TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod hoochie coochie man » 06 srp. 2012, 16:02

Já měl za celej minulej týden akorát kotlík Tuscany dream a nebylo to ono, nějak to v těch vedrech bylo moc sladký; pak jsem dal ještě půlkotlík domácí latakiové a taky to nebylo ono. Nějak mi to v tom vedru vůbec nechutná a přitom chuť na dýmku mám. :smoke4: Tiše závidím Břdským bardům v lese je jistě menší vedro než u nás na Hané.
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Gimli » 06 srp. 2012, 18:24

Je pravda, že u nás takový vedra asi nejsou, ale zas máme na polích místo černozemě kamení a jíl , v zime víc sněhu a pořádnej mráz . Mě v horku zas kupodivu seděj latakie. Aby to nebylo OT, akorát jsem dokouřil OGS, ten prostě nezklame :puffy: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod mrcos » 06 srp. 2012, 21:12

Todík píše:Škoda, že se sem nevozí ve větším balení. Resp. Oni ho vozí ve velkém, ale pytlíkují ho jen po 25g tady u nás.

Chápu, že je otrava přebalovat 25g balení, ale aspoň že je :) Někteří zdejší si v takových baleních dokonce libují :twisted:

Po pár dnech jsem si opět nacpal, mám SG Best Brown v hápovce. Výborná Va.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Todík » 06 srp. 2012, 23:04

Poobědě ERINMORE FLAKE, navečer skvělý ESCUDO NAVY DE LUXE. :yum:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Jerry1 » 08 srp. 2012, 06:41

Včera to bylo vydatné, šest dýmek za den jsem ještě nedal. Během dne MB Dark Twist a SG Grousemoor, na scuku pak Royal Yacht, Odyssey, DBE a Vanilla and Orange.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Sobpeta » 08 srp. 2012, 08:46

Taky tak, resp. hodně podobné.

Ráno mi přišel balíček s etrafiky, takže jsem hned zkraje dne začal koštovat. Byl jsem velmi zvědav na MB Acadian Perique - no ten jsem si dal během dne hned 2x. Přírodnější tabák od Barenu neznám, přesně tak jak se tu někde vyjádřil Nevill, každopádně potřebuju čas, abych ho trochu pochopil - prozatimní dojmy jsou ale slibné. Podlehl jsem chválám na GH Kentucky Nougat, takž jsem si jedno balení obejednal taky. No co na to říct. Čekal jsem to trochu méně aromatické a více v chuti čokoládové, vůně za syrova je až skoro děsivá. Nejvíc mi to připomnělo nugátovou bonbonieru s nějakou třešňovou náplní. Fakt je, že hoří dobře, nerozpaluje se a tabákový základ cítit je...třeba to aroma trochu vyvane, protože takhle jsem byl hned zkraje přesvědčen, že to bez filtru nedám.... :lol:( a nakonec taky nedal... :lol: ). Je to takovej bombon, kterej mi asi bude stačit jednou za čas, opravdovej aromatik už jsem neměl takové 4 roky takže mě to možná taky trochu zaskočilo. Ale fakt je, že v černé billiardce BC Nocturne 1601, ve které mi doteď všechno zlobilo tak, že už mě vážně štvala se Kentucky Nougat choval velmi způsobně. :think:

Pak už klasika. MB Scottish, Troost a večer ještě zbytek 3P plugu.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Fénix » 08 srp. 2012, 08:53

Sobpeta píše: Byl jsem velmi zvědav na MB Acadian Perique - no ten jsem si dal během dne hned 2x. Přírodnější tabák od Barenu neznám, přesně tak jak se tu někde vyjádřil Nevill, každopádně potřebuju čas, abych ho trochu pochopil - prozatimní dojmy jsou ale slibné.


Koupil jsem si na Klání vzorek s velkým očekáváním. A je to jak píšeš - nejpřírodnější MB, v zásadě bez očividných chyb a dobrý... ale nějak jsem si ho nedokázal zamilovat :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Sobpeta » 08 srp. 2012, 09:51

Taky jsem uvažoval prvně o vzorku, ale nakonec jsem koupil celou piksli. Bylo mi jasné, že vyložený průser to nebude takže celou plechovku bez problému vykouřím a tak nějak mi přijde vzorek na dvě tři dýmky u MB tabáků málo. Zrátka takový nicneříkající. Kouřím od MB pravidelně celkem dost tabáků např Scottish, Golden Blend, Burley a když si na to vzpomenu zpětně jak jsem s nimi začínal...no kdybych se rozhodoval podle takového vzorku, asi bych dneska nekupoval žádný z nich. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Jerry1 » 08 srp. 2012, 12:03

Odpolední Peter Stokkebye - Luxury Navy Flake s kávou.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Bukinist » 08 srp. 2012, 15:36

na chalupě SG Best Brown Flake a Kendal Cream Flake. ten mi chutná čím dál více.

ad HH Acadian Perique - osobně si myslím, že takové tabáky potřebují uzrát. pročež jsem jeden zaarchivoval a nezůstane u jediného. mám za to, že se jeho kvality začnou projevovat až po dvou letech skladování. chutná mi moc už teď, překvapil mě takovou zvláštní slaností - asi nejperiquovatější tabák, se kterým jsem měl dosud tu čest (a na tobbacoreviews kdosi psal - snad to není příspěvek PR oddělení Barenů - že jako jeden z mála tabáků obsahuje opravdový perique a nikoli tabáky, které se zaň vydávají)

v jedné zapadlé trafice jsem kdysi pořídil SG Louisiana Flake, musel tam ležet nejméně ty dva roky. byla to neuvěřitelná lahoda. žádné další balení už nebylo tak dobré - proto je rovněž archivuji.
(ale to jsem asi objevil Ameriku, nebo velociped, jak říkají v Rusku :-D )
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 42
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Jerry1 » 08 srp. 2012, 15:42

Odpolední Ennerdale s mlékem. A je to lahoda.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Sobpeta » 08 srp. 2012, 15:46

Bukinist píše:
ad HH Acadian Perique - osobně si myslím, že takové tabáky potřebují uzrát. pročež jsem jeden zaarchivoval a nezůstane u jediného. mám za to, že se jeho kvality začnou projevovat až po dvou letech skladování. chutná mi moc už teď, překvapil mě takovou zvláštní slaností - asi nejperiquovatější tabák, se kterým jsem měl dosud tu čest (a na tobbacoreviews kdosi psal - snad to není příspěvek PR oddělení Barenů - že jako jeden z mála tabáků obsahuje opravdový perique a nikoli tabáky, které se zaň vydávají)


Třeba takový DLNR má perique daleko víc - na mě až moc, jeho obsah v HH Acadian Perique mi naprosto vyhovuje.

Ad to skladování - naprostej souhlas, bude jenom lepší. Čerstvý je takový malinko plochý, ale jak říkám jsou to také jenom první dojmy. Co mě ale dostalo je vůně zasyrova. Když jsem plechovku otevřel rázem jsem si připadal jako v časech, kdy jsem jako malý kluk trávil prázdniny na vesnici. Je to taková vůně nedoschlého zmoklého sena vedle hromady siláže někde na louce poblíž kravína či teletníku. Tak mi to přišlo realistické, nostalgické. :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod jorgos » 08 srp. 2012, 20:12

Tedˇjsem měl archivní MB Solent.Po dobré večeři to byla hezká tečka :puffy:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Cifro » 08 srp. 2012, 20:42

Práve dofajčievam prvý kotlík zeleného Condora, ktorý som odložil pred piatimi rokmi. Mana nebeská! Tomuto tabaku odležanie veľmi, ale veľmi prospelo. Škoda že som, ja sprostý, odložil iba desať dekov :smoke4:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXI.

Příspěvekod Todík » 08 srp. 2012, 20:44

Večerní SG Grusík...
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků