BURLEY

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Jak Vám chutnají tabáky s výrazným podílem burley?

Ano, výrazný podíl burley mi vyhovuje
22
42%
Nevadí mi, ale mám ho raději v kombinaci s jinými složkami, samotný mi přijde chuťově fádní
29
55%
Nesnáším ho
2
4%
 
Celkem hlasů : 53

Re: BURLEY

Příspěvekod Old Bob » 06 lis. 2011, 13:33

Protože mám burley móc rád, 12 oz Bestovalu jsem vyblafl v rekordně krátkém čase tak jevím značný zájem :joy: obzvlášť když je tak dobře hodnocený. Kdyby jsi byl Peťo ochoten zorganizovat spol. objednávku tak se hlásím oběma rukama. Sice jsou to zase jen Pepsonbulky ale dva kousky na degustaci bych rád vzal :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: BURLEY

Příspěvekod Sobpeta » 06 lis. 2011, 13:58

Jak vidím, tak to možná dopadne tak, že budeme dělat stejnou objednávku jako u Orlíku Brown Sliced. :lol: Jak se trochu vzpamatuju tak není problém.... :ok:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BURLEY

Příspěvekod gene » 06 lis. 2011, 15:30

Já bych se s dovolením připojil, jednu tobolku bych vzal určitě. možná dvě, podle toho, jak by to vycházelo na balení.
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: BURLEY

Příspěvekod Jerry1 » 06 lis. 2011, 15:39

Také se hlásím o jedno balení.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: BURLEY

Příspěvekod sihanuk » 06 lis. 2011, 15:40

taky bych se kdyžtak přidal
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: BURLEY

Příspěvekod Sobpeta » 06 lis. 2011, 15:44

No a je to tu...jak jsem říkal, ale čemu se divím, když to tady tak rozhlašuju....

Pánové, příští týden založím vlákno, popř. budu pokračovat ve vláknu Brown Sliced a pustíme se do toho. Vidím, že zájem by byl, takže není problém. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BURLEY

Příspěvekod beda » 06 lis. 2011, 18:35

:arrow: PrachatejMizera Zřejmě jsi přes odbornost Wikipedie poněkud přehlédl, že Burley neni vůbec lehkej tabák, do směsí se přidává i kvůli nikotinu. Vzhledem k tvému gustu a tabákum které tě zklamaly mám dojem, že ti nevadí ani tak Burley, jako samotnej nikotin :wink: Zkus si nafutrovat pusu hnědym lanem a uvidíš, že ti je zle i z Virginie a nemusí ani hořet :wink: Až si na tu drogu krapet vytvoříš toleranci, tak ti určitě začne chutnat i Burley a to stejně hladce, jako ti přestanou chutnat Amphory a podobný nikotinuprostý slaďárny.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: BURLEY

Příspěvekod Cifro » 21 pro. 2011, 12:53

Vďaka Sobpetovi a následne Patejlovi som sa dostal k dvom tobolkám tabaku Fraser, ktorý som doteraz nepoznal. V balení je 6 ks úhľadných veľkých Flake. Jeden práve dofajčievam a musím konštatovať, že tento tabak nemá chybu. Je to kvalitný, silný, plnotučný, čistý, Burley bez akejkoľvek aromatizácie, plnej chuti. Pravdepodobne je v ňom viac druhov Burley, ktoré mu dávajú jemnú príchuť nezrelých vlašských orechov s jemnou kyselinkou v pozadí. Tento tabak, ktorý úplne bezproblémovo horí bez potreby akejkoľvek údržby, ma celkom prekvapil silou. Aj keď mám rád silné tabaky (hnedé lano fajčím denne), tento tabak mi celkom dokonale pretočil panenky. Podľa mňa je Fraser (hodnotím po prvej fajke) dokonalý tabak, ktorý doporučujem každému, kto má Burley rád, okoštovať :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: BURLEY

Příspěvekod Sobpeta » 21 pro. 2011, 15:49

Cifro píše:Aj keď mám rád silné tabaky (hnedé lano fajčím denne), tento tabak mi celkom dokonale pretočil panenky. Podľa mňa je Fraser (hodnotím po prvej fajke) dokonalý tabak, ktorý doporučujem každému, kto má Burley rád, okoštovať :puffy:


No co jsem pochopil z recenzí na tobaccoreviews tak se na té síle shodují všichni. On i Solani Aged Burley Flake není žádný slaboušek, co si pamatuju tak velkej kotel jsem taky docela dost cítil. Kdy se koštu dostanu já ještě nevím, řeším obvyklej problém... :think: Nechci toho mít načatýho moc, dostal bych se nad 7 načatých a to nechci a navíc mám ještě přes půl piksle MB Burley tak až ho dorazím... :lol: :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BURLEY

Příspěvekod Cifro » 21 pro. 2011, 17:56

Jj, Solani Aged Burley Flake (Blend 656) má svoju silu, ale Frazer je dosť výrazne silnejší a chuťovo iný. Aged aj Frazer sú prvoligové tabaky, ale každý inak. Prvý krát som si kúpil dve krabičky Aged asi pred pol rokom a po okoštovaní som kúpil ďalších tuším šesť, ktoré odpočívajú v pokoji a čakajú na ich čas. Keby bol Frazer prístupnejší, tak tiež neváham. Z burley som síce doteraz archivoval len MB Golden Blend (100g - pixla), ktorému 10 ročná archivácia nádherne rozvinula horkosladkú čokoládovoidnú chuť :yum: Odležanie by určite prospelo aj Frazeru. Keby si ešte niekedy Frazera objednával, rád by som sa pridal.
Načaté tabaky - ja ich mám v súčasnosti načatých 26, ak som dobre počítal :palm:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: BURLEY

Příspěvekod basa333 » 21 pro. 2011, 18:11

z frazeru jsem byl docela překvapen - řekl bych, že chuť je dost podobná troost slices, ale ta síla :shock: . fakt vydatné listí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: BURLEY

Příspěvekod Sobpeta » 21 pro. 2011, 19:48

Cifro píše:Keby si ešte niekedy Frazera objednával, rád by som sa pridal.


Určitě nebude problém... :ok:

Načaté tabaky - ja ich mám v súčasnosti načatých 26, ak som dobre počítal


Tak to je slušný, ale kdysi jsi tuším psal něco o 54 nebo tak, jestli si dobře pamatuji. Tak jsi to snížil na půlku... :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BURLEY

Příspěvekod Cifro » 21 pro. 2011, 20:18

Sobpeta píše:... ale kdysi jsi tuším psal něco o 54 nebo tak, jestli si dobře pamatuji. ...

To je možné. Nepamätám si už v akej súvislosti to bolo. 26 tabakov momentálne fajčím (len špagátov je osem). Mám ich v tých ušatých plastových téglikoch, ktoré som od teba odkukal na ktoromsi zraze ( :think: Šumava 2008?) Načatých tabakov mám ale viac (nechce sa mi to počítať). Tabaky, ktoré nie sú predávané v plechu archivujem v sklenených pohároch :puffy:

Edit: spočítal som to - 52, včetne tých 26. Ono to trochu kolíše :puffy:

Oprava: 57. Zabudol som na blenderské tabaky v šuflíku :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: BURLEY

Příspěvekod Sobpeta » 21 pro. 2011, 21:14

Cifro píše:[Mám ich v tých ušatých plastových téglikoch, ktoré som od teba odkukal na ktoromsi zraze ( :think: Šumava 2008?)


Nene, v době srazu 2008 jsem ještě na foru nebyl, objevil jsem se tu až 11/2008, takže jsem se potkali až na srazu v roce 2009 - Zvíkov.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BURLEY

Příspěvekod Cifro » 18 led. 2012, 20:34

Vďaka priateľovi Snoopy-mu som sa, okrem iných tabakov, dostal aj k tabaku Singleton (Scandinawik Tobacco Group). Pretože pre neho nemám voľnú fajku a mám načatých spústu tabakov, nechcem ho ešte otvárať. Nepoznáte ho niekto? :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků