Tabáky Stanislaw

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod vlkoun » 19 lis. 2012, 17:32

De Luxe je přírodňák, hodně podobný Old Smokeru. Není uplně špatný, leč neurazil, ani příliš nenadchnul. Old Smoker mi chutná víc.
Uživatelský avatar
vlkoun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 464
Věk: 60
Registrován: 03 črc. 2010, 16:35
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Rog » 20 lis. 2012, 08:54

Vďaka obom za info. Rozmýšľal som o nich, ale asi siahnem po niečom viac overenom.. no ešte uvidím, nie som si istý, či mám chuť na pokusy (makrela :) ).
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod basa333 » 20 lis. 2012, 09:09

old smoker ja na muňce, můžeš ho koštnout. imho nic zvláštního, taková běžná lehce štípající VA, ale znáš mě, jak kouřím :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Sobpeta » 20 lis. 2012, 15:53

basa333 píše:old smoker ja na muňce, můžeš ho koštnout. imho nic zvláštního, taková běžná lehce štípající VA, ale znáš mě, jak kouřím :wink:


Právě. :think:
Imho ten tabák je naprosto nezáživný, prostě řekl bych až zbytečný. Mě štípe taktéž, při kouření jakoukoliv rychlostí, navíc můj problém s ním je hlavně ten, že je chuťově dle mé huby takový "senovitý" a to až nepříjemně. Nechci se nikoho dotknout, pokud si z něj někdo z přítomných udělal oblíbence, předem se omlouvám. Problém u něj je v tom, že v ranku V+B je x cenově podobných a daleko povedenějších směsí, třebas 3P, Troost atd. atd.
Na druhou stranu existuje spousta daleko horších tabáků za stejnou cenu.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod sihanuk » 20 lis. 2012, 20:50

i Já musím říct že mě nikterak zvlášť nenadchnul. Taky mě přijde dost štiplavej a tak nějak prázdnej mám vykouříno necelou půlku krabičky a bůh ví jestli ji vůbec dokouřim.
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Rog » 21 lis. 2012, 17:16

Old Smoker od Dan tobacco ma až tak nezaujímal (ani to nie je Stanislaw). Dnes som mal chvíľu čas tak som zašiel do Dlouhé a mali tam nové stanislavove tabaky v dózach na očuchanie (jar, leto.. + Black and Gold a DeLuxe). Tak som k nim aspoň privoňal a ten Black and Gold mi teda voňal pekne a zaujímavo. Vyzerá to na dobrý matroš. Časom ho možno skúsim (keď bude v 10g vzorkách). :puffy:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Baskervil » 08 pro. 2012, 18:27

basa333 píše:old smoker ja na muňce, můžeš ho koštnout. imho nic zvláštního, taková běžná lehce štípající VA, ale znáš mě, jak kouřím :wink:

Já jsem ho koštnul a připadal mi velmi dobrý. Když jsem si potom koupil pikslu, byl tam úplně jiný tabák. Poloviční aroma a palčivost, která v tom malém nebyla. Proč?...
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod 8bambam » 08 pro. 2012, 18:34

Old Smoker jsem zatím vykouřil jednu plechovku.Souhlasím s tím,že je to tabák který nenadchne,ale ani neurazí. :smoke5:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Sobpeta » 11 pro. 2012, 21:49

Z etrafiky jsem si při poslední objednávce vzal i ty 10g vzorky posledních virginiových novinek od Stanislawa - tedy English Summer, Scottish Autumn a Irish Spring.

Načal jsem jako první English Summer. Na první kouř slušná, i když nijak neuchvacující VA. Neštípe, dobře hoří, chuťově připomíná takový kvalitnější Trenčín Flake. Podobný pocit ale bývá vcelku běžný u těchto tabáků, potřebují se trochu zabydlet, aby bylo víc jasno.
Uvidíme. :smoke1:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Rog » 08 led. 2013, 07:08

Rog píše:Old Smoker od Dan tobacco ma až tak nezaujímal (ani to nie je Stanislaw). Dnes som mal chvíľu čas tak som zašiel do Dlouhé a mali tam nové stanislavove tabaky v dózach na očuchanie (jar, leto.. + Black and Gold a DeLuxe). Tak som k nim aspoň privoňal a ten Black and Gold mi teda voňal pekne a zaujímavo. Vyzerá to na dobrý matroš. Časom ho možno skúsim (keď bude v 10g vzorkách). :puffy:


Tak som to nevydržal a včera som ho kúpil (Black and Gold) http://www.etrafika.cz/detail/8187/stanislaw/stanislaw_black_and_gold_50, aj keď stále nie je v 10 gramovom balení.. Musím povedať, že týmto tabakom sa stanislaw u mňa pochlapil. Hrubo rezaný tmavý tabak, horí dobre aj bez prípravy, ale kto chce, trochu si ho potrhá. Chuťovo pripomína tabaky typu BXX a čierny pigtail (pre stanislawa ho vyrába samuel and gawith), ale nie je zďaleka taký silný. Kto má rád čierne laná, toho zaujme. Komu vadí sila špagátov, ale chuť mu vyhovuje, tak myslím, že to je niečo preňho..
Ja som ho včera otočil 2x :smoke1: . Aj kolegovia z pražskej bunky, ktorí ochutnali si celkom pochvaľovali.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Fénix » 09 led. 2013, 09:44

Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Dejmal » 09 led. 2013, 09:56

Objednal jsem dva vzorky.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod nelimbei » 10 led. 2013, 00:48

B and G jsem ochutnal (díky Rog) a byl docela dobrý ale něco mu chybí (komplexnost, nuance, síla). Kdyby se namíchal s BXX 1:1, nebo
2:1 až 3:1, tak myslím, že to hodně pomůže zlepšit hořlavost BXX a chuť BnG.
nelimbei
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 467
Věk: 61
Registrován: 25 led. 2011, 23:31
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Copatej » 10 led. 2013, 06:58

No jsem na to zvědavý :think: . Ochutnal jsem od Roga a ta olejnatost kterou miluju tam byla okamžitě a v docela dobré míře. Pokud by byl tabák slabší, mám po starostech, co budu kouřit při procházkách s dcerou, kde prostě plnokrevný lana dávat nemůžu, páč je musím zapíjet. A jestli ho dopovat v jakémkoliv poměru ukáže čas. Každopádně je to pro mě hodně dobrá záležitost.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Stanislaw

Příspěvekod Dejmal » 10 led. 2013, 08:41

Minimálně to bude dobrý základ do blendu :puffy:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků