněných lan. Rozřezat 130g takto uválcovaného velmi suchého lana mi zabralo přibližně 4 hodiny..., poté jsem zvlhčoval.

image_id: 17230 image_id: 17232 image_id: 17231 image_id: 17233

Žádné informace o tomto tabáku jsem zde zatím nenašel a proto zakládám vlákno. Pokud s ním máte zkušenosti, anebo víte víc, podělte se :wink:
Naposledy upravil OldaS dne 28 zář. 2013, 08:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tambolaka - tabák z Indonésie

Příspěvekod Breer » 28 zář. 2013, 08:36

tu ho majú http://www.4noggins.com/Tamboaka.aspx, pár x som tam nakupoval :ok: , ale to som bol v inej krajine a v inom čase :smoke4:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Tambolaka - tabák z Indonésie

Příspěvekod Bob76 » 28 zář. 2013, 08:54

V informacích píšou: Out of Stock /to samé Balkan Sobranie :wink: /
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště


Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků