ULEZENY TABAK (VA)

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Příspěvekod Elli » 12 črc. 2005, 17:20

Fénix píše:myslím, že tenhle odkaz je nový:

http://www.vintagepipetobaccoshop.com/


Tos neměl, takové menu se skorem rovná pokusu o vraždu :twisted:
Uživatelský avatar
Elli
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 222
Registrován: 28 led. 2005, 15:15
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomsoyer » 12 črc. 2005, 18:48

Fénix píše:myslím, že tenhle odkaz je nový:

http://www.vintagepipetobaccoshop.com/

Hmmm ten Nightcap ale za 150$ :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod Milos Cerman » 12 črc. 2005, 19:55

tomsoyer píše:Hmmm ten Nightcap ale za 150$ :shock: :shock: :shock:


No nekup to !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod dh » 02 pro. 2005, 21:08

Kouřím o něco pomaleji než nakupuji, takže se mi pomalu dělají zásobičky. Dost často tady píšete (na dymka.net) o tom, že dáváte tabáky "do sklepa" - říkám si, dáváte je opravdu do sklepa, nebo je to jen façon de parler? Já je teda mám v papundeklové krabici v pokoji a těžko na tom budu co měnit - v paneláku :( .

Prošel jsem si tohle téma a nepřipadám si o moc chytřejší. Zdá se mi, že ve sklepě (neřku-li zakopané pod zemí) by piksličky mohly být náchylné ke korozi, tyření gumy a podobným nepravostem. V pokoji s ústředním topením je asi teplota stálejší než kde jinde, když to není zrovna na slunci.

Naopak se mi zdá, že světlo by nemělo hrát roli, když je řeč o originálních, to jest neprůsvitných piksličkách, ne?
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod dick » 03 pro. 2005, 10:14

Muj cca 20letý MB Scottish Blend zrál v šuplíku v obyváku. A aji se mnou přestěhoval.
A je fajny ne nedělu :smoke1:
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alferi » 03 pro. 2005, 15:03

dick píše:Muj cca 20letý MB Scottish Blend zrál v šuplíku v obyváku. A aji se mnou přestěhoval.
A je fajny ne nedělu :smoke1:

To jsi ho sehnal v Tuzexu nebo "venku"?
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 43
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod dick » 03 pro. 2005, 15:20

Tehdy v TUZEXu, letos v rohu šuplíku.
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod POGO » 03 pro. 2005, 15:23

dick píše:Tehdy v TUZEXu, letos v rohu šuplíku.


Co máš v těch zbývajících třech :?: :twisted:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod archduke » 03 pro. 2005, 16:16

dick píše:Muj cca 20lety MB Scottish Blend zral v supliku v obyvaku. A aji se mnou prestehoval.
A je fajny ne nedelu :smoke1:


Jo, ten byval za 7 Bonu v Tuzexu. Bude urcite fantasticky/velmi tmavy po 20ti letech. Ja jsem si na zkousku otevrel 3 roky stary a uz i to bylo znat. :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod archduke » 03 pro. 2005, 16:19

Tabak je dobre otevirat tak od 3 let nahoru. Takze nejhure jsou na tom zacatecnici :lol:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod archduke » 03 pro. 2005, 16:33

dh píše:Kourim o neco pomaleji nez nakupuji, takze se mi pomalu delaji zasobicky. Dost casto tady pisete (na dymka.net) o tom, ze davate tabaky "do sklepa" - rikam si, davate je opravdu do sklepa, nebo je to jen facon de parler? Ja je teda mam v papundeklove krabici v pokoji a tezko na tom budu co menit - v panelaku :( .

Prosel jsem si tohle tema a nepripadam si o moc chytrejsi. Zda se mi, ze ve sklepe (nerku-li zakopane pod zemi) by pikslicky mohly byt nachylne ke korozi, tyreni gumy a podobnym nepravostem. V pokoji s ustrednim topenim je asi teplota stalejsi nez kde jinde, kdyz to neni zrovna na slunci.

Naopak se mi zda, ze svetlo by nemelo hrat roli, kdyz je rec o originalnich, to jest neprusvitnych pikslickach, ne?


Ja mam poci, ze se to proste jen tak rika. Zrejme to vzniklo od vina, ktere se doopravdy do toho sklepa dava. Ale zas, take to neni uplne normalni sklep, ale mistnost s kontrolovanou teplotou. Tve argumenty o korozi jsou zcela na miste. Myslim, ze "v papundeklove krabici" jsou nejvic bezpecne. Problem je jen v tom, ze kdyz jsi "velky sysel", tak to v byte muze vypadat, jako, ze jsi se zrovna pristehoval.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod archduke » 03 pro. 2005, 16:41

Elli píše:
Fenix píše:myslim, ze tenhle odkaz je novy:

http://www.vintagepipetobaccoshop.com/


Tos nemel, takove menu se skorem rovna pokusu o vrazdu :twisted:


dobra stranka, z ktere je vic nez patrnne, ze "sysleni" ma svuj duvod.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Simon » 03 pro. 2005, 16:55

archduke píše:
dh píše:Kourim o neco pomaleji nez nakupuji, takze se mi pomalu delaji zasobicky. Dost casto tady pisete (na dymka.net) o tom, ze davate tabaky "do sklepa" - rikam si, davate je opravdu do sklepa, nebo je to jen facon de parler? Ja je teda mam v papundeklove krabici v pokoji a tezko na tom budu co menit - v panelaku :( .

Prosel jsem si tohle tema a nepripadam si o moc chytrejsi. Zda se mi, ze ve sklepe (nerku-li zakopane pod zemi) by pikslicky mohly byt nachylne ke korozi, tyreni gumy a podobnym nepravostem. V pokoji s ustrednim topenim je asi teplota stalejsi nez kde jinde, kdyz to neni zrovna na slunci.

Naopak se mi zda, ze svetlo by nemelo hrat roli, kdyz je rec o originalnich, to jest neprusvitnych pikslickach, ne?


Ja mam poci, ze se to proste jen tak rika. Zrejme to vzniklo od vina, ktere se doopravdy do toho sklepa dava. Ale zas, take to neni uplne normalni sklep, ale mistnost s kontrolovanou teplotou. Tve argumenty o korozi jsou zcela na miste. Myslim, ze "v papundeklove krabici" jsou nejvic bezpecne. Problem je jen v tom, ze kdyz jsi "velky sysel", tak to v byte muze vypadat, jako, ze jsi se zrovna pristehoval.


mistnost s kontrolovanou teplotou ma celou radu nevyhod ... a proto jen a poze kvalitni sklep! ... na vino, tabaku by na uskladneni zase spis prospela vyssi teplota, rekl bych
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 03 pro. 2005, 19:04

Souhlasím, dobrej vinnej sklep má i patřičnou vlhkost. A myslím, že má i dostačující teplotu. Hlavně že tam nemrzne, myslím, že vyšší teplota není nutná. :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod archduke » 03 pro. 2005, 20:28

Simon píše:
mistnost s kontrolovanou teplotou ma celou radu nevyhod ... a proto jen a poze kvalitni sklep! ... na vino, tabaku by na uskladneni zase spis prospela vyssi teplota, rekl bych


....jsou mista na svete, kde je doopravdy potreba kontrolovat teplotu, ono zalezi na poloze (nektery sklep muze mit 15*C a druhy 40*C).
Je to stejne relativni, jako termin "pokojova teplota".

Jinak tabak bych asi do vlhkeho sklepa nedaval.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků