Latakie u nás

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Mate radi Latakiove smesi?

jo, jsou takove drsne.
29
9%
proste mi chutnaji!
257
77%
muzu(snesu), ale spise ne.
41
12%
fuj hnusne to smrdi, seno naparfemovane vanilkou, karamelem a syntetickou tresni je lepsi
6
2%
 
Celkem hlasů : 333

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Sobpeta » 26 srp. 2015, 13:37

jirkab píše:OK. Zkusím všechny tři. O tom Balkan Flaku mi už taky někdo říkal, že nemá chybu, takže asi začnu tím a k tomu krabku Nightcapu. No a vzorek Artisan's Blend se teda asi taky neztratí :) Díky.


Určitě porovnej. :ok:

Artisan, Dunhill NC jsou trochu jiné latakie než BF a Commonwealth. Zmíněná esgéčka jsou "pouze" směsi latakie a virginie - Commonwealth 50/50, Balkan Flake
30/70 ve prospěch VA, naproti tomu dunhill a Ashton jsou tvořeny z Va, Latakie, Orientu a ještě trochy perique (Dunhill EMP, 965, Standart je bez perique), takže ta chuť je vrstevnatější než u SG. Mám rád oba směry, i když musím říci, že směsky s orientem mi jedou více. Ne že by ty "jednodušší" nebyly pro mne dobré, ale zkrátka tak často na ně chuť není. Určitě ale prubni oba směry, je škoda to nevyzkoušet. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Cmunda » 26 srp. 2015, 14:12

Právě z toho důvodu bych na Jirkově místě nekupoval rovnou celou plechovku Balkanu, ale využil bych, že jsou k mání 10g vzorky. Přeci jenom ty tabáky, které už kouřil jsou buď s orientem, nebo je tam přidané aroma (Bothy flake), mohl bys být zklamaný. Mě třeba Balkan flake i Zřícenina přijdou docela fádní. To neznamená, že by to byly špatné tabáky, chce to prostě vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Latakie u nás

Příspěvekod zid@n » 26 srp. 2015, 14:54

Určitě nezapomeň vyzkoušet Navy Flake od SG.. Můj jednoznačnej favorit, neřikám mu jinak než "můj návyšek" :puffy:
Uživatelský avatar
zid@n
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Věk: 48
Registrován: 07 bře. 2010, 12:41
Bydliště: Královéhradecko

Re: Latakie u nás

Příspěvekod jirkab » 26 srp. 2015, 18:50

Pánové, moc děkuji za rady, takovou odezvu jsem nečekal. Asi budu kupovat postupně a celé balení. Jak psal Sobpeta, je škoda to nevyzkoušet. Doufám, že na to budu mít dostatek času, těch dobrých tabáků je bohužel (vlastně naštěstí) moc :) Ještě jednou díky. Postupně budu informovat.
Uživatelský avatar
jirkab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 796
Věk: 60
Registrován: 29 kvě. 2014, 12:24
Bydliště: Praha

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Durisek » 26 srp. 2015, 18:55

Sobpeta to popsal naprosto presne :ok:
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Sobpeta » 26 srp. 2015, 19:22

Navy a Balkan Flake od SG byly úplně první latakie, které jsem ochutnal. Dneska jsem rád, že tomu právě tak bylo. Zřetelně jsem pak pochopil ten rozdíl mezi SG a výše popsanými Dunhilly. Každopádně Balkan Flake je super tabák, naprosto jiný než latakie od Dunhillu, někomu kdo chce pochopit o co u latakií tzv. vo co go můžu absolutně doporučit, aby alespoň ochutnal. Jedná se o naprosto jedinečný tabák, jednoduchý, svým způsobem drsný a jak bych to řekl...prostě takový prototyp. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Latakie u nás

Příspěvekod jirkab » 27 srp. 2015, 09:40

:arrow: Sobpeta: Tak se na ten Balkan Flake těším nějak čím dál více :) V úterý pomažu pro něj do Blanický, dříve to nestihnu :(
:arrow: Lukas-T: Lukáši, jestli mi v pondělí vezmeš ke Smradu na ochutnání NC, tak budu moc rád.
Uživatelský avatar
jirkab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 796
Věk: 60
Registrován: 29 kvě. 2014, 12:24
Bydliště: Praha

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Lukas-T » 27 srp. 2015, 10:09

Určitě ti NC přivezu. Tento tabák můj kufr neopouští, mám ho u sebe pořád.
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků