Latakie u nás

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Mate radi Latakiove smesi?

jo, jsou takove drsne.
29
9%
proste mi chutnaji!
257
77%
muzu(snesu), ale spise ne.
41
12%
fuj hnusne to smrdi, seno naparfemovane vanilkou, karamelem a syntetickou tresni je lepsi
6
2%
 
Celkem hlasů : 333

Re: Latakie u nás

Příspěvekod OldaS » 25 úno. 2015, 21:01

Záleží na řezu potažmo vlhkosti (obecně), řek bych. U těchto kousků si troufám říct, že můžeš směle nacpat hned. Pokud by ale nějakou náhodou byly moc vlhké, tak odebrané množství necháš vyvětrat. :puffy:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Lovec » 26 úno. 2015, 04:33

Kamarád si koupil nový tabák před časem. Protože už žádný neměl, výbíral podle obalu. :D
Vybral Stanislaw Balkan Latakia, jako vůně byla ........ dejme tomu výrazná. Ale ta chuť výborná, až mě překvapilo jak byl kouř jemný.
Tabák mi přišel trochu silnější. Můžete mi doporučit nějakou latakii pro slabčáky? :smoke5:


EDIT: já už neumím psát česky.... ve třech slovech 8 chyb...
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Ricchie » 26 úno. 2015, 07:54

:arrow: Lovec: Já jsem začínal na Petersonovic Old Dublinu a přišel mi v pohodě. Ovšem úplně taková lehká latákie je dle mé chuti Savinelli - English Mixture. Ještě mám něco v plechovce, kdybys chtěl vzorek, pošli mi SZ.
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Latakie u nás

Příspěvekod MrKopr » 26 úno. 2015, 17:48

Osobně bych doporučil Savinelli-EM :smoke5:
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 46
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Latakie u nás

Příspěvekod MBO » 26 úno. 2015, 20:36

Začínajícímu kuřákovi latakiových směsí doporučuji vyzkoušet i Dunhill Early Morning Pipe.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Lukas-T » 26 úno. 2015, 20:43

K tomu se mohu připojit. Dunhill Early Morning Pipe považuji za skvělý tabák pro začínající kuřáky latakie. :puffy:
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Latakie u nás

Příspěvekod hladas » 26 úno. 2015, 22:00

jaký je Váš názor na Squadron Leader od SG, dnes jsem o ho poprvé okusil samozřejmě bez filtru. A jak jsem psal již dnes v top 5 pro dnešní den, čekal jsem od něho na poprvé víc.
A přišlo mi, že ani moc dobře nehořel. Je taky možné, že až trochu odvětrá tak to bude taky jiné. Zásadní hodnocení si udělám až dopálím celou krabičku.
U mě teda zatím vede stále Dunhill SM, nemůžu si pomoct pár krabiček mám za sebou. I když mám v zásobě připravného ještě LM z 2012 a Durbara. Takže je otázka zdali to jeden z nich nezmění.... :smoke5: . A čekám na svátek to bych mohl uložit do archivu Night Cap a MM965.
Uživatelský avatar
hladas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 302
Věk: 44
Registrován: 28 dub. 2014, 09:22
Bydliště: Praha-východ

Re: Latakie u nás

Příspěvekod mrcos » 26 úno. 2015, 22:33

Ad Lovec - přemýšlel jsem o Rattray`s Red Rapparee, ale to by možná nemuselo být ono, to není úplně jednoduchá směs na pochopení, se mi zdá. EMP je rozhodně výborná volba!

Squadrona jsem kouřil kdysi dávno a nějak mě nezaujal. Ale co si pamatuju, tak je to klasická englická latakie, po prvním ochutnání bych si názory nedělal. Blendy staršího/klasičtějšího střihu většinou chtěj víc času, resp. ke konci piksly si člověk může začít dělat představu, jestli ho to baví :)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Lovec » 27 úno. 2015, 05:00

Díky za odpovědi :)
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Ragaz » 27 úno. 2015, 07:30

hladas píše:jaký je Váš názor na Squadron Leader od SG, dnes jsem o ho poprvé okusil samozřejmě bez filtru.

Já si ho teď taky koupil a taky zápasil s hořením...ale když jsem ho nacpal opravdu zlehka a udusával velmi jemně, tak super (dokonce moje žena, která dýmku nekouří a kouřit nechce, když jsem jí dal ochutnat prohlásila, že tak dobrej tabák ode mě ještě neochutnala a že s tímhle tabákem by si kouření dýmky dovedla představit)....zatím ho u mě předčil jen SG Skiff Mixture, který jsem si pořídil zároveň. Oba mají hodně jemnou chuť danou zřejmě dávkou orientálů, není to úplně ta hutná latakie (což jsem zjistil, že mi dobře vyhovuje) - přičemž ve Squadron je o poznání latakiovější.

Lovec píše:Tabák mi přišel trochu silnější. Můžete mi doporučit nějakou latakii pro slabčáky? :smoke5:

Já bych asi doporučil ten výše zmíněný SG Skiff Mixture, v chuti sice asi spíš převažují orientály - je to moc dobrý a v chuti jemný tabák, který se dobře nacpává, způsobně hoří ód začátku do konce a nikotinová síla je rozumná (tedy dostatečná, ale není to žádný kladivo). EMP jsem zatím nezkusil, ale představuji si, že chuťově i silou to bude podobné, s tím že Skiff vychází cenově o něco lépe.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Ricchie » 27 úno. 2015, 08:53

:arrow: Lovec: Když mi pošleš adresu (přes SZ), pošlu ti vzorky Savinelliho - EM a ten SG Skiff. Obě příjemné latakie (jak píšou i ostatní dýmkaři), tak uvidíš. EMP bohužel nedisponuji.
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Lovec » 28 úno. 2015, 22:23

Tak nakonec ze všech možností jsem vybral Early Morning Pipe, hrozně mě ho lákalo vyzkoušet. Všude okolo opěvovaný...
Ale byl tedy dražší, 50g plechovka za 20$. No, na první fajfku byl zajímavý. Jsem zvědav na druhou a třetí.
Uživatelský avatar
Lovec
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 286
Věk: 37
Registrován: 02 srp. 2014, 11:47
Bydliště: Havířov

Re: Latakie u nás

Příspěvekod matyman » 20 črc. 2015, 19:57

Pánové poprosím o radu. Zachutnala mi latakie, ale old dublin je na mě slabý. A teď se nemůžu rozhodnout co kouřit dál. Ideálně, aby ta lataakie byla více cítit z tabáku a aby byl celkově silnější.... Přemýšlím nad Dunhill standart mixture.
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

Re: Latakie u nás

Příspěvekod Jerry1 » 20 črc. 2015, 20:07

Zkus Dunhill - Nightcap.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Latakie u nás

Příspěvekod matyman » 20 črc. 2015, 20:30

Po něm už jsem taky pokukoval. Nemůžu se rozhodnout. Škoda že Dunhill nedělá vzorky...
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků